Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

lazni bakalar na belo: kupila da probam oslic a la bakalar adriatik kvin, nije mi se dopao, resila da ga apgrejdujem. imala ostatke maslinovo ulje/persun/beli luk/limun preliva zelenog u seckalici, dodala konzervu,bz, bz, bz, dodavala ulja i limuna i bibera, bakalar pasteta divna se umutila, bolji je od svih kupovnih bakalara iz cro samoposluga, bravo ja.

Link to comment

ne znam. neces dobiti bakalar nego slanu pastu, al ako juris slanu pastu sto da ne. mislim da je delom masina mutila ulje u majonez, ako je tvoja dovoljno jaka dobices neki incun majonez. mada,incuni su dosta jaki, ja bih tu dodala i kuvan krompir da olaksa malo. sto to uopste radis, ne volis incune ili hoces pastetu od incuna?

Link to comment

provuci testo kroz onu masinu vise puta nego sto mislis da je potrebno, tako se bolje razgluteni ili sta vec, u svakom slucaju bude ukusnije (ovo ja iz ozbiljnog pasta mejking iskustva:dvaput:)

Link to comment

pa prosto je, meni oba puta uspelo, jedino sto sam uocila sam ti prijavila. lako se pravi, vrlo je ukusno, jedino kad jednom savladas prodje te volja za drndanjem da bi na kraju jeo opet pastu:)

Link to comment

ne znam. neces dobiti bakalar nego slanu pastu, al ako juris slanu pastu sto da ne. mislim da je delom masina mutila ulje u majonez, ako je tvoja dovoljno jaka dobices neki incun majonez. mada,incuni su dosta jaki, ja bih tu dodala i kuvan krompir da olaksa malo. sto to uopste radis, ne volis incune ili hoces pastetu od incuna?

volim inćune, samo mi je palo na pamet da isprobam neku drugu varijantu. 

 

sad si me malo zbunila - bakalar na bijelo obično podrazumeva krompir, zar ne? ti ga ne koristiš?

 

svakako ću izbalansirati da ne bude mnogo slano, tako da se krompir idealno uklapa. 

Link to comment

@assuck

a pa ti si onda pravi kandidat, ja sam davno odustala od kucne pice smorena sopstvenim neuspehom  :D

 

@pd

moze krompir, ali ne mora. ne mogu da kazem da l ga ja koristim ili ne, meni bakalar na belo (a i crveno) stigne skuvan, mislim da sam ga samo jednom tukla, i resila da je dosta od mene. mada, nosim se mislju da se okusam u crvenom jednog dana, tek da vidim umem li:)

Edited by cmrlj
Link to comment

volim inćune, samo mi je palo na pamet da isprobam neku drugu varijantu. 

 

sad si me malo zbunila - bakalar na bijelo obično podrazumeva krompir, zar ne? ti ga ne koristiš?

 

svakako ću izbalansirati da ne bude mnogo slano, tako da se krompir idealno uklapa.

A u celoj priči od bakalara ni B :lolol:

Cmrljka je smuvala paštetu od oslića lažnog bakalara iz konzerve, kakav krompir kakvi bakrači...

Link to comment

 

bakalar na bijelo obično podrazumeva krompir, zar ne? ti ga ne koristiš?

 

svakako ću izbalansirati da ne bude mnogo slano, tako da se krompir idealno uklapa. 

 

ne pokusavaj s incunima, neces dobiti to sto zelis. incuni su plava riba, sasvim druga prica :)

 

 

bakalar moze da se kuva na sto nacina, a u portugalu na 365. 

jedan od bakalara s krompirom je bakalar na mornarski, i jede se topao, kasikom. takodje sa krompirom mozes da pravis bakalar na salatu, oba su bakalar na belo. ima i treci koji je zapravo pasteta od bakalara, kad u istri kazes bakalar na belo, dobijes to. ako si dobrostojeci, od cistog je bakalara, a ako hoces da ustedis novac ili povecas kolicinu, il jednostavno tako volis, u pastetu mozes dodati i krompir. eto, ja znam za ta tri bakalara na belo. 

Link to comment

sto se mucite sa kuhanjem bakalara kada vam je darling ovde pre 100 godina ostavila atres na koji da se obratite, tamo negde kod bezanijskog groblja. u vreme posta ima mislim svaki dan, a moze se i nazvati telefonom. koliko sam upucen, dosta krajiskih kafana/pecenjara na zapadnom i severozapadnom obodu beograda praktikuje bakalara barem petkom. za svaki slucaj proverite telefonom da ne bude posle you only live once.... stefan, nk, etc.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...