Jump to content
IGNORED

Rusija - Premier Liga


Babu Bhatt

Anketa  

23 members have voted

  1. 1. Titulu osvaja:

    • CSKA Moskva
      3
    • Zenit St.Petersburg
      7
    • Spartak Moskva
      4
    • Dinamo Moskva
      2
    • Lokomotiv Moskva
      2
    • Krasnodar
      3
    • Rubin Kazan
      0
    • Ostali
      2


Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Babu Bhatt

    77

  • porucnik vasic

    39

  • levi

    12

  • John Coltrane

    12

Tjah. Ne znam šta bih rekao... Gotivni su mi zbog boja, imena, Vidića i jer su matoriji od ostalih ali malo mi je to nametanje Spartaka kao bratskog kluba onako... Usiljeno.

 

Ne mislim na tebe nego komentarišem uopšteno.

 

I ja bih voleo da oni uzmu.

Није упоште усиљено има гомила паралела између клубова што се историје тиче. Сутра је опет нека врста дербија и то против ЦСКА.

Одлична вест за Торпедо!

Link to comment

Je l' bio penal? Postoji prica da Zenit ima protekcije jer ima mocnog sponzora. Doduse to pricaju Moskovljani koji imaju veliki rivalitet sa severnom prestonicom i ne mogu da podnesu da tamo idu najjaci igraci.

Inace Zenit ne igra dobro za sada. Viljas-Boas me nije odusevio.

Link to comment

Bivši fudbaler Crvene zvezde Blagoj Georgijev (32) postao je novi igrač Rubina iz Kazanja. On je prethodnih godinu i po dana nosio dres Amkar Perma, za koji je odigrao 28 zvaničnih mečeva i postigao tri pogotka. Georgijev je stavio paraf na dvogodišnju saradnju.

 

14082084785586.jpeg

Link to comment

Rusija da bi se potpuno razvila kao fudbalsko jaka liga ima nekoliko fizickih problem. Pre svega klima(Sankt Peterburg je veoma blizu polarnog kruga i nalazi se na geografskoj sirini Aljaske, a nemaju Golfsku struju da ublazi zimu kao Britanija), zatim ide ogromna teritorija, vremenske zone, tako da je vecina klubova skoncetrisana na evropskom delu dok je azijski deo zapostavljen. Ali i taj evropski deo Rusije je ogroman za druge evropske zemlje(skoro je veliki kao cela EU, primera radi S. Petersbug-Krasnodar je 1 800 km, i to se ne smatra u Rusiji nekim velikim rastaojanjem) . Treci problem je infrastruktura koja se tek sada gradi. U SSSR su jaki timovi dolazili iz drugih federalnih jedinice, pre svih Dinamo Kijev, koji od 1960 do raspada uzeo 13 titula prvaka, sto znaci skoro pola titula, osvojio nekoliko titual u Evropi.

Deo problema se resava kao sto je infrastruktura, ovo je novi stadion Spartaka

 

 

Величина земље уопште није проблем за развој лиге, имаш примере Бразила и САД. Недостатак традиције је други падеж.  Оно што је њима потребно ј да уместо ултрамега скупих звезда или барем колико и за њих је да уложе у развој струке на нивоу клубова. Стручни рад им је збиља јако слаб.

Link to comment

Lower 48 imaju tri zone(Brazil mislim dve) dok Vladivostok, Habarovsk, Petropavlovsk, kao centri na Tihom okeanu, su 7-8 sati ispred Moskve. A, nije da su Brazil i SAD lige na koje se ruska liga ugleda ;) . Mislim, moze da se organuzije, KHL ima klub u Habaravosku i Vladivostoku, ali je KHL organizovan slicno kao NHL ili NBA, sa podelom po divizijama i konferencijama. To je i uradjeno zbog ogromnih distanci izmedju gradova. Samo sto je ruskom savezu ocigledno model engleski Premijer. Tako da veliki deo zemlje, i 1/3 populacije, je iskljucena iz takmicenja, sto utice na popularnost i masovnost. Tako je hokej popularniji po Sibiru i Dalekom istoku, cak i ruski hokej po pojedinim regionima u Aziji. Primera radi, ljudi u Jekaterinburgu, koji je na granici sa Azijom-Ural, LS pocinju da gledaju od 00:45, kod nas 20:45.

