Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

ProbaO.

Pa po izgledu vidis da nisu za to. Filtriraj predragu sa rečju Trail [emoji14]

Pa da, i meni su djelovale baš nježno na ovim slikama, zato i upitah, znači ništa od ovog izbora :(

Link to comment

Vibram fivefingers?Ima li ko iskustvo,ili cu biti predmet sprdnje u teretani na traci?

 

"teraju" te da trcis na prstima, ili barem na srednjem delu stopala. nisu za svakoga a narocito ne za "teske trkace", za one koji trce puno, niti za one koji doskacu na petu. nisu za one koji su skloni povredama stopala, zglobova i/ili tetiva.

 

na traci svi trcimo drugacije nego na ulici ili u prirodi - manje na petu a vise na prednji i srednji deo stopala. zato je traka dobra za trcanje sa fivefingers.. 

Link to comment

Ako neko traži patike za jednostavno, nezahtevno džogiranje (dakle, ne kao Maksa profi sportaš), da kažem da sam sasvim zadovoljan ovim adidasicama: 

 

Sepatu-Running-Adidas-Galaxy-3M-Blue-BB4

 

http://www.djaksport.com/adidas-muske-galaxy-3-m-n45614

 

Rabim ih oko dva meseca i sviđaju mi se - lake su, udobne, jeftine, izdržljive i lepo izgledaju. Ne znam kako bi se ponašale na dužim distancama i sa luđim tempom trčanja, ali za 5 - 8 km umerenog džoginga su super, nisam kod njih uočio neki pad performansi... Uz patike dobijete i cloudfoam privezak koji možete da nosite u džepu sa ključevima i gnječite ga kad vas uhvati nervoza. Na odličnom su popustu u Djaku (ispod četiri soma), pa razmatram da nabacim još neki par. 

 

ovo je djubre koje nikome ne bi preporucio.

najobicnije

neo

outlet

sranje.

 

al' ako nekome treba privezak...

Link to comment

Mislim da je ovo doba godine odvratno za trcanje, ja opalio par puta po 4 - 8.5 km i to ujutru oko 9 ali dzabe, spao sa 93 kg na 90 ekspresno, bukvalno posle 5 trcanja svaki drugi dan. Jeste da sam se zapravo izdefinisao i verovatno sam izbacio samo vodu jer nisam nista izgubio na misicnoj masi, i usput plivam svaki dan i vozim bajs po gradu umesto da idem svuda kolima ali posto necu vise da idem na dole sa kilazom, ipak sam od svega toga izbacio trcanje, ovo ostalo je trenutno bitnije i korisnije. 

Link to comment

435_large.jpg?v=1486386228

 

Ja moram da dam antipreporuku za RN Free. Pre ovih sam koristio asics za beton i salomon za trail i negde na prolece resim da probam ovaj Nike model. Delovao mi je dosta lagan i idealan za puteve, medjutim usteda na tezini povukla je slabu izdrzljivost. Meni je tehnika trcanja takva da udaram sredinom stopala i vise ka prstima, sto je u kombinaciji sa cvrscim noktom (ne pomaze ni turpijanje) dovelo do brzog pucanja unutrasnjeg zastitnog sloja na palcu. Patika mi je bila knap pa je nosenje kod obucara i stavljanje dodatne zastite unutra napravilo gotovo neupotrebljivom za trcanje jer sad nemam mesta za prste cim stopalo malo otekne. Na kraju sam zavrsio sa super gej sljastecim patikama koje ne mogu da nosim van treninga, a na treninzima samo za krace distance. 

 

In the other news juce sam istrcao 21 km. Vreme je nepodnosljivo. Treniram ili ujutru oko 6 ili uvece od 21. Sledeca trka bi ako sve bude uredu bio maraton u septembru. To ce mi biti drugi put da trcim 42km, a pokusacu da ga istrcim za manje od 04:00:00.

Link to comment

Da udarim jedan +1 na Glijevo pisanje. Ja sam bogami prešao ujutro na plivanje a popodne na neki kardio u zatvorenom (uglavnom ergometar), napolju se ne može disati ovih dana.

Link to comment

ovo je djubre koje nikome ne bi preporucio.

najobicnije

neo

outlet

sranje.

 

al' ako nekome treba privezak...

 

E jebiga sad. Upravo sam u njima istrčao 6 km po šetalištu uz Savu i isto toliko prepešačio, i zaista nisam primetio da mi prave neki problem. Sasvim zadovoljavajuće gilje za nezahtevne rekreativce.

