Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

u terazijskom podzemnom, cini mi se ka "moskvi", ima slican etablisman. valjda, jos uvek :mellow: . maleno, a prepuno. cene su bile ok.
e, jeste, evo sad sam videla. mada se treba izboriti sa najezdom na prekoputnu prodavnicu tzv namenskog vesa ©
mada, ako se sije "da prati telo" treba naci stvarno dobru.
ja to ni ne pokusavam, opekla se u tinejdzersko vreme, pa onda shvatila da ne mogu da se maltretiram sa podizacima dupeta i grudi, stiskacima struka i sl. tako da, leprsavo je majka. ali, naucila osnove: poenta je u probama, sto cescim, sve sa beskonacnim fircanjem pre finalne obrade.treba paziti i pri krojenju, ja ionako uvek ostavljam vise sa strane, pa posle secem. jedino sto nikad nisam naucila da pravim su one crte za kod grudi, mnogo veliko smaranje.
Link to comment

meni se sad sviđa sve što ste stavile, na kraju neću moći da se odlučim šta da šijem..šalim se, za haljinu/košulju (safari) sam se već odlučila, a s tim u vezi, vidite ovaj med medeni od haljinice:bargaindresses.jpgi još nekoliko jednostavnih modela:narandzasta.jpgbela.jpgsarena.jpgja u principu ne nosim ništa crno, ali taj princip bih dovela u pitanje za ovo haljinče:crna.jpgDa ne ređam dalje slike, našla sam više inspirativnih linkova, evo nekih:(ovde ima svega i svačega, preovlađuje kičerica, ali ima i dobrih modela i ideja)link 1link 22 morgana: pogledaj i u čumićevom sokačetu, ulaz iz makedonske, pa prvi lokal levo.ja nisam danas stigla da pogledam materijale, ali odatle krećem u kupovinu, jer tu je dobar izbor, pa pretpostavljam da ima i žerseja. inače, tu su malo jače cene, ali brate vredi. tu nalazim one reljefne materijale, tako ih ja zovem, što imaju nabore, vezove, isl. tu ima muslina, čipki, raznih extravagantnih materijala koji mogu prosto da se proštepaju sa 2 štepa i da to bude fenomenalna haljina (jer, kažem, ti materijali su priča za sebe). 2 luba:pogledaću i tu radnju, thx..

Edited by Luka
Link to comment

vi stvarno hocete da kazete da imate snajderke koje bi znale da savrseno odrade ove modele? da, recimo ovaj prvi lukin model ima savrseno odradjenu aplikaciju oko vrata koja ne odskace i ne budzi se, rukavcice koji ne bi izgledali prepumpano i ustogljeno ko sorc princa valijanta, sav kroz koji ide uckur bi se savrseno i ravnomerno nabirao bez nekog budzenja i sl. ili, ova naborana fora na donjoj beloj haljini ne bi izgledala kao napumpana kesa zasivena za ivicu?ili da sve to znate same da odradite?ako je tako, pa vi ste srecne zene i ja vam iskreno zavidim.

Link to comment

sve se to može, samo polako. ako napraviš dobar izbor materijala za vrstu rada koji hoćeš. i sve to prilagodiš svojoj fizionomiji. i onda strpljivo, postoje razne fore, nevidljivi konci i sl, razne vrste poruba. mada će, pretpostavljam, profi šnajderka da te odere za neki komplikovaniji rad. zato ja sama sebi šijem, jer prosto imam volje da uradim to za sebe (mada nisam mnogo šila u poslednje vreme). ako nešto ne umem, ja to uprostim, ne mora da bude baš kao na slici.. a priznajem da drugima ne bih radila neke komplikovane zahvate, nema tih para (ne šijem drugima ni jednostavne stvari)..

Edited by Luka
Link to comment

uh, danas bilo baš toplo, prosto je mamilo da se obuče nešto ovakvo:xnaibp.jpg a ovo bih mogla sutra, da imam :( : s3329c.jpgi jedna prava damska shirtdress za posao:25rdqx2.jpg@Lukakoju, od predloženih na topicu, si počela da šiješ? :)

Link to comment
@Lukakoju, od predloženih na topicu, si počela da šiješ?
nisam još počela da šijem, nisam uspela ni da kupim materijal. danas su mi iskrsle neke obaveze zbog kojih ću sad nekoliko dana da poginem, pa ću biti srećna ako za vikend uspem samo da napravim šnit za 1 model haljine-košulje. napraviću neki standardni, pa ću da ga variram.U spoileru - Victoria`s secret ? kako je ovo dobro :o

V282426_CROP1.jpgV282690.jpgV282693.jpgV282694.jpgV283150.jpgV283189.jpgV283723_CROP1.jpgV283725.jpgV284075.jpgV284193.jpg

Link to comment
2 morgana: pogledaj i u čumićevom sokačetu, ulaz iz makedonske, pa prvi lokal levo.ja nisam danas stigla da pogledam materijale, ali odatle krećem u kupovinu, jer tu je dobar izbor, pa pretpostavljam da ima i žerseja. inače, tu su malo jače cene, ali brate vredi. tu nalazim one reljefne materijale, tako ih ja zovem, što imaju nabore, vezove, isl. tu ima muslina, čipki, raznih extravagantnih materijala koji mogu prosto da se proštepaju sa 2 štepa i da to bude fenomenalna haljina (jer, kažem, ti materijali su priča za sebe).
hvala :)u tu prodavnicu odem gotovo uvijek kad trazim dugmad ili ukrasne trake, a zaboravim da u njoj ima metraze :Dko voli santung svilu, obicno vec negdje krajem maja krece snizenje u prodavnici metraze na toplicinom vencu. mislim da su tu najbolje cijene u bgd, a izbor jako dobar. Edited by morgana
Link to comment

^ sviđa mi se kombinacija, s tim što bih ja radije tu haljinu u nekoj malo svetlijoj sivoj ili teget/plavoj boji.

Gde ste vi sve naučile da šijete?
Mene je mama naučila. Prvu suknju (minić :D) sašila sam sa 13 godina.. Edited by Luka
Link to comment
i ova:post-31-1241820190.jpg
u, bas ova mi treba, pod hitno, i za posao i za setkanje.a ova mala crna je wub_5728016.jpgja sam sila jos dok sam isla u skolu, ali nikad nisam imala dovoljno strpljenja da sve udesim kako valja (sto me nije sprecavalo da nosim). moram da izrazim divljenje za sve one koje same siju, a sad me ozbiljno bacate u razmisljanje da odem, konfiskujem kevinu masinu za sivenje, sklonim monitor i kompjuter i pocnem ponovo time da se bavim.
Link to comment
u, bas ova mi treba, pod hitno, i za posao i za setkanje.
jes, odlična je i ta, i čini mi se da je nije teško sašiti, jedino što ne vidim baš najbolje jel to ona to ima preklop, i jel to ima i kragnu.. a i dole je nekako povezana..ja sam, inače, pre nekih 5-6 godina, od neke od svojih prvih plata, kupila 1 Toyota/Classic makinu, tada nije bila skupa, čini mi se oko 150 E, a odlična je, još mi se nije kvarila samo što mi je izgorela ona mala sijalica kod papučice i to nikako da zamenim..
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...