Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

Pa ukratko to je riziko igra koja se razvija kako je igraš. fora je što moraš da je započneš i zavrsis sa istom ekipom i ograničena je na 15 partija. svaka pobeda se boduje i donosi odredjene nagrade tipa imenuj kontinent, glavni grad, uništi teritoriji,itd. A sve promene koje se unose na tablu ostaju trajne pa tako na kraju 15 partija (koje naravno ne moras da odigras sve odjednom) dobijaš svoju potpuno custom made tablu. takodje ako se dobro sećam u samom pakovanju imaš 6 paketića koji se aktiviraju nezavisno od pobeda već od odredjenih stvari koje se dese u igri i koji prilično menjaju pristup igranju. takodje svako od igrača u nekom trenutku će biti u prilici da izabere izmedju 2 ili 3 opcije pr čemu će one opcije koje su odbačene zauvek odbačene u smislu da se ta kartica cepa, bava u djubre i više se nikada ne koristi.

 

mislin da je to otprilike maximum što mogu da ti otkrijem bez spojlera.

Link to comment

Jurim da nađem "Huntu", kažu da je to najbolja boardgame ikada, ako se gleda igrivost, zajebancija, uživanje...

 

Ovo je prepisano sa nekog bloga:

 

ПРАВИЛА
Радња игре је смештена у неку фиктивну банана републику, а играчи представљају мафијашке-политичко-криминалне фамилије које се боре - не за власт - него да украду што више пара из државне касе и сместе тај новац на свој рачун у Швајцарској (на сугурно). Једино се новац на Швајцарском рачуну узима у обзир када се на крају партије броји ко је украо највише пара и одређујеје победник.Главна ствар у игри су политичке картице које се вуку сваки потез. На њима могу да се добију „гласови“ (перманентни или привремени) који дефинишу политички утицај играча. Затим, могу да се добију убице које могу да се бацају на друге играче, демонстранти који могу да се користе приликом пуча, разни изговори да се дигне пуч, итд. Игра је подељена у више фаза: подела буџета, слање убица, дизање пуча... На почетку игре, гласа се демократски ко ће да буде први председник банана државе.

 

Највећа предности бити председник је што тај играч у свакој фази поделе буџета вуче 8 новчаница на којима може да се налази од 1 до 3 милиона пезоса. Та количина пара представља државни буџет за тај круг и нико не зна колико пара је у оптицају (осим председника, наравно) Затим председник додељује одређењу количину новчаница сваком играчу, али тако да само они виде колико су добили новца, притом произвољну количину пара задржава за себе(!). Након тога се гласа за буџет. Председник гледа да подели новац минималном броју играча, по могућству политички најутицајнијих, да би они гласали "за", јер ако буџет падне, сав новац иде назад у руке председника и тај круг сви гледају како да га смакну, јер ко га први смакне, тај узима сав његов новац из руке. Када се дође до фазе где могу да се шаљу убице, тада сви играчи бирају једну од 5 локација где ће да проведу своје време током те фазе. Једна од главних локација је „банка“. Када неко шаље убицу, он мора да погоди локацију на којој се играч налазио. Ако је неко пун пара, он би требао у догледно време да оде до банке, што га чини лаком метом. Једино на крају ове фазе, ако је играч  преживео, и отишао у банку, онда може да стави паре на Швајцарски рачун где је новац сигуран.

Након фазе са убицама може да се диже пуч против председника (а и не мора). Систем борбе током пуча је много необичан. Пуч увек траје само 6 потеза док они који су дигли пуч могу да одиграју потез више пре свих. Приликом сукоба се увек баца шестострана коцака и погађа се увек и искључиво само на 6. Ово чини све борбе много блесавим и непредвидивим. На табли постоји 5 главних зграда које треба заузети током пуча (скупштина, Председничка палата, железничка станица...) ко на крају пуча контролише већину зграда, тај је добио пуч, вођа пуча (или председник, ако се одбранио) има право да стреља једног играча из другог табора (и наравно да му узме све паре из руке)

 

ИГРИВОСТ
Бити председник у хунти је јако интересантно али у исто време и јако одговорна ствар. Постоје играчи који не желе никада да буду председник, док то неки обожавају. Током игре, јако често се дешава да се играч који је председник промени и до 4-5 пута, све зависи од тога колико су играчи превртљиви и (не)задовољни политиком актуелног председника. Јако је тешко остати на власти. Играчи имају више опција како могу да се боре када су незадовољни. Ако играч није довољно политички утицајан, онда може да покуша да намакне новац тиме што ће да шаље убице на друге играче, гађајући само оне који имају највише новчаница у руци. Ако му ни то не успе, увек може да покуша да дигне пуч. Тада се све решава војним путем где изгледи углавном нису на страни председника, осим ако га не бране политички верни играчи (ако постоје). Огледају да извуку тренутну ситуацију у своју корист. Игра се одвија у фазама и форсира игаче да обећавају једни другима ствари које ће учинити у будућим фазама (нпр: ја тебе прогласим за председника, а ти мени после дајеш паре) а наравно ни један договор не мора да се испоштује, што се наравно и дешава. Углавном се играчи толико пута међусобно бекстебују да се више нико не љути ни на кога. Ипак у правилва игра је потпуно блесава из разлога што свако-сваком забоде нож у леђа јер сви има игре пише: Write "it's only a game" 100 times on a peace of paper.

Link to comment

Hunta je apsolutno do jaja i preporučujem je svakome. Mi smo je ubijali, ali pre cirka 15 godina, ne znam gde sad možeš da je nađeš. O moje radosti, moje epifanije, mog prelaska nivoa i otvaranja potpuno nove dimenzije mogućnosti igara kada sam kao predsednik skapirao da mogu da LAŽEM koliko sam para kome dao tako što npr. kažem "A za naša čelična krila avijacije, naši prijatelji iz Amerike nisu bili dovoljno izdašni, svega 1 milion", a dam mu novčanicu od 3 i tako mu na metagejming nivou kupim lojalnost u puču koji je sledio muahahaha

Link to comment
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Pozdrav. 

Ovde sam stigla trazeci Baš čelik drustvenu igru za sina. Naime kod drugara su je igrali i njima, klincima, 9 godina, se dopada.

Vidim da ste pisali da je bezveze i dosadna, ali eto klincima se dopala.

Da li neko zna kako mogu da dodjem do nje ili je mozda neko od vas raspolozen da je proda?

Takodje, interesuje me sta biste predlozili ovim klincima da igraju od drustvenih igara koje mogu kod nas da se nabave?

Hvala unapred :)

Link to comment
  • 1 year later...

Jel ima negde kod nas da se kupi ovo?

https://laurapickens.files.wordpress.com/2014/04/setcardgame.jpg

 

Jel igrao ko?

 

Ja se navukoh na Set neko vreme iako nisam bas Brzi Gonzalez, a onda dobih na poklon varijantu sa kockicama.

 

04713_spielsituation.jpgnaughty.gif

 

Ali ne znam gde bi se to kod nas kupilo, znam da ima nekoliko prodavnica koje drze boardgames i imaju okupljanja, izguglaj jednu koja je na Dorcolu, negde ispod Cara Dusana (ako je jos tamo, prodjoh pored pre ~dve godine)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...