Jump to content
IGNORED

Vozovi bez granica


borris_

Recommended Posts

Cuj, ima ona "stara narodna": Ned'o dragi Bog da se razbolis u Engleskoj ili da ti je jedino sredstvo prevoza voz.Kao sto Boris rece, mozda je sada drugacije, ali za devedesete je to bilo opste uvazeno pravilo.

Link to comment

Ne znam sta da vam kazem, ja 2-3 puta nedeljno idem na faks vozom [nekih 100km u jednom smeru], i relativno cesto idem i u London [oko 250km o/w] i ne bih rekao da je bas tako strasno. kao i svuda, i ovde ima razlicitih varijanti [tip voza, kompanija, linija, i cena]Puno vozova na duzim relacijama ima power ports u svakom redu [po 1 na svaka 2 sedista] - neki imaju audio sistem, neki cak i wifi.Na temu brzih pruga - ovdasnji HST [high speed train] vozovi idu do 200km/h. A Pendolino i do 225.making_tracks_locomotive_class180_cheltenham_spa.jpg800px39002927cityofstokfx4.jpg

Link to comment

Mozes ti da stavis i najbolje vozove na svijetu ali kad ti infrastuktura zaostaje onda nema vajde. Cuo sam da englezi polako vracaju stari sitem to jest da nacionalizuju zeljeznicu to jest infrastrukturu.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Takav je bio ugovor kada je francuska dobila posao da izgradi brzu prugu izmedju seula i jos nekog grada. Mi vama unosan ugovor vi nama tehnologiju.Inace sve se vise prica o tom famoznom Bg metrou (ovo nisu brze pruge ali ne znam gdje da stavim). Moja firma je radila studiju za taj metro 2002. valjda. Sada je ta studija opet aktuelna (barem po pisanju srpske stampe). Znam da Bg nema prebijene kinte ali nije je imao ni Hanoj pa grade metro po sistemu daj pare i gradi. Tamo japan gradi liniju 1 a Francuska (to jest mi) gradi liniju 3. To je neki model koji bi Bg mogao da upotrijebi. Sve bi se moralo znati pocetkom iduce godine.Predpostavljam da bi u NB metro bio na stubovima a sa turske strane bi isao podzemno.

Link to comment
Predpostavljam da bi u NB metro bio na stubovima a sa turske strane bi isao podzemno.
<_< Turaka odavno nema, a i obe strane su bile turske u jednom trenutku.Ako hoces pravilno da se izrazis, kazi lepo: stara, kraljevska, dostojanstvena strana i nova, komunjarska, belosvecka :DKo god napravi metro na stubovima bilo gde u Beogradu posaljem mu 20 Flegminih klonova sa 1 originalom na celu kao 21. Nakon tog tretmana, posaljem mu Filipenkove odrede smrti.Para ima. Samo sto te pare nestanu negde u dubinama gradske administracije. Trosi se na gluposti, a o "ugradjivanju" u ugovore da ne govorim.
Link to comment

Pa u zadnje vrijeme se metroi i grade na stubovima, tako da ce NBg to jest "nova, komunjarska, belosvecka" strana najvjerovatnije biti na stubovima (naravno ako se bude ikada gradio). A para za metro nema.

Edited by borris_
Link to comment
Para ima. Samo sto te pare nestanu negde u dubinama gradske administracije. Trosi se na gluposti, a o "ugradjivanju" u ugovore da ne govorim.
Tolikih para ipak nema. Ono što preostane od alavih gradskih činovnika, uzme država da krpi svoje rupe na drugim mestima.Metro u Beogradu može da se gradi ili kreditom ili onako kako je borris rekao. Sad su Kinezi vrlo aktuelni, pošto za male pare nude i mostove i metro, a sve zahvaljujući tehnologiji koju su mudro uključili u ugovore kada su plaćali silne milijarde nekim Šveđanima odnosno Siemensu za mostove i železnicu. Sada će im sve poslove van domašaja protekcionističkih mera EU glatko preoteti. Možda uskoče čak i u Koridor 10.edit: ako se ipak odluče za laki metro (S-Bahn), da li će svejedno biti na stubovima ili to može na zemlji? Edited by beowl
Link to comment

S-Ban ili RER je Beovoz.Ovaj plan sto je moja fima uradila predvidje cini mi se 3 linije. U NBG bi bio ili poluukopan ili na stubovima (to ne znam posto nisam vidio plan). Posto mi imamo nekakav patent za stubove sigurno su i oni ili predvidjeni u tom planu. Cijena, prava sitnica, 2,5 milijarde dolara.Sve bi trebali znati iduce godine (valjda pocetkom).Kinezi su lui. Grade metro u Meki. Deportovali su 6000 kineza u Meku da ga izgrade.

Link to comment
S-Ban ili RER je Beovoz.
Mislim da grešiš. Beovoz je železnica i koristi klasičnu železničku infrastrukturu. S-Bahn ima potpuno drugačiju infrastrukturu koja je namenjena jedino njemu.S-Bahn poput bečkog ili berlinskog, nema ništa slično sa Beovozom. Mislim da je upravo S-Bahn ono što se kod nas naziva "lakim šinskim sistemom" (a koji se pominje kao alternativa za klasičan metro odnosno U-Bahn).
Link to comment

S-Bahn ako nisam pogrijeso povezuje centar grada sa dalekim predgradjima bas kao i RER.RER na primjer koristi svoje sne ali u nekim djelovima koristi i linije SNCF-a.Beovoz bi trebao imati istu funkciju samo sto je on do sada bio integrisan u SZ. Prolazi kroz vcentar grada i spaja predgradja i malo dalje gradove sa Bg.Laki sinski metro je nesto drugo. Ovdje kada pitam sta je u stvari laki sinski metro niko nema pravi odgovor. Ako je LSM kao onaj sto su projektovali spanci, onda je to klasicni tramvaj (nije nezavisan od saobracaja). Moze se reci da je teski metro 100% zakopan a laki mlo zakopan malo ukopan malo na stubovima i moze da primi manje putnika od teskog metroa.Ne poznajem kvalitet izrade kineskih metroa ali nemoj se zavaravati da je kvalitet ovih drugih kompanija nesto bolji. Znam kako radi Siemens u Alziru, sta su uradili Spanci u Santo Domingu i tako dalje i tako dalje. Najvaznija je kontrola iako ni to nije dovoljno.Ja se naavno nadam da cemo mi graditi barem jednu liniju metroa :D .

Edited by borris_
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...