Jump to content
IGNORED

MLB 15


Prospero

Recommended Posts

  • Replies 680
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    161

  • Miljenko

    134

  • Strahan

    128

  • stoutspectacledbold-head

    61

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lineup vam je dobar. Rotacija mi vec ne uliva poverenje, ali je zato bullpen fenomenalan.

 

kako kad, ponekad rotacija vadi bullpen. ja imam problem sa modernom taktikom da se bullpen koristi što više. ok, prednost je da starteri imaju 5 inninga i da ne brinu za dalje, ali očekivati da 4-5 pitchera iz bullpena imaju dobar outing je opet kocka. 

ništa ne može zameniti kvalitetan start dobrog startera. 

Link to comment

To stoji. Lakse je osloniti se na 2-3 konstantna igraca, nego na 4-5; uvek postoji mogucnost, da neko nema dan. 

Ponekad se cini da menadzeri pokusavaju da ispadnu pametni, odnosno istaknu u prvi plan svoje zasluge za trijumf, po svaku cenu.

Link to comment

ta moderna sranja su upravo to. sranja. ja sam to napisao vec jedno 15 puta. Francona je ujebo Indianse protiv Yankeesa, ujebao ih je prosle godine protiv nas... sve zbog tog zajebavanja sa pitcherima. Miller mu je bacao prosle godine maltene svaku tekmu. kao i nama Chapman. i to po 2 ili vise inninga. i obojica su napunjeni u sedmoj tekmi. who whouldve thought... well, everyone. tako je i sada Miller prodao Indianse. overused. to, plus gluposti Francone koji startuje Bauera na 3 day rest umesto da ga je sacuvao za petu... Yankeesu su na kraju imali cetiri startera i zasluzeno prosli. 

 

btw, nama jos nisu objavljeni starteri. ne znam sta treba da se desi da ne startuje Hendricks. jeste, Maddon je to, but still... s druge strane pojma tek nemam ko ce startovati za Natse. Gio je normalan izbor, ali siguran sam da Dustyja zulja da startuje Scherzera. ukoliko to uradi, dobijamo, iiiiiizi. sa Giom, bice jebeno, ali nadam se da Hendricks ima u sebi jos jedan gem :)

Link to comment

natsi su se prilicno potrudili da izgube sinoc. kombinacija scherzer i wieters je bila brutalna, pa werth koji masi lopticu za kraj ininga i u osmom lobaton koji je negde krenuo sa prve baze. odlicna reakcija contreras + rizzo

 

cubs vs la d - cubs

 

astros vs nyy - nyy

 

epsko finale nyy vs cubs, sedmi mec odlucuje :D

Link to comment

jedna stvar je sigurna, ako bubasvabe budu igrale WS protiv nas, zadavicu teachera. ili cu makar pokusati!

 

ja samo ne znam kakva ce nam rotacija biti protiv Dodgersa. prvo, Hendricks, Arrieta, Lester su out za prvi start, o tome ne treba ni razmisljati. Quintana, moguce da startuje, ali ne bih ga forsirao. da juce nije bacao, on bi sigurno bio starter... moguce da ce Lackey morati startovati. onda bi rotacija bila, Lackey, Lester, Quintana, Hendricks, Arrieta, Lester, Quintana. sto i nije tako lose. jer i da "zrtvujemo" prvu tekmu, bolje i to, nego da guramo piitchere dok se ne odmore. zasro je ljudski sa pitchingom protiv Natsa, pola relievera nije ni startovalo. ali zato Edwards, koji je imao ERA od oko 20-25, on u svakoj tekmi... mislim, wtf bre. 

Dodgersi ce ici Kershaw, Hill, Darvish, Maeda, pa ope Kershaw, Hill, Darvish. podjednako dobra rotacija kao Nationalsi, mozda i bolja. a koliko god da na  oko mocno izgleda lineup Dodgersa, tu smo ipak jaci, a nas pitching nisu Diamondbacksi pa da nam sipaju 10R kako im padne na pamet.

 

a u AL, ne vidim da Yankeesi imaju pitching da izvuku ovo. Astrosi imaju najbolji napad u ligi, pitching im nije toliko dominantan, ali je dovoljno dobar. Kuechel, Peacock, Morton, pojacani sa Verlanderom, to je dovoljno da drze Yankeese pod kontrolom. ono gde jesu Yankeesi jaci, to su relieveri, i tu je jedina prednost koju, imo, imaju. ako ima napad bude dovoljno dobar(a imaju potencijal) da mogu da poremete startere Houstona, i uvedu ovo u bitku relievera(sto, kao sto smo videli, je valjda neki novi nacin vodjenja tekmi u playoffu), tu su definitivno jaci. ali da ti 3-4 coveka vuku po 4 ili vise inninga u best of 7, i to protiv ovoliko potentnog napada, huh, to ce bas biti zajebano

Link to comment

Keuchel razbio Yankeese. dobar bio i Tanaka, ali ne dovoljno. however, Verlander ce nocas morati biti jos bolji, jer cini mi se da ce Giles biti unavailable da zatvori. 37 pitcheva, 1.2IP, mnogo da bi se bacalo opet za nekih 18hrs

 

mi igramo u 2, i i dalje nemam pojma ko ce nam biti starter

Link to comment

ocekivano, Lackey nece videti mound, osim ako ne budemo gubili 7+ ili vodili 15+ razlike...

znaci Q startuje. jasimo 5 pitchera dok im ruke ne otpadnu, woo hoo! u drugoj Lester... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...