Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

 

Levica je antiidolopoklonička a Bog svemogući nas je stvorio. Nešto tu ne štima.

 

 

Levica u praksi te snazno demantuje :) Marks, Lenjin, Staljin, Mao, Tito, Kimovi...sve objekti zesceg idelopoklonstva i elita i masa.

 

Verski svetonazor se itekako nalazi u levici, i uopste politickim ideologijama koje rigidno insistiraju na svojim postulatima kao crkva na svetom pismu. Neko bezrezervno veruje u dijalekticki materijalizam, a neko magicnu moc neobuzdanog trzista.

Link to comment

Intervju je odličan. To ne znači da mislim da su svi njeni stavovi odlični, prihvatljiv mi je način na koji doživljava levicu, ali ne i integracija levičarskog i religioznog u naizgled (samo naizgled, po mom mišljenju) koherentan sistem. Razumevanje mi svakako ograničava činjenica da u mom algoritmu bog nije prisutan, postojao on ili ne. 

 

Integracija ekonomske levice i hriscanstva (narocito pravoslavlja i katolicanstva) bi trebalo maltene da se podrazumeva. Kako rece Bill Maher (? valjda), "Jesus was pretty high on the hippie shit". Ono sto se radi u Americi - unija hriscanstva sa ekstremnim individualizmom i ekonomskom desnicom - to je posebna vrsta kognitivne disonance. No, hriscanstvo se na isti nacin redovno uparuje sa nacionalizmom, pa nista.

Link to comment

Integracija ekonomske levice i hriscanstva (narocito pravoslavlja i katolicanstva) bi trebalo maltene da se podrazumeva. Kako rece Bill Maher (? valjda), "Jesus was pretty high on the hippie shit". Ono sto se radi u Americi - unija hriscanstva sa ekstremnim individualizmom i ekonomskom desnicom - to je posebna vrsta kognitivne disonance. No, hriscanstvo se na isti nacin redovno uparuje sa nacionalizmom, pa nista.

 

Ne slažem se, neke vednosti levice i hrišćanstva su iste (ne i specifične za njih), ali polazište i ishodište su sasvim različiti, nesvodivi jedni na druge. 

Link to comment

Parcijalna integracija je neizvodljiva bez deformacije ključnih elemenata na jednoj ili obe strane. Koncepti milosrđa i socijalne pravde su samo na prvu loptu bliski, u osnovi se razlikuju na više nivoa, od zašto (u ime čega/koga) do kako. Može se napraviti nekakav amalgam, naravno, ali to onda ne bi bila ni religija ni levica. 

Link to comment

Govorim o tome da bi neko ko je hriscanin, ako zaista prati svete spise, morao nuzno da ima levicarske poglede na ekonomiju. U prakticnom smislu, ne teoretskom. I nije jedino milosrdje ceo hriscanski pogled na privredu. Kada Isus izbacuje trgovce i menjace iz hrama, nema to veze sa milosrdjem.

 

Btw ja ovde o "levici" pricam u najsirem mogucem smislu. I njenoj praksi, ne teoriji. Uostalom, vecina ljudi koja smatra da ima levicarske poglede na ekonomska pitanja i koja glasa za levicarske poglede gleda samo prakticnu stranu, a teoretisanje uopste ne uzima u obzir. Definicija "levice" je fluidna, od vremena do vremena, od zemlje do zemlje. Ti u sustini pricas o marksizmu i derivatima. Naravno da je moguce napraviti amalgam religije i levice i imati religioznu levicu ili levicarsku religiju. I naravno da to onda vise nije marksizam ili komunizam ili socijalizam u klasicnom smislu, ali nije samo to "levica". Marin Le Pen i FN imaju levicarski ekonomski program. Ako pogledamo Melensona, koji je kandidat ekstremne levice u Fr., ciji je program najslicniji njegovom? Marinin (cak ne ni Amonov iz PS). Naravno to ne znaci da su po nekim drugim pitanjima nebo i zemlja. Ali ja sam se samo na privredni aspekt osvrnuo.

Link to comment

I ja pričam o praksi, ali sa drugačijih pozicija, o teoriji se ne bih usudila jer levica nije podvodiva pod jedinstven diskurs. Milosrđe mi je poslužilo kao primer, ali i za bilo koji drugi hrišćanski koncept i levicu važi isto, različita polazišta mogu da imaju tačku preseka, ali ne i isto ishodište, dugoročno gledano. Postavlja se pitanje da li bi se u fuziju hrišćanstva/hrišćanskih vrednosti i levice uklopile druge religije ili bi se zapatila klica nejednakosti koja podriva samu bit levice. Moglo bi se reći da su te vrednosti univerzalne, ali onda i nema potrebe da ih definišemo kao hrišćanske, čemu? 

Ne verujem u ostvarivost levičarskog ekonomskog programa nezavisno od ostalih komponenata društvenog ustrojstva, dao si više nego očit  primer FN. 

