Jump to content
IGNORED

Voda: česmovača, flaširana, preko filtera ili iz aparata?


Tale

Koju vodu pijete?  

81 members have voted

  1. 1. Koju vodu pijete?

    • Česmovaču
      60
    • Flaširanu
      28
    • Filtriranu (u kućnim uslovima)
      11
    • Iz aparata za hlađenje i grejanje vode, poznatog proizvođača
      10
  2. 2. Da li bi koristili aparat ili filter za vodu u kućnim uslovima?

    • Da
      35
    • Ne
      46


Recommended Posts

Ja (u Podgorici) pijem flaširanu, iako je naša česmovača navodno dobra (ako nemaš ništa protiv kamenja u bubregu i drugdje po tijelu, jerbo je puna kamenca).

 

Flaširanu pijem jer volem ladnu (a glupo mi da držim bokal/čašu u frižideru), a i otkad imam mačka - navikao sam da uvijek imam čašu vode pored sebe, a mačku ništa milije nego da dođe da popije malo iz te čaše. A mislim, volim i ja njega, ali mi to nekako nije higijenski.

 

Na poslu imam onaj aparat koji 'ladi/grije. Doma pijem "Prolom", na poslu "Aqua Biancu" (CG proizvod). Ako će neko da opljune po ovijema brendovima, udrite (da znam čime se trujem). Može i na PM

 

 

nisam ni znao da ima forumaša iz podgorice, mesecima se ovde dosađujem, mogao sam bar pivo popiti sa nekim ko mi nije kolega (tj. sa nekim s kim ne provodim već po 10 sati dnevno i od koga mi je muka)  :(

 

ovo je na ovoj temi jer se i pivo pravi od vode i tako to

Link to comment
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    18

  • Frank Pembleton

    4

  • Caligula

    4

  • frit

    3

česmovača uvek i svuda osim eventualno u Španiji

 

tamo na kopnu filtrirana (i ponekad česmovača), a na Kanarskim ostrvima samo i jedino flaširana

Link to comment

kod filtera je opasno njihovo neodrzavanje, jedared sam video neotvaran 7 godina i mislim da se nesto pomeralo unutra

znaci

filtere odrzavati po uputima proizvodjaca i cesce

aparate za galone jednom godisnje dezinfikovati

 

tvrdoca do 12,13 stepeni se smatra ok za cesmovacu

 

za probleme sa kamencicima a kazu i za pasulj meke flaširane vode samo mogu pomoći

Link to comment

česmovača svuda, osim tamo gde naglase da netreba piti (Grčka, Zdrenjanin)

Flaširanu kupijem samo kad imam dojavu da mi u ulici nestaje vode 

Link to comment

Ima li od ovih koji su u bazenu™ odabrali da bi koristili aparat zainteresovanih da ga i nabave ovih dana? Raspoložen sam da radim nešto (a pride i zaradim).

Link to comment

ljudi ne bacajte pare na britu.

radila sam eksperiment, dovela neke ljude koji se bave vodom..imala britu i jos 5-6 flasi vode koje ponekad pazarim i cesmovacu. osim evian cija je ph bila najbolja i cija je cistota bila sjajna (evian iz staklene flase)..zatim cesmovace...sve ostale su podbacile. kisele vrednosti i sa prljavstinom. ukljucujuci i britu!

 

 

cak se ne isplati ni onaj japanski djoku sistem uvesti, sto kosta oko 2000$, jer nije neka razlika izmedju cesmovace i njega u kvalitetu, jedino u teksturi. japanac je meksi.

Link to comment

radila sam eksperiment, dovela neke ljude koji se bave vodom..imala britu i jos 5-6 flasi vode koje ponekad pazarim i cesmovacu. osim evian cija je ph bila najbolja i cija je cistota bila sjajna (evian iz staklene flase)..zatim cesmovace...sve ostale su podbacile. kisele vrednosti i sa prljavstinom. ukljucujuci i britu!

 

 

Jel taj eksperiment onaj genericki koji napravi gremilin buckurise od svih voda sem od bas te jedne? Ja se secam da nam je hemicarka u skoli pricala kako su svi ti "eksperimenti" ~misleading, ali detalja ne.

 

Koristim ruski bokal filter oko 8 godina, ubija kamenac ali onda sa tim i neke minerale..mora da se menja na dva do tri meseca, u poslednje vreme mislim da ne izdrzi vise od dva kod mene. Komad me izadje oko 500din.

Link to comment

Ja 98% pijem cesmovacu ovde, posto kazu da je voda kod nas u Mitrovici jedna od najboljih u zemlji. Flasiranu uglavnom kupujem kad idem negde kolima ili kad najave da nece biti vode neko vreme. Probao sam i neku filtriranu nedavno kad je kolega doneo na posao i bila mi je jako gadna pa to svakako ne planiram vise nikad :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...