Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Halapenjo iz semena. Steta sto sam ih kasno posejao ali bi trebalo da sam uhvatio poslednji voz (kraj aprila)

 

halapenjo.jpg

 

Pijacarke. Dve cvetaju a ova velika vec ima i plodove

 

pijacarke.jpg

 

duge su pred cvetanjem a sb je dosta manji. Imao covek poplavu pa mu propala gomila rasada

 

duge.jpg

 

 

Ja sam apsolutni laik kad je gajenje biljaka u pitanju al mi sve lepo raste :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Odavno rekao da necu vise dodavati biljaka ali...

 

Black royal

royal%20black.jpg

 

Orange habanero

Orange_Habanero_310x310.jpg

 

Iznervirao me lokalni meksicki fast fud koji satro koristi habanerose ali im je trenutno nestalo kad sam hteo da kupim same papricice (zvanicno ih imaju u ponudi)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Dozrelo jos papricica pa sam napravio svoj prvi cili sos :)

 

po ovom receptu

 

 

Samo sam umesto soli stavio MSG. 

 

Jedino sam se zeznuo i nasvirao previse gustina pa je sos previse zelatinast. Ukus odlican zahvaljujuci mojim brutalnim papricicama koje su mi bile totalna nepoznanica pre spremanja ovoga (prve dve dozrele na toj biljci)

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Opet pravio onaj slatki cili sos i ispao je fenomenalan  :wub:  Nesto kao Aiko samo dosta ljuci.

 

Ovaj put sam eksperimentisao sa dve neke ljubicaste papricice sa pijace (podseca na black royal al nije sto posto ista, verovatno neka njena mutacija) + jos jedna prava black royal papricica da bih bio siguran da ce imati i ljutinu. Ove pijacarke polako ali sigurno dobijaju na ljutini pa je mozda ova black royal bila i overkill al opet prezadovoljan sam rezultatom.

 

Ovaj put sam recept savrseno ispratio i nisam zeznuo nijedan korak. Jedino opet MSG umesto soli.

 

Jedino me boja zeza jer je moj sos belicast. Ne znam da li da pokusavam da ga nekako pocrvenim u buducim pokusajima.

 

ljubicica.jpg

Edited by katamaran
Link to comment
  • 4 weeks later...

Resio da probam drugi recept za vecu kolicinu

 

 

Nisam imao srca da brstim moje papricice po dvoristu nego sam kupio crvene dzinke na pijaci. Kupio 20 komada po 5 kinti i na kraju iskoristio samo pola. Dobio sam nesto preko velike tegle vrhunskog sosa  :wub:

 

Dok sam ih sekao cinilo mi se da nisu dovoljno ljute paprike ali me je konacni proizvod razuverio :) Daleko ljuce od onog iz radnje

 

edit: onaj iz radnje

 

post-49-14018055652558.jpg

 

Troskovi: 90 kinti + secer i sirce. :)

Edited by katamaran
Link to comment

Imam i ovaj al on je zajebano ljut i nije kiseo.

sriracha_FREDERIC-J-BROWN-GettyImages-ft

 

 

ako ti se ne svidja, mozes slobodno da mi ga das da ga bacim umesto tebe :)

 

ovo je OZBILJNO dobar sos, ljutina je plemenita, jako je ali nema spaljivanja nepca i prosto vas greje iznutra.  prvom prilikom kada ga ugledam na nekoj tezgi, uzmam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...