Link to comment

Ženska boja, muške veličine, kome li su namenjene :fantom:

Sada su i ostale boje na akciji  (oko 9000din),a u prodaji je i pegasus 34

 

Poceo sam da trcim nikad ranije (5-6 ujutru) i sasvim mi odgovara.Planiram da se spremim za neki od septembarskih ili oktobarskih maratona,mislim da mi je trening ovog leta najbolja prilika za taj poduhvat.Istrcao nocni polumaraton u Novom Sadu sa licnim rekordom iako mi je bilo nenormalno vruce/sparno.Danas long run= 24.56km za 2 sata.Za forumase koji su vec trcali maraton pitanje:koliko vam se razlikuje vreme za koju ste zavrsili maraton od 2*vremena  polumaratona?  :)

Link to comment

435_large.jpg?v=1486386228

 

Ja moram da dam antipreporuku za RN Free. Pre ovih sam koristio asics za beton i salomon za trail i negde na prolece resim da probam ovaj Nike model. 

 

pa sto ne pitas pre nego sto kupis? ;)

free je preslaba patika za trcanje. ok je za devojcice koje trckaraju oko kuce sa mobilnim u ruci, ok je za sminku u teretani ili za guranje kolica sa bebom.

ali ovo nije alat za ozbiljan poso'.

 

 

E jebiga sad. Upravo sam u njima istrčao 6 km po šetalištu uz Savu i isto toliko prepešačio, i zaista nisam primetio da mi prave neki problem. Sasvim zadovoljavajuće gilje za nezahtevne rekreativce.

 

nemoj se ljutiti, nista licno. 

napisao si smesnu reklamu za djak, te preporucio nesto sto je loseg kvaliteta i sto moze izazvati ozbiljne povrede onome ko se upeca.

 

drago mi je da su tebi dobre i da si sretan sa njima. ali, zasto bi onda kupovao "jos neki par", pored ovih savrsenih? ako zaista samo trckaras i setas, onda ce ove (do jaja dobre) da ti traju sto godina. 

 

ovo je outlet model napravljen tako da izgleda kao Performance Galaxy Elite. ali je vise nego dva puta jevtiniji zato sto nema nista od tehnologije skupljeg brata (stabilizator pete, ulozak, bolji je djon itd). zapravo, napravljen je od najslabijih=najjevtinijih materijala koji postoje.

taj model je napravljen za one sa manjim potrebama i plicim dzepom, a zeleli bi da imaju nesto sto lici na ono sto vredi.

 

 

.Za forumase koji su vec trcali maraton pitanje:koliko vam se razlikuje vreme za koju ste zavrsili maraton od 2*vremena  polumaratona?  :)

 

meni je trenutno 2.25 (1/2mar 91min VS mar 205min)

ali kod prvog je bogami bilo 2.4 (1/2mar 111min VS mar 264min).

 

nemoj se opterecivati vremenom na prvom maratonu - moglo bi gadno da se zavrsi.

polumaraton i maraton su dva potpuno razlicita sporta. razlikuju se ne samo u tempu (i vremenu koje ces provesti na trasi) vec i u nacinu treninga, puls zoni u kojoj se trci, hidrataciji, fizickoj i - narocito - mentalnoj snazi.

nebo i zemlja.

Edited by Djuro
Link to comment

Ja ove asics koristim otprilike kao willow, za neredovno i nezahtevno trčkaranje a i za običnu šetnju. Pre kupovine sam pogledao sve moguće recenzije i nisam naišao na ništa loše o njima. Istina nisu ni jeftine. I baš mi se sviđa boja i dezen. :D

 

asics-gel-noosa-tri-11-t626n-3085-mens-r

Link to comment

jooj moje naj patike  ikad samo 9 (gel noosa tri 9)...i nema vise da se kupe...htela ponovo iste...nema :(..ima 5 godina kako ih imam i to se bas nosalo

 

odlicne su za pesak, za vodu, za setnju...ne znam za trcanje, imam ravna stopala pa bih svima nasla zamerku. ali ove patike, Bog da im dusu prosti, nisam osetila..plus su imale pravi fish net a ne ove carape sada sto prave od najlona. i dalje ih nosim, dok mi ih neko drugi ne baci u dzubre jer ja nemam srca, potpuni su raspad unutra od pranja i drljanja i koristim ih samo za setnju kuceta

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...