Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

drago mi ko da igra neko nas :)

mada, ko god igra protiv dinama, moj je :D

 

bacih sad pogled na tablicu, sta je ovo sa osijekom :O

ko da je '91 nekadasnji prvoligasi osijek, rijeka, dinamo, hajduk drze prva 4 mesta tu su i vinkovci, jugokeramika, fale samo zagreb i naravno mladost petrinja :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

CETINJSKI NOGOMETNI (od 1939. LOPTAČKI) PODSAVEZ

Osnovan 8.3.1931. godine u Cetinju. Obuhvatao područje Crne Gore i Boke iz Splitskog podsaveza, a od 1938. su priključeni klubovi istočne Hercegovine iz Sarajevskog podsaveza.

 

1931 - proleće: Crnogorac.

1931 - jesen: Crnogorac

1932 - proleće: Crnogorac

1932 - jesen: Budućnost

1933 - proleće: Budućnost

1933/1934 - na jesen: Budućnost, na proleće nije odigrana završnica, dok su prvaci župa bili: Budućnost Zetske a Jugosloven Primorske.

Od sezone 1930/31 do 1934/35 igrano po kup sistemu zasebno na jesen i proleće. Na jesen 1933. godine formirane su Zetska župa sa sedištem u Podgorici i Primorska sa sedištem u Kotoru, dok su zasebnu grupu činili timovi Cetinja kao sedišta podsaveza.

1935 - na jesen 1934 nije igrano sve do jeseni 1935. godine kada je igralo Cetinje samo. Prvak: Lovćen.

1935/1936 - igrano na proleće, prvi put po sistemu podsavezne lige. Prvak: Crnogorac.

1936/1937 - igrano na proleće samo po sistemu lige. Prvak: Arsenal

1937/1938 - Igrano po sistemu lige sa 5 timova. Prvak: Crnogorac

1938/1939 - Pridruženi klubovi istocne Hercegovine. Formirane 4 grupe ciji su prvaci igrali po kup sistemu. Prvak: Balšić.

1939/1940 - po kup sistemu u 3 razreda. Prvak: Arsenal

...................................

1930/1931 - Crnogorac

1931/1932 - Crnogorac

1932/1933 - Budućnost

1933/1934 - Budućnost

1934/1935 - Lovćen

1935/1936 - Crnogorac

1936/1937 - Arsenal

1937/1938 - Crnogorac

1938/1939 - Balšić

1939/1940 - Arsenal

..................................

JSK Crnogorac (Cetinje) 4

RSK Budućnost (Podgorica) 2

NŠK Arsenal (Tivat) 2

GSK Balšić (Podgorica) 1

RSK Lovćen (Cetinje) 1

 

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

U 72. godini života u Zagrebu je preminuo bivši nogometni sudac Antun Valter Šumić.

U Zagrebu je nakon teške bolesti, u 72. godini života, preminuo bivši nogometni sudac Antun Valter Šumić.

Antun Valter Šumić rođen je 21. ožujka 1945., a kao nogometni sudac radio je od 1973. godine. Zvanje regionalnog suca stekao je dvije godine kasnije, a saveznog suca 1978. godine. Od 1992. godine radio je i kao savezni sudački instruktor - kontrolor. Bio je jedan od najboljih i najcjenjenijih nogometnih sudaca u svoje vrijeme.

 Počivao u miru !  RIP

Link to comment
  • 2 months later...

 

 

  • Prvi gol u večitom derbiju postigao je Jovan Jezerkić tada član Crvene zvezde, a prvi strelac za Partizan bio je Stjepan Bobek.
  • Prvi meč između ova dva kluba je odigran 5. januara 1947. na stadionu JNA, rezultat je bio 4:3 za gostujuću ekipu, Crvenu zvezdu, a meč je odigran na veoma niskoj temperaturi (- 19 stepeni) pred oko 4.000 gledalaca.

 

Citam onomad pa sam se nasmejao - u vezi "prvog vecitog derbija" - gorepomenuti Jezerkic (CZ) je valjda dao 3 komada, 

Rezultat - 4:3 za Zvezdu - a Partizan dao samo jedan gol (Bobek (P) jedan+jedini.), preostala dva komada - autogolovi... 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Citam onomad pa sam se nasmejao - u vezi "prvog vecitog derbija" - gorepomenuti Jezerkic (CZ) je valjda dao 3 komada,

Rezultat - 4:3 za Zvezdu - a Partizan dao samo jedan gol (Bobek (P) jedan+jedini.), preostala dva komada - autogolovi...

vidi se da nisi na vreme citao ,,derbi'', bestseler od dragise kovacevica :fantom: Edited by Parsons
Link to comment
  • 1 month later...

Jebe me memorija sjecanja, da li je tacno da je Jozic dao gol protiv SR Njemacke '90 u Italiji? Ja sve nekako pamtim da je Katanec. ali na Wiki pise Jozic. Sjeca li se iko?

Link to comment

@ Moca: dobro pamtis :-)

@ cartman: jeste lijep i kljucan za prolaz

 

Glede Kataneca, onaj dao gol u jednom drugom potopu, YU- ENG 1:4, ali sam mislio da je dao i protiv Svaba. Bio sam spreman kladiti se da je on dao, ali senilnost..

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...