Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

od raznoraznih arhitekata, preduzimaca, proizvodjaca prozora i iz (posrednog) licnog iskustva. ali ako ste vi nasli dobrog proizvodjaca, onda se povlacim, mada i dalje preferiram drvene :)
može biti da ima loših proizvođača, ali onda se tu radi o fušeraju i ničem drugom.zato što su ti detalji potpuno razrađeni, tačno se zna kako to sve treba da izgleda, kakvo drvo da bude (lamelirano je najbolje jer je inertno), kakvi spojevi.mislim, to su sve jednostavne i davno razrađene stvari, al' ima kod nas pametnjakovića koji misle da mogu da izmisle isto a sa duplo jeftinijim materijalom, tj. da njihova zarada bude duplo veća.e to ne može.i ja volim drvene prozore, ali ne volim što moram da se akam oko održavanja (maltene svake godine), ako hoću da potraju.
Link to comment
i ja volim drvene prozore, ali ne volim što moram da se akam oko održavanja (maltene svake godine), ako hoću da potraju.
sta ja znam, moji roditelji imaju prozore iz tridesetih godina, farbali ih pre desetak godina, pre toga ih dugo nisu dirali, nista bolje nisam videla.
Link to comment

zug je u pravu...ovde ne treba pisati o materiji kojom vladaš, nego treba kenjati na temama o kojima nemaš bele vezeshodno tome, jebo mojih dve decenije iskustva u enterijeru, odoh da prdim o računarima, sve dok ne naučim da postavim avatar

Link to comment
Čekaj, pusti izgled, a ovo?
vidi, taj stan (koji jeste moj ali ne živim u njemu) nije na udaru košave ali i da jeste, ne verujem da bi prošla kiša zato što im je detalj savršen, tzv trostruki falc, spolja alu, iznutra drvo.to gde živim je kuća, ji orjentacija, na udaru košave, tu su mi prozori drveni, dvostruki falc, guma ostarila i prošla kiše neku noć.valjda je sada sve jasno.imam iskustva i sa drvenim i sa alu/drvo prozorima i to lično.što se tiče ostalog iskustva, tu je mojih 30 i 38 godina iskustva bračnog mi partnera u struci. arhitektonskoj. projektantskoj i izvođačkoj.jel' dovoljno ?
Link to comment

Roloplast - Kovačica, najozbiljnija izrada, grozan web sajt. Pošto ovde ima ajtievaca, eto prilike za konjpenzaciju, omiljenu u našem narodu, a sve više i šire.

Link to comment
u bre, pre bih rekao 1 u deceniji, ako su dobri.
pa sad smo našli neke dobre farbe (na vodenoj bazi), pa je bolje, ali pre toga je baš bilo gadno, naročito sa tim prozorima što su na južnoj i istočnoj strani, tj. u različitim režimima ... kiša, sunce, led, vetar, pa sve tako u kruga prozori jesu dobri, tj. od dobrog materijala, hrastovi, ali naše farbe (pogotovo ranijih godina, sad i mogu dobre da se nađu) nisu.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...