Jump to content
IGNORED

štrikanje i šivenje


slepa živana

Recommended Posts

  • 2 months later...

U pozamanteriji Krabel sam našla  karabin za zamenu umesto pokvarenog koji je držao lanac tašne na rame komad 30 dinara. Dođem kući, uzmem motrocangle i zamenim. Iznerviralo me je što su mi u Moninoj fabrici i tašnersko- obućarskoj radnji u Deligradskoj tražili 300 dinara za zamenu. 

U Krabelu je ludnica šta sve ima i nije skupo.

http://krabel.rs/

Edited by halloween
Link to comment
  • 3 weeks later...

jenda fina gospođa se ponudila da mi isplete bluzu

kupila sam neku prirodno belu viskozu koje ima svilenkast izgled mnogo mi se to dopalo,

gospođa rekla nije problem, može od toga da isplete

 

e sad,želim bluzicu kratkih rukava, malo ispod struka

ništa više ne znam, tj. treba da nađem neki model i mustrutm

 

pomagajte, gde to mogu da nađem ?

Link to comment

jenda fina gospođa se ponudila da mi isplete bluzu

kupila sam neku prirodno belu viskozu koje ima svilenkast izgled mnogo mi se to dopalo,

gospođa rekla nije problem, može od toga da isplete

 

e sad,želim bluzicu kratkih rukava, malo ispod struka

ništa više ne znam, tj. treba da nađem neki model i mustrutm

 

pomagajte, gde to mogu da nađem ?

 

za početak nađi fotografiju neke koja ti se dopada.

ideje možeš da potražiš na pinterestu

Link to comment
  • 1 year later...

Momčići, da li biste se osmelili da kao Rambo obučete ovaj letnji sako od miljea pamuk 100%. Svaka čast šnajderki, naročito za kragnu i revere. Očigledno je negde nabasao na punu fioku ručnog rada, pa  smislio najpraktičniju namenu.  Stvarno, šta raditi sa tonama hekleraja? Moja nana je bila fanatik, a ja ne podnosim. Jedino kad bih htela da oteram nekog od sebe, pa ga pozovem u kuću a  da ga dočeka scena- okačene heklane zavese do poda, sve zastrto heklerajem a ja sedim u fotelji i češljam Mimija.

 

Edited by halloween
Link to comment

htela sam da sijem jednu suknju od lana, letnju, neku na umotavnje, obmotavanje, pa na konop. u prvom krojackom salonu u koji sam usla rekli su mi da to kosta 3000. neam osecaj, jel to okej cena, malo, puno, kako da se odnosim prema te tri iljade? 

Link to comment

men' se cini da jeste, ali je cinjenica da sam iz provincije gde su cene usluga znatno nize... meni snajderka sije haljinu za 2000 a suknje su verovatno 1000 ili 1500.

generalno, sivenje nije jeftino pogotovo kada smo navuceni na kineze ili sekndhend ili buvljak varijante. 

ne znam draga, nisam ti nista pomogla, al' neka sam ti rekla :sleep:

 

Link to comment
39 minutes ago, halloween said:

Momčići, da li biste se osmelili da kao Rambo obučete ovaj letnji sako od miljea pamuk 100%. Svaka čast šnajderki, naročito za kragnu i revere. Očigledno je negde nabasao na punu fioku ručnog rada, pa  smislio najpraktičniju namenu.  Stvarno, šta raditi sa tonama hekleraja? Moja nana je bila fanatik, a ja ne podnosim. Jedino kad bih htela da oteram nekog od sebe, pa ga pozovem u kuću a  da ga dočeka scena- okačene heklane zavese do poda, sve zastrto heklerajem a ja sedim u fotelji i češljam Mimija.

 

 Ja sam se nosila mislju da stolnjacice farbam u crno i stavim na crni ili ljubicasti stof pa sijem kaput, ali onda je Rambo izdominirao sa ovim i vise mi ideja ne bi djelovala originalno -_-

Edited by morgana
Link to comment
23 minutes ago, nezvanova said:

men' se cini da jeste, ali je cinjenica da sam iz provincije gde su cene usluga znatno nize... meni snajderka sije haljinu za 2000 a suknje su verovatno 1000 ili 1500.

generalno, sivenje nije jeftino pogotovo kada smo navuceni na kineze ili sekndhend ili buvljak varijante. 

ne znam draga, nisam ti nista pomogla, al' neka sam ti rekla :sleep:

 

 

pomogla si mi. uci cu na jos najmanje dva mesta i pitacu za cenu. fala :)

 

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

 Ja sam se nosila mislju da stolnjacice farbam u crno i stavim na crni ili ljubicasti stof pa sijem kaput, ali onda je Rambo izdominirao sa ovim i vise mi ideja ne bi djelovala originalno -_-

a gle mene :D ne znam sta me sprecavalo da budem rambova idealna polovica (kad sam i tako uvek volela novljane).

to je taj smek, isti savrseni milje stajl  (slika je od pre 7 godina, zato su sandale tako demode :blush:)

294242_2519544826852_1795775251_n.jpg

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...