Jump to content
IGNORED

the king


Cruella De Ville

Recommended Posts

dare, jel` smem ja s ovim ovde? :unsure:wink.gif nocas (ponovo) procitala jednu od Kingovih mi najdrazih:rosemaddereb9.jpgnastavljam kasnije danas sa Mracnom kulom: Vukovi Kale, pa Song of Susannah. fali mi jos poslednja, pisacu deda mrazu <_< King mi u svakom trenutku (& stanju svesti) `lezi`, ali ponekad samo njega uzivam da citam.edit: slovce

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    41

  • luba

    33

  • Аврам Гојић

    25

  • Lrd

    21

Procitao Mobilni telefon od Stivena Kinga. Pa, hm, nije lose, bolje od Zamke za snove, smislenije od Crne kuće, Vrece kostiju i Bjuika 5, kao nekad - tera da se procita u jednom dahu, ali ne na nivou nekih starih stvari. U stvari, meni u poslednjim Kingovim knjigama smeta taj kraj, koji me strasno podseca na kraj holivudskog akcionog spektakla - puno preterane akcije, grozne slike i prilicno nesuvislo obrazlozenje cele fabule. Ovog puta to je, u velikoj meri izbegnuto, ali ga jos pomalo ima.Preporuka za fanove, ostali, pa, hm...

Link to comment
Procitao Mobilni telefon od Stivena Kinga. Pa, hm, nije lose, bolje od Zamke za snove, smislenije od Crne kuće, Vrece kostiju i Bjuika 5...
i ja sam "mobilni" procitala reda radi. od ostalih pomenutih, "zamka za snove" mi je najbolja, a potom "crna kuca" koja ima vise smisla tek ako si procitao "talisman" (koji su ovdasnji strucnjaci, iz samo njima znanog razloga, objavili posle "crne kuce"...) "bjuik" mi je, pa u kategoriji "mobilnog".ukoliko naletis na ovo, obavezno procitaj wink.gif"rose madder" koju ja neki dan ovde navedoh je Kingova "zenska knjiga" i bas kao i ova linkovana iznad, nosi napetost nekih realnih, svakidasnjih situacija, paralelno s onim fantasticnim.
Link to comment

bez zelje da zvuci pretenciozno, ali citati kinga na srpskom, posebno u prevodu stanovite ane grbic, ravno je zlocinu prema sebi, piscu i jadnoj nereciklirajucoj hartiji. nekoliko hrvatskih prevoda koji su mi dopali ruku mnogo su bolji, ali kinga definitvno vredi citati samo u originalu, pratiti njegove uspone i padove, kriziranja, skidanja i navlacenja, gubljenje vida, uskok sarkazma koji dolazi sa godinama, sve dirljiviju romanticnost sakrivenu u izmedjurecnim porukama tabiti koja ga je trpela sve ove godine - lisey's story je pravi primer za to. cak je i dark tower podnosljiviji.treba videti da li ce ponosni tata u novom romanu duma key reagovati na izazov sinka koji izgleda zaradi slavu i novce prvencem heart-shaped box. ja ipak ostajem pri tati, a preporuka i za redovne kolumne na www.ew.com

Link to comment
  • 1 year later...

Procitao V/2 i VI knjigu Mracne kule. Aman, udavi covek... uz retke bljeskove stare ocekivano dobre price - potpuno je izgubio ono nesto zbog cega sam ga gutao, postao je dosadan. Jos sedma, da vidimo sta ce se desiti . Al ne obecava.

Link to comment
Procitao V/2 i VI knjigu Mracne kule. Aman, udavi covek... uz retke bljeskove stare ocekivano dobre price - potpuno je izgubio ono nesto zbog cega sam ga gutao, postao je dosadan. Jos sedma, da vidimo sta ce se desiti . Al ne obecava.
:lol: Pazi, ako sedmu nisi pročitao, nisi ni svestan do kakvih nizina može da se dospe. Čekaj samo finale i susret sa Crimson Kingom, to je dno dnoovog dna. Dark Tower serijal je u prvoj knjizi genijalan, u drugoj odličan, u trećoj OK, a dalje je samo downward spiral into insanity/trite horseshit.
Link to comment

