Jump to content
IGNORED

Slovenija život i posao


steins

Recommended Posts

Prošle nedelje sam dobio neku ponudu za posao u Sloveniji. Radi se o poslu u struci (medicina) a u pitanju je Maribor. 

 

Sad, malo sam se zbunio reakcijama ljudi sa kojima sa razgovarao pošto je bukvalno polovina bila u fazonu Slovenija je super a druga polovina koji ćeš vrag tamo kad su propali

 

pošto nemam ama nikakvu ideju kakav je život i posao u Sloveniji, treba mi neko iskustvo i mišljenje. 

Link to comment

 

 

Sad, malo sam se zbunio reakcijama ljudi sa kojima sa razgovarao pošto je bukvalno polovina bila u fazonu Slovenija je super a druga polovina koji ćeš vrag tamo kad su propali

 

 

 

Davnih dana sam prelazio iz jedne propale firme u jednu jaku. Na rastanku, pitao me je jedan kolega - Ok, sada to izgleda u redu, ali šta ćeš ako i oni propadnu?

 

Podsetilo me ovo tvoje. Sry.

 

Inače, imam nekoliko bivših kolega tamo i niko se ne žali. 

Link to comment

Sestra bila na nekoj praksi u velikoj slovenačkoj bolnici. Sastanci se održavaju na srpskom najnormalnije, od dvadeset lekara, dvanaestoro Srbi.

 

Sent from my Lenovo S660 using Tapatalk

Link to comment

Znam iz druge ruke par ljudi koji su otisli i mislim da im je ok. Cak su imali i bas dobro placene poslove i u Srbiji, znaci nisu bili prinudjeni da odu zbog niskih plata.

Link to comment

kombinacija prirodnih lepota, skijanje, more, soca itd..ljudi sa slovenskom dusom i zapadnoevropskom disciplinom i kulturom.

moje iskustvo. ali rekoh - uslov je da imas neku pristojnu kintu, ljudi su se zalili ili da nemaju posao ili da su malo placeni. 

radio sam u sostanju i to mi je jedno od najboljih iskustava na poslu. samo skandinavci mogu da pariraju sto se tice poslovne kulture.

Edited by Parsons
Link to comment

kombinacija prirodnih lepota, skijanje, more, soca itd..ljudi sa slovenskom dusom i zapadnoevropskom disciplinom i kulturom.

moje iskustvo. ali rekoh - uslov je da imas neku pristojnu kintu, ljudi su se zalili ili da nemaju posao ili da su malo placeni. 

radio sam u sostanju i to mi je jedno od najboljih iskustava na poslu. samo skandinavci mogu da pariraju sto se tice poslovne kulture.

 

 

u šoštanju ima jedna fina elektraRna

Link to comment

Brat od strica mi živi u Mariboru. Kad je bio oko nove godine ovde ja ga, pošto je on već penzioner, propitivao.

Koliko sam shvatio sve je ok. Naravno on misli da može bolje jbga pa kao nezadovoljan, blago.

Mada možda mu je bilo glupo da me bedači.

Reče mi da ima dosta naših u zdravstvu, i da je njemu čak super kad je dopao nekog našeg, kaže čovek opušten...

A MB ti je nekadašnji radnički grad ali ta industrija kljaknula ...

BTW, on ima godišnju za tekme maribora, mada on je grobar, kaže ima ih dosta tamo ;)

SUS, mislim da je OK samo pitanje šta ostavljaš ovde.

Ali sumnjam nešto extra da imaš ovde...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

pa nisu penzije u sloeniji bajne, 700 evra ako imaju sreće

Pa jbga on u nekom razgovoru rekao da 70% puta klopa van kuće jer ga mrzi da kuva kući...A prošle godine kupio nova kola , stara poklonio sinu koji ne živi sa njim.

Letuje opušteno turska, italija, zimovanje...

Ne izgleda mi loše sve to, e sad možda smo mi ovde spustili kriterijume...

Link to comment

kombinacija prirodnih lepota, skijanje, more, soca itd..ljudi sa slovenskom dusom i zapadnoevropskom disciplinom i kulturom.

+1

 

a ove koje znam niko se nije žalio da je loše i da se propada, a neki jesu da bi moglo bolje, no uvek i svuda može i bolje, je li

Link to comment

Prošle nedelje sam dobio neku ponudu za posao u Sloveniji. Radi se o poslu u struci (medicina) a u pitanju je Maribor. 

 

 

Ako se odlučiš da prihvatiš podeli iskustva, iz iste smo struke.. Doduše ovde imam posao i završavam specijalizaciju za godinu dana, ali ako bih se odlučio za paljbu Slovenija mi je prva destinacija pre Skandinavije i Nemačke upravo iz razloga koje je gore naveo Parsons..

Link to comment

Ne može da bude gore nego ovde. Jezik koji se nauči očas, a srpski ionako govori ili razume 80% ljudi.

 

Nostalgija, ako je bude, se lakše rešava nego ako zapališ negde dalje (u smislu češćih dolazaka i sl.) 

Zamisli da živiš i dalje u SFRJ i seliš se u drugi deo svoje zemlje, što je tehnički i istina, s obzirom da ti to piše u krštenici.
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...