Jump to content
IGNORED

Nasleđivanje u Srbiji


Razzmatazz

Recommended Posts

Postovanje.Evo ovako izgleda moj slucaj.Imao sam strica koji je preminuo 12.01 2012.Iza sebe je ostavio stan 55 kvadrata kola i ziroracune.Decu nije imao i supruga mu je umrla pre njega,tako da su mu naslednici 3 sestre i 2 brata rodjena.Stric je napisao svojom rukom ceo testament u kojem glasi da sve ostavlja meni.Posto sam ja podstanar i imam troje dece.Potpisao ga je ali nije stavio datum i testament nije overen.Dali ja imam pravo na taj testament ili ne?I dali njegova braca i sestre imaju pravo na imovinu iako imam testament?Neznam sta da radim,dali da idem da pokrenem ja ostavinsku raspravu ili da sacekam da to oni urade pa da se onda ja pojavim sa tim testamentom u sudu?Hvala unapred na pomoci.

Edited by PEDJA2
Link to comment

Nije narocito komplikovano. U pitanju je rucni testament - ostavilac ga je napisao svojom rukom i potpisao. Ostavioceva braca i seste imaju pravo na nuzni deo (u ovom slucaju svako na 1/15 ostavinske mase) ukoliko su trajno nesposobni za privredjivanje, a nemaju nuznih sredstava za zivot.Moj predlog ti je da ti podneses predlog za pokretanje ostavinskog postupka, bice brze a i da ne dodjes u situaciju da se oni na brzinu isposluju resenje za sebe pa da ti posle njih moras da tuzis.

Link to comment

Oni su svi stambeno obezbedjeni a i da nekazem bogati ali poprilicno komforno zive.Cak neki i u inostranstvu.Hvala na savetu i ja sam isto to pomislio ali opet je lakse kada cujem i drugo misljenje.

Link to comment
znachi, tehnichki gledano, sluzbeni duznosnici (:P) bi trebalo da, nakon sto saznanju da je neko muerte, sprovedu 1 research u smislu sta je taj imao i ko su potencijalni naslednici i onda sazovu skup imovine i lica itd itd? i to se nikad ne deshava, logichno. trebala bi nam elektrichna drzava :o
ne znam tehnikalije da li su poreske uprave gradova povezane ali uglavnom za sve ima pod tvojim JMBG na osnovu koga ti i izdaju zaduzenja za porez na njih. da trebalo bi da se radi po automatizmu. ali eto imam slucaj u siroj porodici ne pokrece se vise od decenije muz ne priznaje da je zena ista imala, a imala je ako ne pola od stecenog bar majcevinu na koji oni uredno uzimaju prihod. takvi smo mi englezi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...