Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

citala sam samo: pesmu boginje kali, koja me se nije nesto dojmila, ali sam se zato od leta noci ziva usrala, kao kad sam kao dete gledala horor, pa uskakala caletu & kevi u krevet! :lol: ovog puta, citajuci leto noci nisam napustala krevet, jer sam bila u frci! :lol: ne zajbevam se, tako je bas bilo :blush: naravno, odmah potom sam do`vatila i ukletu zimu, i te dve knjige nisu za otudjivanje, bar sto se mene tice :) dakle, imam u planu, kad nadjem malo vise vremena ( ni kinga ne stizem da citam koliko bih htela....), da nastavim sa simonsom :)
Ja sam chitao leto notji pre dve godine i osetjao sam se isto tako(nisam chitao horore pre toga pa ne mogu da uporedim). Chini mi se da je ukleta zima slabija
Simons je na svojim vrhuncima mnogo bolji od Kinga. Ja najvolem jednu zbirku novela Ljubav i smrt (Lovedeath), ali to se ovde tesko moze naci, ali je dobar i Suplji covek. Hiperion je genijalan i ako to nisi citala, nemoj oklevati. Prosto, ta knjiga ti se mora svideti - ne znam nikoga kome se nije svidela. Mada, to je drugi zanr. Sad se spremam da citam Strvinarsku utehu i nadam se da ce biti dobra.
Hiperion je dobar, mada je pochelo to sve da mi malo smeta(chitam uspon Endimiona trenutno). Mozhda sam se preforsirao sa tim zhanrom..
Link to comment
Ja sam chitao leto notji pre dve godine i osetjao sam se isto tako(nisam chitao horore pre toga pa ne mogu da uporedim). Chini mi se da je ukleta zima slabijaHiperion je dobar, mada je pochelo to sve da mi malo smeta(chitam uspon Endimiona trenutno). Mozhda sam se preforsirao sa tim zhanrom..
molim te, nemoj samo sada da mi kazes da imas 15 godina, taman sam se obradovala da nisam jedina :unsure::lol:ukleta zima je zajebanija prica, bar meni, i prestravljivala me je na nekom drugom nivou, dok je leto noci udaralo prostim, bazicnim standardima zanra, za koje sam ja mislila da sam ih odavno prerasla :D i mene `brine` taj hiperion, ili koji je vec deo prvi; malo koji serijal je zaista vredan citanja, a da nije po automatizmu, knjiga za knjigom ("kad sam vec procitala dve, hajde i ovu trecu :zeeeeeeeeeeeeeeeev:)tje da vidimo wink.gif
Link to comment
Hiperion je dobar, mada je pochelo to sve da mi malo smeta(chitam uspon Endimiona trenutno). Mozhda sam se preforsirao sa tim zhanrom..
Kad sam rekao da je Hiperion genijalan, mislio sam samo na prvi deo. Na neki cudan nacin, on funkcionise kao celovito knjizevno delo. Pad Hiperiona je, kao sto stoji u naslovu, pad.
Link to comment
Da li je neko chitao Filipa Pulmana i trilogiju, kako mi kazhu na shtandu, chiji je prvi deo plave boje i ima durbin na korici?
Triologija "Severna Svetlost". Ja sam je savim lepo čitao, zadovoljan sam i nije mi bila preterano dečija. Mislim da je sasvim u redu i za matore. Druge Pulmane knjige (bar ono što videh u Laguni) nisam počinjao, jer se jesu činile isuviše dečije... :rolleyes:
citala sam samo: pesmu boginje kali, koja me se nije nesto dojmila, ali sam se zato od leta noci ziva usrala,
Vidiš kod mene je obratno Leto noći i Ukleta zima su mi OK.-dobri horori, ali ne, ne znam kako strašni... Ali je Pesma Boginje Kali je baš onooo... :unsure: Ostavila jak utisak na moju malenkost, tako da sam završivši i zatvorivši knjigu još dugo ostao ćuteći i držeći istu u rukama... :huh: Ali šta ja znam... Možda različita percepcija iste ima veze sa tvojim nickom... :rolleyes: Eh da... Neko pomenu, preporuku za dobar klasičan SF. Hmmm... Evo jedan:n5383.jpgZnači Vrabac dotične Raselke. Možda još može da se nađe na donjim policama Platoa i Beopolisa (bar je mogao) ili po bibliotekama... A voleo bih da pročitam još jednom "Brodolom kod Tule" Predraga Raosa. Sećam se da mi se ta domaća space-opera svidela pre 20-tak godina, mada ie umela da bude razvučena... :) Edited by dare...
