Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Imam neke lude babe koje u ulici/dvoristu gaje kro macaka.

Interesuje me koji zakon krse? Zelim,da im isprintam obavestenje da prestanu pre nego sto ih prijavim komunalnoj inspekciji

Link to comment

Znali neko kakve su to promene u upravi prihoda uradjene sad od ponedeljka 09.01.2017?

Treba da zatvorim preduzetnicku firmu i jurim dve potvrde koje mi trebaju, jedan iz poreske uprave a jedna iz uprave prihoda koje ne smeju obe biti starije od 5 dana. I prosle nedelje odem u upravu prihoda na Cukarici i oni mi kazu, kod nas nije problem, to uverenje/potvrda se dobija za jedan dan, smo vi resite to u poreskoj. I sad supruga uzela potvrdu iz poreske i kaze da kad je otisla u upravu prihoda kazu da im se promenilo ime i da nemaju nove pečate pa zato ne mogu da izdaju uverenje. Meni covek pre 7 dana nije pomenuo nista vezano za to a radi u upravi prihoda.

Link to comment

Svašta, mogu oni i sa starim pečatima da overe uverenje, neće to umanjiti njegovu punovažnost niti će se pa iko zapitati da li na pečatima piše ovo ili ono. Oni su unutrašnja organizaciona jedinica Gradske uprave koja je organ Grada Beograda definisan zakonom, to kako će se u okviru gradske uprave deliti i nazivati pojedine službe zakon ne interesuje mnogo, to je stvar unutrašnje organizacije i sistematizacije radnih mesta.

 

Birokratska logika, život da stane dok ne dobiju pečat™.

Link to comment

Znali neko kakve su to promene u upravi prihoda uradjene sad od ponedeljka 09.01.2017?

Treba da zatvorim preduzetnicku firmu i jurim dve potvrde koje mi trebaju, jedan iz poreske uprave a jedna iz uprave prihoda koje ne smeju obe biti starije od 5 dana. I prosle nedelje odem u upravu prihoda na Cukarici i oni mi kazu, kod nas nije problem, to uverenje/potvrda se dobija za jedan dan, smo vi resite to u poreskoj. I sad supruga uzela potvrdu iz poreske i kaze da kad je otisla u upravu prihoda kazu da im se promenilo ime i da nemaju nove pečate pa zato ne mogu da izdaju uverenje. Meni covek pre 7 dana nije pomenuo nista vezano za to a radi u upravi prihoda.

Link to comment

Izgleda da je uprava prihoda prešla sa lokalnog na gradski nivo što znači sad je centralizovano na nivou grada, a po Bg opštinama su odeljenja. Valjda je to od 01.01.2017 mada mi je čudno da neko ko radi u upravi prihoda to nije znao 05.01.2017.

Link to comment

Nikada ispostave gradske uprave nisu bile na opštinskom nivou. Od 2006 kada su preuzete su bile u sastavu gradskog organa. Promena pečata može samo da imaveze sa nekim promenama u gradu u nazi u organa i slično...

Link to comment

Sta znaci kada na racunu za struju pise ,,Kategorija potrosnje: BESPRAVNO KORISCENJE"?  :wacko:

 

Zgrada jeste naknadno legalizovana a stan je i uknjizen i sve, da li to ima veze sa tim? Da li je zgrada "na divlje" bila nakacena na struju (ali, mislim, racuni stizu uredno, placaju se, sve normalno...) pre legalizacije, ili je jednostavno sve sto nije bilo legalizovano u trenutku prikljucivanja na mrezu u ovom statusu? O cemu se radi?

Link to comment

Sta znaci kada na racunu za struju pise ,,Kategorija potrosnje: BESPRAVNO KORISCENJE"?  :wacko:

 

Zgrada jeste naknadno legalizovana a stan je i uknjizen i sve, da li to ima veze sa tim? Da li je zgrada "na divlje" bila nakacena na struju (ali, mislim, racuni stizu uredno, placaju se, sve normalno...) pre legalizacije, ili je jednostavno sve sto nije bilo legalizovano u trenutku prikljucivanja na mrezu u ovom statusu? O cemu se radi?

Znači da su totalne budale. Bespravno korišćenje po Zakonu nije moguće. Ako koristiš bespravno, moraju da ti odseku struju, ne da ti šalju uplatnice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...