Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pre nekoliko nedelja sam kupio klimu marke Midea. Radika je ok, do danas. Sada duva kao ventilator i uopste ne hladi. Ima 4 moda, stalno sam menjao i ne verujem da je to problem. Takodje, voda ne izlazi na ono crevo. Jel imao neko slicnih problema? Jel mogu nesto sam da uradim ili da zovem servis?

Link to comment
Pre nekoliko nedelja sam kupio klimu marke Midea. Radika je ok, do danas. Sada duva kao ventilator i uopste ne hladi. Ima 4 moda, stalno sam menjao i ne verujem da je to problem. Takodje, voda ne izlazi na ono crevo. Jel imao neko slicnih problema? Jel mogu nesto sam da uradim ili da zovem servis?
kupio si pre nekoliko nedelja, imash garanciju.zovi servis!(al se pomoli pre toga :P)
Link to comment
  • 2 weeks later...
pa sto ne rec odmah, dare, da ne trzam trzisnu inspekciju(sljedeci najbolji odgovor bi bio: izguglaj u cemu je kvar :D)
ne dozvoli mu samo da te onlajn navodi da popravljash sama :lolol:
Link to comment
Pre nekoliko nedelja sam kupio klimu marke Midea. Radika je ok, do danas. Sada duva kao ventilator i uopste ne hladi. Ima 4 moda, stalno sam menjao i ne verujem da je to problem. Takodje, voda ne izlazi na ono crevo. Jel imao neko slicnih problema? Jel mogu nesto sam da uradim ili da zovem servis?
Ako proizvodjac tog uredjaja prati sta se desava vec 30 godina u toj tehnici, sigurno ima duplu klimu.Na primer: 22C je leti hladjenje a zimi grejanje. Moguce da si ga ukljucio da greje i dostigne 22C dok je napolju 35C. To vidi u uputstvu.
Link to comment
Suncashce i pahuljica umeju strashno da lice na nekim daljincima... :rolleyes:
pa sto ne rec odmah, dare, da ne trzam trzisnu inspekciju(sljedeci najbolji odgovor bi bio: izguglaj u cemu je kvar :D)
Deluje smešno... Ali uopšte nije... ;) Iskusni majstori za televizore i klime, kada dođu u vašu kuću nikada se ne hvataju za daljinski upravljač...Već kažu: "Gospođo/gospodine, hoćete biti ljubazni da uključite..."A evo vidiš Yoyogi kaže da ni Japanci nisu sačuvani od toga... Često se neko zaigra sa daljincem i pritisne dugmence više...
Link to comment
A evo vidiš Yoyogi kaže da ni Japanci nisu sačuvani od toga... Često se neko zaigra sa daljincem i pritisne dugmence više...
To sam samo ja - sva dugmad i LCD na daljincu su kanji, to treba da znas da citas (nije katakana i hiragana koje znam). Moze crno na belo da ti kaze da se grejes na 22C dok je napolju 35C i nemas pojma sta znaci napisano na daljincu (ekrancic kao na mobilnom telefonu).To je bilo prvo sto sam pitao majstore koji su mi ugradjivali dve klime (nema drugog grejanja u Japanu osim retko kada podnog, ne postoji centralno).Kako mi je rekao, stavio sam crvenu tacku uz dugme za grejanje i plavu uz dugme za hladjenje. Nista vise ne pipam niti menjam (temperatura je jasna, strelice gore i dole).U prethodnom stanu mi je aircon poceo da blinkuje nesto na japanskom (crvena LED slova na samoj masini). Posle 3 meseca sam shvatio da mi pokazuje poruku "Ocisti mi filter!". Edited by Yoyogi
Link to comment
  • 3 weeks later...

sto volim ta servisiranju right upon purchase- meni je procurela tadiran klimaja iz onog 'glavnog dela' posle 2 dana, a majstori su bili dovoljno nevesti da su morali triput da se pojavljuju.. i bi sve 'radno' do pre mesec dana, kad se iz cista mira zapalio kabal za napajanje onog dela sto visi napolju [mislio sam da je nekom pao pikavac, al se ispostavilo da je doslo do nekog naponskog przenja]-sreca bejah kuci, osetih smrad, ugasih vatrugarancija za klimu obicno vazi godinu dana, a produzuje se ako ih svake godine zoves da je olaksaju od štroke, i tebe olaksaju za nekoliko desetina evra- el tako i kod vas u inozemstvu? /sta znam, mozda ima smisla, iako sam pre za populisticku-bezuslovnu garanciju

Link to comment
  • 1 year later...

Nije problem, bar ne još uvek, ali da ne otvaram novu temu.Zanima me ima li neko iskustva sa pokretnim klimama tzv. pingvinima. Valja li to? Koliko su bučne? Kako se rešava problem vode? Bilo šta će mi biti od pomoći.Gledam ja specifikacije, ali malo mi to znači, pa bih bila zahvalna ako bi neko mogao onako lepo, jednostavno da mi objasni. Može i za i protiv lista. :) Hvala!

Link to comment

imao moj brat jer vlasnik stana u kojem je ziveo nije hteo da ugradi klasicnu. nakon sto se preselio u svoj stav i instalirao regularnu klimu, pingvina je isprvao hteo da baci. na kraju ga je permanentno odlozio u garazu.

Link to comment
Nije problem, bar ne još uvek, ali da ne otvaram novu temu.Zanima me ima li neko iskustva sa pokretnim klimama tzv. pingvinima. Valja li to? Koliko su bučne? Kako se rešava problem vode? Bilo šta će mi biti od pomoći.Gledam ja specifikacije, ali malo mi to znači, pa bih bila zahvalna ako bi neko mogao onako lepo, jednostavno da mi objasni. Može i za i protiv lista. :) Hvala!
evo sedim pored pingvina. maše ti debelim crevom. kabl mi se zamotao oko noge. ide hladnije vreme pa ću selotejpom morati da zalepim staklo na prozoru. bučna i nije ništa posebno, čuje se doduše kako radi sve vreme, ali vremenom oguglaš. ima svoju posudu koju puni i obaveštava te kad treba da je isprazniš
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...