Link to comment
Ali je Pesma Boginje Kali je baš onooo... :unsure: Ostavila jak utisak na moju malenkost, tako da sam završivši i zatvorivši knjigu još dugo ostao ćuteći i držeći istu u rukama... :huh:
pa, "kali" je veoma brutalna i gadna, ali nije najspretnije vodjena prica, ali to mu je valjda i prvenac :unsure:
Možda različita percepcija iste ima veze sa tvojim nickom... :rolleyes:
a0222220.gif
Link to comment
probaj roberta silverberga, "son of man" ili "starborne". veri klasik sf.
Čitao :)Moja greška - možda je trebalo da napomenem "sveža izdanja žanrovski čistih SF dela". Edited by Razzmatazz
Link to comment
molim te, nemoj samo sada da mi kazes da imas 15 godina, taman sam se obradovala da nisam jedina :unsure::lol:
Mislim da sam bio frishka punoletan kada sam to chitao. Jedan deo sam chitao na moru zagledan u zvezde. Det voz sam skeri shit!!
Link to comment
Da li je neko chitao Filipa Pulmana i trilogiju, kako mi kazhu na shtandu, chiji je prvi deo plave boje i ima durbin na korici?
i ja sam nekako sve mislila 'ovo je decije, ovo je decije' i sve razmisljajuci o tome kako je decije stigoh do kraja. dopalo mi se. razzmatazz - nije zanrovski sveze, ali robert sheckley ne zastareva, posebno kratke price. kod nas nije bio popularan. duhovit, kreativan, neverovatan.od novijih knjiga, mislim da nema modernijeg klasika ili klasicnije savremene knjige od benfordovog timescape-a. uopste, benford rula. i ne da se zavesti fantasy stranputicom.
Link to comment
  • 3 weeks later...
bez zelje da zvuci pretenciozno, ali citati kinga na srpskom, posebno u prevodu stanovite ane grbic, ravno je zlocinu prema sebi, piscu i jadnoj nereciklirajucoj hartiji.
sad sam videla, ona je prevela zamku za snove i vrecu kostiju. sve vreme mi zvucalo kao... zagrcnuti king.skrobonja, opet, deluje sasvim prihvatljivo.
i ja sam nekako sve mislila 'ovo je decije, ovo je decije' i sve razmisljajuci o tome kako je decije stigoh do kraja. dopalo mi se.
nisam zavrsila, meni bilo nekako... decje -_- manje-vise bez veze sa prethodnim ili bilo cim (osim sto je vecears bio old gringo na b92), valjalo bi mozda ponovo citati i embrouza birsa.
Link to comment
manje-vise bez veze sa prethodnim ili bilo cim (osim sto je vecears bio old gringo na b92), valjalo bi mozda ponovo citati i embrouza birsa.
:thumbsup: Matori cinik mi stoji u stolu međ novinama... Našao ga prilikom krečenja... wink.gif
Link to comment

Tražeći nešto peto, naleteo pre neko veče na 'Noćnu stražu' u jednoj knjižari. Online reviews su pozitivni, a čuo sam i za film. Čitao neko, utisci? što se tiče Džordana, osim što mi je postao neviđen davež u drugom delu serijala, iskustvo čitanja originala teško može da se poredi sa prevodom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...