Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

plen sa rasprodaje, mama mi rekla da je mnogo dobra stvar ali joj nisam verovala dok nisam probala - centrifuga za pravljenje sokaDSC02320.jpg

Edited by nesha taxista
prevelika slika
Link to comment
Ima li tamo Kirby usisivača ? Ovde ih prodaju po kućnim prezentacijama za 2000 € i to je meni jako skupo .A i sumnjivo mi je da ne može ni na sajt njihov da se nađe , a još kako kažu nema konkurencije mogu da lupaju cenu kako hoće.Ima li neko iskustvo sa tim usisivačima ili je to samo reklama ?
izvinjavam se što tek sad upadam u diskusiju,,, lično koristim sakuru, rekoše mi da ima sertifikat da prečišćava 99% vazduha koji uvuče, nema kesu kao kirby :wink: već vodu kao jedan od 3 filtera (ili 4 ne sećam se više). elem, na toj osnovi je nastao onaj mali zepterov usisivač, a video sam na buvljaku prodaju kojekakve kineze sa istim konceptom. inače odlučno odbijam prizvuk bilo kakvog usisivača - sakura je medicinsko pomagalo. rekoše da je u japanu baš in ;)probao sam da odradim nešto što je reklamirano na samoj prezentaciji i uspelo je - zatvorio sam se u sobu sa sakurom, kanuo par kapi propolisa i u roku od 30 minuta moja soba je bilo mesto gde sam mogao da dišem (imao sam zapušene disajne puteve) :D dakle radi i kao inhalator. takođe, grinje se mogu ubiti vatrom ili vodom, a njihov izmet ipak prolazi kroz kesu koju ima kirby. (a izmet je štetniji ako sam dobro razumeo)edit: rainbow je preteča sakure, a takođe ima tresač - papuču sa motorčićem koji vrti četku i tako "istresa" grinje i prljavštinu iz tepiha, kreveta, troseda, i sl. Edited by twisted
Link to comment
  • 1 year later...

Pitanje je mega-glupo, garantujem, ali pošto ne'am pojma - bolje da pitam nego da napravim sranje..Elem, u pitanju je kombinovani frižider (Indesit BAN 34 NF PS) koji ima ''hlađenje'' na zadnjoj strani u unutrašnjosti (valjda zbog prosotra a i lepo je). Tu ima neki stiropor, oblikovan baš kao i ''hladilica''. Jel to treba tu da ostane ili da čupam napolje, treba mi odgovor pre nego što ga uključim u struju (nov je, pa još nije uključen).Ako nisam jasna okačiću sliku, al aj sad na brzinu ako neko zna poreklo/prirodu/svrhu tog stiropora neka mi kaže!

Link to comment
Pitanje je mega-glupo, garantujem, ali pošto ne'am pojma - bolje da pitam nego da napravim sranje..Elem, u pitanju je kombinovani frižider (Indesit BAN 34 NF PS) koji ima ''hlađenje'' na zadnjoj strani u unutrašnjosti (valjda zbog prosotra a i lepo je). Tu ima neki stiropor, oblikovan baš kao i ''hladilica''. Jel to treba tu da ostane ili da čupam napolje, treba mi odgovor pre nego što ga uključim u struju (nov je, pa još nije uključen).Ako nisam jasna okačiću sliku, al aj sad na brzinu ako neko zna poreklo/prirodu/svrhu tog stiropora neka mi kaže!
Pročitala uputstvo?Bez zezanja, vidi da li se spominje "čupanje" stiropora ili ne.Sumnjam da bi trebalo da leti napolje a još manje da je baš neki običan stiropor, jer frižider treba održavati tj prati, kvasiti, tako da mi je nelogično da unutra bude stiropor.
Link to comment

Pročitala i na srpskom i na engleskom, ne pominje se čupanje stiropora.Ni momci koji su ga doneli uz ono uobičajeno ''nemojte ga uključivati x sati, očistite ga toplom vodom..'' nisu spomenuli čupanje stiropora.Ne deluje kao običan jer je tanak i u kombinaciji sa nekom sticky površinom.Ja bih rekla da je to neki izolacioni anti-kondenz stiropor koji treba tu da stoji, ali opet se bojim da uključim frižider.sad se svakako suši jer sam ga čistila, pa ću popodne da vidim šta i kako da uradim.

Link to comment
Pročitala i na srpskom i na engleskom, ne pominje se čupanje stiropora.Ni momci koji su ga doneli uz ono uobičajeno ''nemojte ga uključivati x sati, očistite ga toplom vodom..'' nisu spomenuli čupanje stiropora.Ne deluje kao običan jer je tanak i u kombinaciji sa nekom sticky površinom.Ja bih rekla da je to neki izolacioni anti-kondenz stiropor koji treba tu da stoji, ali opet se bojim da uključim frižider.sad se svakako suši jer sam ga čistila, pa ću popodne da vidim šta i kako da uradim.
Onda definitivno nemoj da čupaš...I slobodno turn on jer da treba napolje onda bi tako pisalo i bilo objašnjeno kako ga izvaditi bez čupanja. :)
Link to comment
  • 7 months later...

jel ima neko da zna masinu za pranje i susenje vesa, a da dobro radi i jednu i drugu stvar? kolko kosta da kosta. uglavnom cujem iskustva da je mnogo bolja opcija uzeti ih odvojeno, ali ako ima neki pouzdan model iz te price, vredi li se upustiti u to?

Link to comment

Uzmi ih odvojeno :P (masina za susenje ne moze da primi istu kilazu vesa kao masina za pranje, pa ces morati stalno da vadis pola opranog vesa).Ako mislis da kupis masinu za san, provjeri da ti je prostorija gdje ce masina biti ima dobar ventilator. U suprotnom ces dobiti saunu.

Link to comment

evo ja da potvrdim, mora odvojeno. znam jednog da je kupio tu 2u1 (i to najskuplju, mieleneku) i gadno se pokajao. a i crkla je, kao sto je i red, neposredno po prestanku garantnog roka. koji je doduse za miele 5 godina.

Link to comment

dobro, dakle, jalov posao sa odvajanjem. prostor mi nije problem, ali nikad ne propustam priliku ako mogu da ustedim malo kubika, narocito ako se moraju utrositi na tako odurne naprave kao sto su te masine. ove za pranje jos i nadjes neki sexy model (biram tehniku po estetskom kriterijumu, remember :D), ali ove za susenje su mi brrrrr.

Link to comment

pa njih drzis jednu na drugoj zar ne? pored toga kad sam za neku potrebu kupovao obe, gorenje uopste nisu lose izgledale, sa dalje od metar daljine nema sanse da bih primetio razliku.inace ja imam to 2 u 1 ali ne koristimo to stalno, susenje mozda 1 u 10 pranja. sljaka regularno jedino sto ves ocajno izgleda kada izadje iz toga i cini mi se da je skloniji srinkovanju nego normalno.

Link to comment

stoje jedna na drugoj, samo sto ja imam bolje ideje sta bi moglo gore da stoji :Da za to srinkovanje, nije svaka roba za masinsko susenje (to pricam ja koja sam onomad kasmirski dzemper sa muske velicine smanjila na bebecu :lol: ), a i mora se pazljivo birati program tj. temperatura za susenje.

Link to comment

ma da, to je glavna mana po svim iskustvima. bubanj kod ves masine mora biti tolike velicine da dozvoli da se stvari unutra trljaju jedna o druge (tako se stvari peru), dok je princip za masinu za susenje suprotan, mora ostati sto vise lufta.

Edited by Isis
Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...