Link to comment

hazarde esencijaliziras hriscanstvo do daske. hriscanstvo je religija, ne koherentna politicka filozofija. ti koristis nesto sto meni izgleda kao parametar teoloske uverljivosti da kritikujes religijsku praksu izvana i lociras jezgro religije koje je najuverljivije i ima najjasniju, "najkomunikabilniju" moralnu poruku, ali nisi svestan koliko si subjektivan i koliko je tvoj autsajderski apel na "ortodoksiju" duboko neuverljiv, neautoritativan i sustinski besmislen. nekome je najuverljivije da bi isus upucao sacmarom komsiju koji bi nepozvan stupio na njegov posed. to sve nenormalno zavisi od kulture u odredjenoj sredini.

Link to comment
  • 3 weeks later...

 

 

Na komentar novinarke da se priča da su devojke iz Srbije veoma lepe i da imaju posebnu vrstu lepote, premijer je kazao da misli da su žene u Srbiji najlepše na svetu. 

 

"One su vrlo šarmantne, pametne i vrlo jake. Srpkinje brinu o sebi, uvek su lepo odevene, one uvek žele da predstave, ne samo sebe, već i svoje porodice, svoju zemlju, gradove, na najbolji mogući način. Ponosni smo što možemo reći da imao jako pametne, veoma šarmantne žene i zato pozivam Kineze da dođu i da se sami u to uvere." 

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

 
"Historically, performance art has been a very important medium for women of color and queer people," said Sulkowicz. "There's an accessibility to it, it's the only art form that doesn't cost money. Then there's also that women, people of color, queer people, we live embodied histories."
 
"My body already carries material in it just because of the way I look, it's embedded in my skin," Sulkowicz explained. "White men have the privilege of entire institutions built for their paintings... These paintings are very often abstract. You have people like Pollock splattering a bunch of shit and then saying it's art. It doesn't say anything political and in fact, that actual political statement it does say is: 'I'm a white man and I can do whatever the fuck I want and make a ton of money off of it.
...
"When I give talks, sometimes I get the question, 'Do you get tired of being a feminist?' People ask me how I can be angry all the time, but I think there is a way that you can find joy in this dissatisfaction with the way things are." Sulkowicz said. "I think that right now, it's more important than ever. Back when I made Mattress Performance, I didn't know it was feminist, I didn't know what it was. Was I just making this art piece? But now, I know how important it is to set an example of [being] outspokenly feminist and angry, and also visibly having a personal life and having fun about it. It's the only way that we can continue to make feminism contagious."
 
FoFmEN6.jpg?1

 

Link to comment
  • 3 months later...

 

 

  VAU! Najseksi doktor na svetu živi u Beogradu! (FOTO)
Autor: Superžena | 30.08.2017. 11:44

Poreklom Cetinjanin, živi u Beogradu.

dokto_1000x0.jpgDoktor Vasilije Vujović, Foto: Instagram Printscreen

Laskava, doduše nezvanična, titula britanskog najuticajnijeg medija, novina "Daily mail" dr Vasilija Vujovića proglasila je za najlepšeg doktora na svetu.

 

Poreklom Cetinjanin, živi u Beogradu. Kaže da mu titula veoma prija, uticalo je na posao u pozitivnom smislu, ima puno pozitivnih komentara od strane pacijenata, a ni šale ne manjka.

"Sve je to jako simpatično, tema je zanimljiva pa često sa pacijentima popričam. Konkretno "Daily mail" je video tekstove sa naših portala pa im se tako svidela cela priča. Zamolili su me, uz još par pitanja, da uzmu i nekoliko slika sa mog sajta i da im pošaljem još neku pa je taj tekst prilično uzeo maha", kaže mladi dr Vujović koji ne krije da mu je ova titula "vetar u leđa" u njegovom radu.

"Ljudi u mojoj okolini, prijatelji, kolege, rodbina odlična su reagovali. Sve ovo je najveći podstrek za moj dalji trud i rad u oblasti medicine", objašnjava.

 

Dr Vasilije Vujović je poručio da je za pripadnice lepšeg pola najbitnije da ne budu agresivne, već ljubazne, zanimljive i duhovite. Istakao je i da je lepota u oku posmatrača.

Hirurg atletske građe, kako ga zove "Dejli mejl" koji je sud o njegovoj atraktivnosti doneo pre četiri mececa, prvi je lekar u svojoj porodici, a ljubav prema medicini gaji od malih nogu.

Iako se plastična hirurgija najčešće vezuje za korekcije izgleda zbog estetskih razloga, dr Vujoviću su važna i druga polja njenog delovanja.

"Plastična hirugija je široka oblast. Najvažnija je rekonstruktivna hirurgija kojom se uklanjaju određene anomalije na telu, na primer posledice opektina i raka kože", naglasio je.

Dr Vujović uspešno nastavlja da se bavi onim što najviše voli, a intereosvanje koje izaziva svojom lepotom ne jenjava.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...