Ево још једне потврде тога. Ако ниси дошао до седме књиге, најбоље да одустанеш, ма колико ти то сумануто звучало сад. Ја сам се разочарао далеко више него што сам могао и да претпоставим да је могуће. Боље је да сам измашташ крај, гарантовано ће бити боље од говнета какав је седми део Куле.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Procitao V/2 i VI knjigu Mracne kule. Aman, udavi covek... uz retke bljeskove stare ocekivano dobre price - potpuno je izgubio ono nesto zbog cega sam ga gutao, postao je dosadan. Jos sedma, da vidimo sta ce se desiti . Al ne obecava.
To što se desilo sa serijalom o Ronaldu opis ima samo u jednoj reči - kurvanje.A ja sam negde na dvadesetoj strani poslednje knjige iz serijala, hvala vam puno na podršci u čitanju, mazohista u meni vam je beskrajno zahvalan. <_<
Link to comment
  • 1 year later...
Woohoo!Skroz mi je quirky što iskopava te sićušne izdavače.Sad pročitah i jedan od komentara ispod članka. Meni je ovo skroz novo- još se nakanjujem da počnem Mračnu kulu.
Most of the really great Stephen King stuff comes from small publishers. He usually picks small publishers for his limited edition runs. Hell, the publisher for the Dark Tower books is literally based out of a barn (I’ve been there).
Edited by Joshua
Link to comment
Woohoo!Skroz mi je quirky što iskopava te sićušne izdavače.
ma da, divan je sa cemetary dance. jesi provalila koliko kosta?super je ta ekskluzivnost i tako to, ali mi lepsa ovakva.0843955848.01._SCLZZZZZZZ_.jpg6.99 and counting.(kad jednom nekad budem otvorila topik o krimicima, hard case crime ce imati vrlo znacajno mesto)
Link to comment
ma da, divan je sa cemetary dance. jesi provalila koliko kosta?super je ta ekskluzivnost i tako to, ali mi lepsa ovakva.0843955848.01._SCLZZZZZZZ_.jpg6.99 and counting.(kad jednom nekad budem otvorila topik o krimicima, hard case crime ce imati vrlo znacajno mesto)
e, provalila sam ovog treši Kida pre jedno mesec dana čekajući red u pošti- u poslednje vreme samo tamo i kupujem Kinga (valjda ih grize savest zbog redova, pa daju 20% popusta biggrin.gif). mislim da je cena sa svim poniženjima bila oko 3 evrića, ali nisam još čitala.A Cemetary, mah, 25$ bih još i dala nekom mom&pop's izdavaču, iako je baš izdrndano za meki povez. Mada, dobre su šanse da će cena pasti dok se ja nakanim da je uzmem... Being slow sometimes pays off... happy.gifSad sam na Duma Key, a htela bih da pročitam prvo ovo što me zanima, pre nego što se posvetim kritičarskim osvrtima na temu. U svakom slučaju će, kad se steknu uslovi, pasti kupovina polovnjaka na amazonu. I ako je od Kinga, mnogo je.Duma Key mi inače od samog početka rula.
Edgar Freemantle's Four Rules for Success (feel free to take notes) were: never borrow more than your IQ times a hundred, never borrow from a man who calls you by your first name on first acquaintance, never take a drink while the sun's still up and never take a partner you wouldn't be willing to embrace naked on a water bed)
Link to comment
  • 1 month later...
post-283-12747287987541.jpgIzdat I deo, a drugi i treći u pripremi Alinarija... Stara stvar, u novom izdanju, ali mislim da bi vredelo pročitati i čuvati u vitrini za unuke...Iskusni kažu, da je knjiga mnogo bolja od film serijala...
Link to comment
Iskusni kažu, da je knjiga mnogo bolja od film serijala...
O, da. Ja sam prvo odgledala seriju, pa onda pročitala knjigu, e onda sam žalila što King sam skrnavi svoje delo (scenarista).
Link to comment
  • 9 months later...
post-283-12747287987541.jpgSva tri dela su u prodaji! Retka je prilika da možete pazariti sva tri dela odjednom ako je izdavač Alinari.Stara stvar, u novom izdanju...Iskusni kažu, da je knjiga mnogo bolja od film serijala...
ne moze da se poredi sa onim djubretom od mini serije.prevod je solidan i uredan Skrobonjin rad. Alnari bas ume da usere, ali ovde nije.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Havijer Bardem u "Mračnoj kuli" Očekuje se da Havijer Bardem ubrzo potpiše ugovor sa studijem "Juniversal" da igra Rolanda Deskejna u "Mračnoj kuli", ambicioznom projektu za adaptaciju sedam romana tog serijala "kralja horora" Stivena Kinga, objavio je sajt Dedlajn. "Mračna kula" će biti pretočena u tri filma i TV serije koja će se prikazivati u pauzama između filmova.Režiser Ron Hauard produkciju prvog filma počinje u septembru, a on će režirati i prvu sezonu televizijske serije. Bardem je dobitinik Oskara za epizodnu ulogu u filmu "Nema zemlje za starce" i bio nominovan za nagradu američke filmske akademije za "Prelepo".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...