Jump to content

Photo

Grčka an ženeral

• Please log in to reply
1689 replies to this topic

#1681 John Coltrane

John Coltrane

Clan odbora za nadgledanje izbora ispred trenerske organizacije

• Members
  • 24,703 posts

Posted 10 September 2017 - 22:15:49

Parga, restoran Sakis, sabljarka za 11€ izuva. Skoro nisam klopao bolje a jeftinije i uz to u prijatnijoj atmosferi. Pice dobrodoslice, pa zapecen hleb u maslinovom ulju sa belim lukom i mirodjijom i za kraj tanjir voca. Sve fraj, a ni obican hleb ne naplacuju sto ima u mozda 3 kafane na svetu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

#1682 mustang

mustang

klementina

• Members
  • 9,072 posts

Posted 10 September 2017 - 22:22:21

Parga, restoran Sakis, sabljarka za 11€ izuva. Skoro nisam klopao bolje a jeftinije i uz to u prijatnijoj atmosferi. Pice dobrodoslice, pa zapecen hleb u maslinovom ulju sa belim lukom i mirodjijom i za kraj tanjir voca. Sve fraj, a ni obican hleb ne naplacuju sto ima u mozda 3 kafane na svetu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

zakrcao mi stomak momentalno :)

#1683 cvrlle

cvrlle
  • Members
  • 2,967 posts

Posted 11 September 2017 - 12:04:30

jel kacila nekog policija u grckoj? meni na itaci rekose da nase vozacke dozvole u grckoj nisu validne i da je trebalo da izvadim medjunarodnu. naravno, bili su krajnje ljubazni. sve se zavrsilo krajnje prijateljski u regularnom delu meca i bez ikakvih penala

#1684 Bright Billy

Bright Billy
  • Members
  • 13,698 posts

Posted 11 September 2017 - 14:45:37

ja bukvalno nisam video saobracajce u grckoj. nosim sa sobom isteklu medjunarodnu, jer me mrzelo da vadim novu. sve nesto mislim, ako negde i naletim na njih valjda cu s tim da se provucem...

#1685 cvrlle

cvrlle
  • Members
  • 2,967 posts

Posted 11 September 2017 - 15:04:34

nisam ih vidjao ni ja, godinama unazad, ali eto kad sam se najmanje nadao, na pustoj itaci, eto njih. rentiran motor a djevojka i ja bez slemova presli s lefkade u obilazak na celodnevni izlet. nasu dozvolu kao da prvi put vide. gledase po nekim knjigama, trazise nesto i kazu da ne vazi. ja im reko da sam proveravao u nasem amss-u i da mi nije trebala medjunarodna ni za nemacku, francusku... realno su bar za kacige mogli da nas rebnu da su hteli ali su ispali skroz korektni. jos su nam na kraju pruzili par saveta sta je za videti, gde je dobro za okupati se :D  

#1686 Bright Billy

Bright Billy
  • Members
  • 13,698 posts

Posted 11 September 2017 - 15:18:39

pa jbg, ako negde moraju da imaju razumevanja za putovanje u malo slobodnijoj formi, onda je to itaka  :P

nego, stvarno, kakva je itaka? vredi li ici na duze ili je dovoljan jednodnevni izlet?

#1687 cvrlle

cvrlle
  • Members
  • 2,967 posts

Posted 11 September 2017 - 15:50:50

uh, ja sam odusevljen itakom. mislim da je ona idealna za pravi odmor. 10 dana sve natenane i polako.

ostrvo je jako malo i cini se da je 1 dan dovoljan da se pretrci sto je naravno zabluda. a i itaka nije nikako ostrvo za pretrcavanje. itaka je stvorena za uzivanje. barem je mene tako kupilai ponovicu je sigurno nekad u skorijoj buducnosti. plaze male, intimne, kupaca malo. i ono malo ljudi koji su na plazi ili citaju ili sapucu. sve te sramota da pustis glas da ne remetis idilu. plaze su uglavnom sljunkovite a voda kristalno cista. barem ovih 4 na kojima sam stigao da okvasim zadnjicu. na ostrvu su uglavnom zabari i britanci. naleteh u jednom selu i na 2 busa holandeza. valjda neka ekskurzija s kefalonije koliko sam uspeo da pohvatam. sve je skuplje za neki 20-30% od lefkade. vathi je glavno mesto na ostrvu. manje je recimo 3 do 4 puta od lefkasa ili limenasa ali je jako simpaticno.

itaka jos uvek uspesno odoleva turistickim naletima i to je ono sto je jos vise cini posbnom. 

Edited by cvrlle, 11 September 2017 - 16:17:14.

#1688 Bright Billy

Bright Billy
  • Members
  • 13,698 posts

Posted 11 September 2017 - 16:09:35

Kul, i ja planiram da idem al prvo moram neka bolja kola da uzmem, sa ovim sad krsem se ne usudjujem dalje od sitonije...

#1689 Ros

Ros

Fantasy गुरु

• Members
  • 6,868 posts

Posted 11 September 2017 - 20:15:35

ako prevrtite ovaj topik unazad, naci cete gazzino pisanije o itaki

#1690 Bright Billy

Bright Billy
  • Members
  • 13,698 posts

Posted 12 September 2017 - 16:09:20