Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Mrdja, pitanje u vezi Veleža: čitao sam neke tekstove Ozrena Kebe o Rođenima, a posebno me se dojmila priča o Franji Vladiću koji je, zbog opklade, cijelu utakmicu gađao samo stative i prečke. O kojoj se utakmici radi (davno sam čitao tekst), da li je to bila neka od prvoligaških utakmica? Hvala! :)

Link to comment
Mrdja, pitanje u vezi Veleža: čitao sam neke tekstove Ozrena Kebe o Rođenima, a posebno me se dojmila priča o Franji Vladiću koji je, zbog opklade, cijelu utakmicu gađao samo stative i prečke. O kojoj se utakmici radi (davno sam čitao tekst), da li je to bila neka od prvoligaških utakmica? Hvala! :)
Nije mi poznato to, ali uopste me ne iznenadjuje. Kulje Vladic je bio poznat po gafovima. Na treningu je znao iz cista mira da padne, valja se od bolova, a kad dodje maser, Vladic ga zamoli da mu pocese izvesne delove tela, posto ga je zasvrbelo.Briljantan tehnicar, koji nije iskoristio veci deo talenta, a da nije bilo Bajevica (koji ga je odveo u AEK), ne bi se ni finansijski ovajdio od fudbala.
Link to comment

Mrdja,da li možda poseduješ,ili znaš gde se na netu mogu pronaći podaci,odnosno rekordi SFRJ fudbala?Npr.najubedljivije pobede,igrači sa najviše utakmica u svojim klubovima,rekordne posete i sl.

Link to comment
Mrdja,da li možda poseduješ,ili znaš gde se na netu mogu pronaći podaci,odnosno rekordi SFRJ fudbala?Npr.najubedljivije pobede,igrači sa najviše utakmica u svojim klubovima,rekordne posete i sl.
Nemam ovako nesto, a poslednja knjiga u kojoj se mogu pronaci ovakve informacije je verovatno "5 decenija drzavnih prvenstava" iz 1975.
Link to comment
šteta!Koliko sam samo tražio po internetu,a toliko bih želeo da upotpunim kolekciju o SFRJ fudbalu!
Nesto od ovog se moze pronaci.Rekordna pobeda je sigurno ona Partizanova protiv 14.Oktobra (prvo posleratno prvenstvo), tu je Bobek dao 7 golova (sto bi trebao biti rekord), broj prvoligaskih nastupa (46-91) imam.
Link to comment

Rekordna pobeda jeste ta Partizanova,i to 10:1.Ponovili su taj rezultat i 1992.(doduše to je bilo u SRJ),ali je kuriozitet da su obe pobede izvojevane nad kruševačkim klubovima(već pomenuti 14.oktobar i Napredak).

Link to comment
Nesto od ovog se moze pronaci.Rekordna pobeda je sigurno ona Partizanova protiv 14.Oktobra (prvo posleratno prvenstvo), tu je Bobek dao 7 golova (sto bi trebao biti rekord), broj prvoligaskih nastupa (46-91) imam.
Nije li Bobek dao 9 golova na toj tekmi? Mislim da je u knjizi "11 veličanstvenih" pisalo da je zabio 9. :unsure:
Link to comment
Nije li Bobek dao 9 golova na toj tekmi? Mislim da je u knjizi "11 veličanstvenih" pisalo da je zabio 9. :unsure:
Apsolutno je moguce da si u pravu. Znam da je igrao 23 utakmice i dao 24 gola te sezone.
Link to comment

Evo, proguglah i nađoh na Partizanovom siteu:

Ostao je nedostižan rekorder po broju postignutih golova na jednoj prvenstvenoj utakmici. Kada je 8-og juna 1947.godine u Nišu, PARTIZAN pobedio ?14.OKTOBAR? sa 10:1, popularni ?štef? je postigao 9 golova.
Link to comment
Zar nije 14.oktobar iz Kruševca?Igrao sam u trećoj ligi protiv njih!
Postoji 14.Oktobar iz Krusevca, bili su dobri u kupu jedne sezone 80-ih.14.Oktobar iz Nisa ne postoji vise.U prvim posleratnim kvalifikacijama (za plasman u prvu ligu), prvak Srbije je postala Zvezda, drugi je bio niski Zeleznicar, treci beogradski Metalac (kasnije OFK Beograd), cetvrti kragujevacki Radnicki itd. Prve dve ekipe su se direktno plasirale, a treca je igrala dodatne kvalifikacije (i uspela).Nakon uspeha Zeleznicara, nekoliko niskih timova se spaja (ukljucujuci i Radnicki) i formira 14.Oktobar (pretpostavljam, dan oslobodjenja Nisa). Ispadaju odmah i ponovo se rasformiraju na timove koji su se prethodne godine spojili.
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...