Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

Sarajevo - podnožje sahat (Valterove) kule, odmah do Begove džamije na Baščaršiji. Pekara Imaret u pasažu pa levo. Legendarne "prstići" kiflice koje koštaju 0.15 km po komadu. Konzumirati noću. Briljiraju.

thumb_IMG_2288_1024.jpg

 

thumb_IMG_2289_1024.jpg

 

prva liga sto kazu novljani. dok sam ziveo u sarajevu, tokom ramazana cim zadje sunce trcalo se tamo na kifle. 

sve hocu da svratim prilikom poseta sarajevu, ali zaboravim. 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Skadar, Albanija, ušće Drima u Bojanu, fenomenalna hrana http://www.restorantillyria.com/

Navodno drži neki lokalni mangaš. Litra odličnog kućnog vina, hobtnica, krap i jegulja na žaru đuture 30 eura. Obratite pažnju na proju koja stiže na početku balade. Od Ulcinja sat vremena. Otići subotom i prošetati Skadrom, pijačni dan je, ima svega i ludo je, u grad nisu stigle multi potrošačke kompanije i šoping molovi, mali biznisi žive, riba se prodaje sa asfata a mleko iz plastičnih 2l flaša koka kole

thumb_IMG_2172_1024.jpg

 

thumb_IMG_2174_1024.jpg

 

thumb_IMG_2175_1024.jpg

 

Sarajevo - podnožje sahat (Valterove) kule, odmah do Begove džamije na Baščaršiji. Pekara Imaret u pasažu pa levo. Legendarne "prstići" kiflice koje koštaju 0.15 km po komadu. Konzumirati noću. Briljiraju.

thumb_IMG_2288_1024.jpg

 

thumb_IMG_2289_1024.jpg

Ih koliko sam ih pojo. :)

Radilo je to do kasno u noć.

Što mi se čini da su dolazile onako spojene... Par kom...

Edited by wall
Link to comment
  • 2 weeks later...

šta bi jeo u Sofiji , lokalno ili namunjeno?

 

bio i u Bukureštu pre dve nedelje, ali najbolje sam jeo na centralnoj pijaci . u Rumuniji sam uglavnom jeo loše, kad god sam bio. i to na nivou nedopečenog, presoljenog, bljutavog, razvodnjenog, slabo kuvaju i trpaju mamaligu (palentu) baš u sve

Edited by banatjanin
Link to comment

Ja ne mogu lično da pomognem, ali evo iz druge ruke, prijatelj mi često putuje po regionu i za Bukurešt kaže da mu je omiljen La Mama i da tamo najobožava njihovu zakusku, tanjir rumunskih sireva i sušenog mesa, a obavezno počinje sa čorbom de fasole iliti pasuljem koji oni jedu kao supu pre ručka. Za glavno jelo nude veliki izbor, pa najbolje da pogledaš na http://www.lamama.ro/meniu.php?lang=en

 

Edit: Evo sad videh i ovo što je Banaćanin napisao, pa eto ipak neke pomoći od nas.

 

Edit 2: Kaže prijatelj i da je u Lipscaniju (njihova Skadarlija) lepo jeo u ogromnom nacionalnom restoranu HANUL MANUC, ima sličnu arhitekturu kao naš konak Kneginje Ljubice. E sad, on ne piše za PPP ali ima 135 kg, pa ti odvagaj da li je preporuka pouzdana.

Edited by clandestino
Link to comment

pa dobro ali ko leti taromom, njega bar pripreme na to sta ga ceka u romaniji. moja zena jednom letela od beca za npr kluz ili tako nesto i dobila gulas od bubrega za veceru u avionu. mislim ja se verovatno ne bih zalio, naprotiv, ali nisam siguran da je to bas za svakoga, narocito za zene.

Link to comment

dobila gulas od bubrega za veceru

 

ovo jedu stalno, kao i bupce (pileće želuce). volim ja to, ali dobro spremljeno, a tamo nisam na takvo naleteo.

Clandestino, ako je to La Mama koja se nalazi pokraj nekog velikog kružnog toka (sa zelenim ostrvom u sredini) onda: jao. tamo sam ručao par dana uzastopce, na kraju sam digao ruke i išao u Subway na sendvič. meso đon, nakisele tanke čorbice, bljutav podgrejan krompir iz rerne...

 

nego, pijaca

 

ono što se jede u Banatu o svinjkoljima, posoljena svinjska kožura, to se tamo regularno prodaje u mesarama kao apetajzer, odnosno grickalica. pored su uši, isto presne (prljene) i usoljene. uzo ovo, imaju velike, mesnate čvarke, fenomenalne. više otopljeno, preprženo i oceđeno carsko meso nego čvarci.

 

 

 

muda, ćureća. ima od svih ostalih životinja, i pevčija (mađari u Vojvodini prave paprikaš od toga...)

 

 

 

bupci i pačije šije

 

 

a najblji deo je riblja pijaca, tone odlične divlje ribe iz delte Dunava i iz Crnog mora. barabar jedni pored drugih, na istim tezgama šarani divljaci, somine od 50 kila, skuše, linjaci, pastruge, kečige, sabljarke, iglice....

 

 

 

 

 

sirevi su 'nako, nešto belih fetolikih i neki besmisleno začinjeni punomasni sirevi, kao kod nas ona sranja sa susamom, kimom, semenkama, brusnicama... ali jedan je jako dobar, Brindza de Burduf, ovčiji sir fementisao u buragu. mas'an, aromatičan, a ikričave strukture... to sam prošvercovau u prtljagu, usmrdeh sve košulje.

Edited by banatjanin
Link to comment

šta bi jeo u Sofiji , lokalno ili namunjeno?

 

 

 

lokalno ... biću sledeće 3 nedelje po 4 dana, kontam da će prvih dan-dva iz firme kod koje gostujem da me vodaju, ali ćemo ubrzo dosaditi jedni drugima, pa mi treba rezervni plan.

Link to comment

Clandestino, ako je to La Mama koja se nalazi pokraj nekog velikog kružnog toka (sa zelenim ostrvom u sredini) onda: jao.

 

Moguce da je to, imaju navedene lokacije na linku koji sam okacio u postu, kazem nisam bio a ne bih na nevidjeno ni davao preporuke da je bilo ko odgovorio Dr Arslanagicu, ali eto za prvu pomoc poslah iskustva coveka koji je dosta proputovao i u zemljama koje posecuje uvek trazi lokalno. Mislim da je tvoj post prilicno informativan i dovoljan da se stekne slika.

Edited by clandestino
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...