Da, rekao sam da kubure sa trenerima. Cak i u vreme SSSR, pred kraj postojanja, Lobanovski je radio u Kijevu i on je vodio pricu. Oni su imali isti problem kao i mi, nisu se prilagodili totalnom fudbalu, tako da je trebalo nekih 15ak godina da uhvate korak a onda taman kada su uhvatili korak usledio je raspad. Pred kraj '50ih i pocetkom '60ih, SSSR je bio izuzetno jak-titula prvaka na EP, 4 mesto na SP 1966, zlato na OI 1956(kada je to takmicenje bilo jace nego danas u fudbalu) a onda sve do '80ih pauza...Ali to znas ;)

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Slažem se da je problem struke a što se i vidi u mlađim selekcijama.

Oni nastoje to nekako kompenzirati dovođenjem trenera sa strane kao i instant pojačavanjem igračkog kadra.

Nije ni to loše, barem da se kroz neko vrijeme poveća praćenje fudbala, ta neka masovnost iz koje će onda svakako proizaći i veći interes za gorenavedeno.

Žalosno je da u velikim gradovima kao što su npr Jekaterinburg, Rostov, Samara..dolazi 5-10 hiljada ljudi na utakmice, nekad i manje po 2-3 hiljade, sa izuzetkom gostovanja Zenita i Moskovskih velikana, a to i nastoje promijeniti ulaganjem para, dovođenjem poznatih igrača i trenera, ukratko rezultatom.

Na taj način stvaraju fudbalsku kulturu, stvaranje od nule kroz struku je dugotrajan proces ali i to svakako dolazi.

Fudbal koji se igra je vrlo dobar i to je već solidan preduslov.

 

 

P.S. Nisam danas gledao Zenit pa ne znam kakav je taj penal bio.

Postaviću kad kolo završi sažetke svih 8 utakmica.

Edited by Babu Bhatt
Link to comment

Бразил има 3 временске зоне ми у САД макар 4 ако се не рачунају Индијана, Аризона...

Мислим да је амерички систем баш оно што руском фудбалу треба.

У сусрет утакмици братских клубова мој улов са европске турнеје

9C66D44C-138B-43E8-A0FE-05DE5C2B9B28_zps

Link to comment

Tjah. Ne znam šta bih rekao... Gotivni su mi zbog boja, imena, Vidića i jer su matoriji od ostalih ali malo mi je to nametanje Spartaka kao bratskog kluba onako... Usiljeno. 

 

Ne mislim na tebe nego komentarišem uopšteno.

 

I ja bih voleo da oni uzmu. 

 

Ne zna se ko su veća braća, moskovski ili atinski govnari. Otimanje dece i dugarstvo sa našim huliganima, ne znam šta je bolje. Neka ispadnu i jedni i drugi, zajedno sa Putinovim rasistima iz Zenita

Edited by levi
Link to comment

ЦСКА - "Спартак" - 0:1 (0:0)

Гол: Д. Комбаров 61' (пен).

 

Тошич обесио нос.

 

ЦСtosic.jpg

Армејци су били бољи противник, питање је да ли је пенал. Валбуена носи Динамо.

Link to comment

Velika pobjeda Spartaka, mada je CSKA bio bolji na terenu.

Mislim da Spartak igra čak 6 prvih utakmica u gostima, dok ne bude gotov novi stadion Otkrytje Arena.

Dinamo je rutinski odradio gostovanje u Tuli, Arsenal se već nameće kao prvi kandidat za povratak u niži rang, mada je gusto na dnu među ekipama sa jednim bodom.

Čudi me tako loš start Rostova, danas su u 5 minuta promašili 2 penala ali igrom ih je ubio Krasnodar i čisto slavio 0:2, Grof odlično gura s njima.

 

Kolo sutra zatvaraju:

 

Terek - Mordovia

Kuban - Amkar

 

Kod drugoligaša za sada vrh drži Gazovik Orenburg, u grbu imaju logo Gazproma, ne znam je li i to njihova igračka :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...