Jump to content
IGNORED

Novo, a dobro!


Gonzo

Recommended Posts

drugari, koliko sam uspeo da provalim, i pretražim, fali nam 1 ovakav topik gde ćemo preporučivati i kačiti novitete s muzičke scene (ako grešim, pa ovako nešto postoji u nekom budžaku ovog štovanog pTf-a, nek me luba odma merdžuje gde treba). shvatio sam da je teško pohvatati nešto novo a što se okači recimo na now playing, i jućub muziku, jer se prosto izgubi u šumi ostalih stvari koje se kače, a i postovatelj™ obično ne ostavi komentar tipa e ovo je sjajno i novo morate da kliknete moj jućub. također i ono što se okači po nekim specijalizovanim topicima je teško da se poprati™. all in all, mislim da je vako nešto potrebno, mesto gde bi objedinili sve nedavno izašlo ispod čekića. uz bitan disklejmer, želim ovde da vidim nove uradke, i.e. objavljene danas, juče, najdalje prošlog meseca, kao i privjuove i tizere za nešto što treba uskoro da se pojavi. ako je to nejasno, da pojasnim, ne želim postove tipa eeeeee ovo je super, juče mi poslo drugar link, a ono neki album iz 2009.-te. znači objektivno novo, a ne vama novo.pa da započnem, onim što čuh večeras.prvo, singl m.lanegana s novog albuma blues funeral, a vika se gravedigger's song. jebe keve.:Hail:oh love, i been thinking of youwith razor white teeth so sharphonest its truedruga preporuka, također dobra, a i da se u startu učepim lubi kako bi dala dužnu pažnju ovom topiku (evt. pinovanje kad malo poraste), gospodin voren elis i drugari i singlica s to be released albuma toward the low sun. nema jućub al ima na soundcloudu.http://snd.sc/xHC84Vi tako, prionite, znam da znate šta valja, pa pomozite drugarima forumašima i spread da word!

Edited by Gonzo
Link to comment

mene imas, ja ionako skoro uvek postujem nove stvari :)dakle da ponovim, ako je nekom promaklo, album za koji sam resio da dam pare: ALL ABOUT JAZZ by KOJATO & The Afro Latin Cougaritas

KOJATO, one of the most promising projects of modern Afro-Jazz, started in 2010 with an amazing feature on the BAHAMA SOUL CLUB‘s bestseller-album „Bossa Nova Just Smells Funky“.Members:the inimitable multi-instrumentalist and singer KOJO EBENEZER SAMUELS.the fabulous keyboard player and arranger ANDRÉ NEUNDORF the man behind The Bahama Soul Club and The Juju Orchestra, Producer OLIVER BELZ
ne vidim video nigde, ali se ceo moze ovde preslusati http://kojato.bandcamp.com/
Link to comment

znam, ima tu još, što starih, što novih forumaša (npr. maheem) za koje znam da će uvek da okače nešto friško, al rekoh već, mnogo je lakše imati sve na 1 mestu, nego juriti po topicima. štošta mi tako prođe ispod radara.npr. ovo tvoje nisam viđo.

Edited by Gonzo
Link to comment

Gonzo, tog Lanegana smo već kačili... a hvala za Dirty Three, to novo mislim da nije bilo.A ja sam baš mislio da treba topik za stare stvari. Što rek'o Slavoj Žižek, sve što se desilo u muzici da je valjalo, bilo je između 65. i 75-te :P Al' OK, zezne se neko pa i ponešto novo valja. ;)

Link to comment

nemam pojma, i ja sam u jednom periodu bio u tom nema više starog novog sada tripu štos tiče muzike, al poslednjih godina menjam mišljenje. ima dobre muzike.inače i lanegan mi promakao, topik je već dokazao da je neophodan.

Nista groundbreaking, ali jako lepo.
još jedan disklejmer, a u vezi s ovom dilemom gore, dal je novo dobro, šta je dobro i sl., molim muzičke puritance koje imamo po forumu da se suzdrže, a ostale da se oslobode.nikakvo pionirstvo™ i groundbrejkovanje nije uslov, samo udrite šta vam se svidža, a novo je.men dobar i novi album rijane, i ne sramim se priznat. Edited by Gonzo
Link to comment

Nervira me ovaj soundcloud.com, ne radi im Facebook like dugme angry.gif Ja ni ne menjam toliko mišljenje. Evo, šta valja - valja Dirty Three. Album jeste nov, ali oni nisu. Od ovog što je stvarno novo, mrka kapa. Sve reciklirano, derivativno... Neće novi klinci da naprave stvarno svoju muziku. Sve nešto retro na retro.

Link to comment
sve što se desilo u muzici da je valjalo, bilo je između 65. i 75-te :P
upao ja jednom isto u taj trip. a onda mi Sloba Konjovic :Hail: rekao "ma ne, nije tako, svaka sledeca godina u muzici je bolja od prethodne".inace, bas sam mislio da je ovaj Kojate gore nesto za tebe kad sam kacio, poslusaj i javi kako ti se cini
Link to comment

a ne znam, ne smeta mi reciklaža i deriviranje, ako je zanimljivo. a i realno, šta bi to bilo stvarno novo? elem, umoljavam da se ovo ne pretvara u diskusiju ovog tipa. može to i negde drugde. idemo s muzikom.ovaj mladac mi se sviđa, retro reciklaža, morisijev glas, talking heads atmosfera, men lepo. sad si me naterao da prekršim pravilo, ovo ima najmanje po godine. angry.gif

Edited by Gonzo
Link to comment
a i realno, šta bi to bilo stvarno novo?
Hah, pa nećemo se ni ovde složiti! Hendrix je bio nov, Mahavishnu Orchestra je bio nov, Pink Floyd su bili novi, Beatlesi su bili novi... Dirty Three su onoliko novi! Novcati! Derivativi mogu da budu "zanimljivi", međutim muzika je mnogo više od "zanimacije." No, hajde da te ispoštujem, pa da ne filozofiram ovde. Odjava + slušanje odličnog Kojata.
Link to comment
Dobar topik.
+1 daleko više ima smisla izdvajati novitete iz muzičke svaštare na poseban topik jer dobro dođe da se svrati s vremena na vreme ovde i baci pogled na trenutno stanje u muzici. ja sam prilično izgubio kompas sa novitetima jer ne mogu da skupim sve informacije na samo par mesta već mi treba baš dosta vremena da sve ispratim.i ne mora samo da bude dobro, može i nešto što ste dugo očekivali i na kraju se razočarali :)@aram: čim sam video naslov topika setio se ovog albuma što si okačio ovde pa pojurio da skinem :) tek sutra ću ga čuti...Marc Mac - Extend The Knowledge (Omniverse Records, dec 2011)Hip Hopmarcmac-extend.jpgListen on Bandcampdecembarsko izdanje, kick snare, boom bap i pametno upakovani govori vođa i ostalih bitnih ljudi iz Civil Rights Movementa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...