Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

kud si bas od patke krenuo, goreces u paklu!ukljucila mi se centrifuga u stomaku od gladi sada...
mazohista - nisam jeo od sinoc, a u ofisu imam samo jedan toblerone i pola flase four roses nije to nista, sada cu da okacim slike iz unutrasnje mongolije, tamo je prava klopa za mesojede
Link to comment

inner mongolianapomena: fotografije su pred kraj rucka. u kini smatraju da gost nije ugoscen kako sleduje ako je ostalo malo klope ne stolu.ovcetina (mutton)mngo je dobra za svoje godineImage158-1.jpgImage138-1.jpgImage137-1.jpgImage136-1.jpgImage135-1.jpgImage134-1.jpgImage133-1.jpgImage157-1.jpgImage156-1.jpgne secam se tacno sta-je-sta od klope, ali znam da smo pili jogurt i pivo :blink:Image132-2.jpgizvinjavam se za kvalitet fotografija

Link to comment

@dig - da je dorucak bilo bi super. kod mene 20:40anyway, kad smo na severu, da skoknemo i do provincije ningxia. provincija je mnogo manja od unutrasnje mongolije, poznata je po manjinama (nesto kao yunnan severa kine). klopa je dosta slicna. domacini nisu bili kinezi, vec neka muslimanska narodnostimam samo 3 fotkeIMG_0424.jpgIMG_0425.jpgIMG_0431.jpgglavni utisak je obicaj da gost bez prestanka ispija pice (u mom slucaju je srecom bilo pivo) tokom izvodjenja narodne pesme u njegovu cast. ansambl se raspevao, a ja jedva ostadoh na nogama

Link to comment

ima dosa specificnosti kad te kinez izvodi na rucak ili veceru. vazno je gde koji gost sedi. po slikama koje sam stavio da se primetiti da su uglavnom okrugli stolovi. domacin sedi preko puta ulaznih vrata. glavni gost je sa desne strane, njemu se uvek prvom nudi jelo. tek tako se ne pije vec se uvek nazdravi. u nekim provincijama imaju obicaj da svako sa strane domacina mora da nazdravi sa gostom. posto ja putujem obicno sam, a kinezi vole coporativno da idu na vecere, cesto se vracam sa puta kao sa ratista. ako nisu fensi kinezi izbor pica je pivo ili kineska rakijestina baijiu + obavezno caj. evo i slika druzenja10 Vs 1 drinking content :blink:1DSC1.jpg9 Vs 1 :lol:Beihai5.jpgojk1-1.jpg(ja nemam predstavu ko je ovaj lik, gde i kada je ovo bilo)chn14.jpg

Link to comment

u vecini sea food restorana na ulazu su akvarijumi i korpe iz kojih biras sta ces da jedes. vecina jela se priprema jako brzo. posto kinezi vole dugo da narucuju klopu, cesto dok se ne zavrsi sa narucivanjem prva jela pocinju da donose za stol (u vecini restorana imaju neke elektornske spravice, nalik na mobilne telefone, preko kojih narudzba ide instantno u kuhinju) . rerna u stanovima je retkostfotografije su iz seafood & dumplings restorana pored moje zgradeIMG_0283.jpgIMG_0276-2.jpgIMG_0277-3.jpgvise u spojleru

IMG_0279-2.jpgIMG_0280-2.jpgIMG_0281-2.jpgIMG_0282-3.jpgIMG_0284-2.jpgzabe nisu morali zive da nam pokazujuIMG_0285-2.jpg

Link to comment
(ja nemam predstavu ko je ovaj lik, gde i kada je ovo bilo)
Ovo i nije chudno imajuci u obzir da se nazdravlja onako kao shto kazhesh :lol: Inache, super ti je tema ... da se shtoshta zanimljivoga videti/prochitati. Edited by cedo
Link to comment
Bane Care, ti si Yoyogi kakav bi trebao da bude da je ovo neki bolji svet.
strasho :lolol:ovi gore sa okruglim kucama, to su isti oni sto veruju da iza coshka vreba nevolja, jel tako? :unsure:a glede topika, ziv bio, svashta fino pojeo. a prvo fotografisao :D
Link to comment
mislim da cu sigurno pogoditi deo "koju sam jela", ne znam koliko ti se svidelo...beijing duck, naravno. koliko restorana - toliko nacina serviranja. to je prava patkometrija tmbiggrin.gif isto je da se koza topi u ustima i da se patke peku na otvorenij vatri. u restoranu odakle su slike se prvo daje tanjiric samo sa kozom, koja treba da se umoci u secer i dzem, a posle se prelazi na uobicajno uvijanje mesa u palacike/tortiljice sa ponudjenim sosovima, lukom, mrkvom itd (ima na drugoj slici).
u sridu, care, u sridu. :)jako, JAKO mi se svidela pekinška patka. prvo su je doneli celu, pa isekli na v. tanke režnjeve, pa nam onda objašnjavali kako da uvaljamo to u neki tamni (savršen) sos i dodamo neko zeleno povrće (ne znam šta je to, nekakvi sočni zeleni štapići, mnogo dobro) i sve zajedno u neku malu tortilju...i hvala ti za ona objašnjenja da se zna gde ko (gost-domaćin) za okruglim stolom treba da sedi... sada mi je jasnije njihovo insistiranje na tome gde tačno treba da sednem, onda sam bila zbunjena. mnogo mi je lepo što se tamo jede u odvojenoj prostoriji, i što svo posuđe vade iz kredenca koji stoji u njoj... devojaka-mladića koji poslužuju uvek ima dosta... ne znam, meni je sve to zajedno bilo jedno prilično fascinantno iskustvo.posle me bilo malo sramota što je meni najjači utisak boravka u kini bila ta predivna hrana (uopšte način obedovanja) i njihovo ponašanje u saobraćaju, ali tako je kako je.bila sam kratko i poslom, nisam mnogo toga obišla (a jela sam svaki dan :)).
Link to comment

za rucak je ubiven jedan sichuanski pot. u restoranu se sluzi samo to jelo, varijacije su u zavisnosti od ingridijenata koje zakazes i stepena ljutine (0-5). mi zakazali da nije ljuto, tako da moze da se jede. vecina gostiju zakazuje ljuto, tako da je cela posuda pokrivena crvenim paprikama. asortiman ingridienata je veliki, mi danas uzeli meat balls, piletinu, tofu stripes, beans, fresh mushrooms i jos nesto sto ne mogu da se setim. edit: veggie balls je sedmi ingIMG_0386.jpg

Edited by banecare1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...