Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne znam, meni baš suprotno, prije moć čovjeka da za par vijekova razjebe svojim djelovanjem nešto što je prije toga stajalo postojano eonima.

 

Mislim, jeste taj film vizuelno fantastičan i zapanjujući, ali ja se odavno nisam osjećao tako depresivno nego nakon gledanja tog filma. 

Link to comment

Jbg, slažem se, ali sve je to posledica evolucije čoveka i pojave stvari koje su došle čovekovom genijalnošču kako bi sebi ulepšao i olakšao život.. Naravno, nus pojave su očigledne, i nadam se da ćemo uživati u svim tim stvarima uz minmalan uticaj na prirodu, floru i faunu.

Link to comment

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/18/rts-2/2941479/cuvari-kapije.html

 

Rts nastavlja sa dobrim dokumentarcima ponedeljkom u 20h

 

Od skoro su dobili neki paket o Kini,često puštaju prepodne i na puzi skupštine. Preporuka,odlično snimljeni , još kada bi bilo sa titlovima a ne sinhronizacija.

Kada sinhronizuju smanje ton da ne bi čuo originalnog naratora,pa tako ne čuješ ni ostatak zvučnog spektra

Link to comment

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/18/rts-2/2941479/cuvari-kapije.html

 

Rts nastavlja sa dobrim dokumentarcima ponedeljkom u 20h

 

Od skoro su dobili neki paket o Kini,često puštaju prepodne i na puzi skupštine. Preporuka,odlično snimljeni , još kada bi bilo sa titlovima a ne sinhronizacija.

Kada sinhronizuju smanje ton da ne bi čuo originalnog naratora,pa tako ne čuješ ni ostatak zvučnog spektra

 

Ja to redovno gledam, najbolji od tih kineskih mi je Zalogaji Kine, proljetos emitovan a ovih dana ga repriziraju na trećem.

 

 

Link to comment

Best of Enemies o nezaboravnim, upravo formativnim, Bakli-Vidal debatama, Odličan isečak iz poslednjeg Baklijevog gostovanja (i isečak isečka koji mu je bio in memoriam) kod Čarlija Rouza u smislu njegove opsesije svojim zloglasnim 'Now listen, you queer' momentom.

Link to comment

Get Me Roger Stone - Povezuje prave stvari (Roy Cohn, makartistički veliki inkvizitor, kao spona s Trampom), takođe podseća na Curtisov poslednji, HyperNormalisation, ali i na The Mayfair Set u smislu kombinacije psihopatije i revitalizovane desnice, uključujući saradnju s fašistoidnim i agresivno reakcionarnim režimima, bilo kroz saradnju, bilo kao njeni plaćenici/batinaši. Ovo je naročito slikovito predstavljeno kada skaredni 'bodybuilding dandy' Stoun objašnjava kako su njegovi politički stavovi 'anti-elitist', 'antiestablishment.' Jako prikladno za gledati u godini kada je Tramp postao predsednik, kada je umro Rodžer Ejls, ali i u večeri kada je sin jednog uporedivog ogavnog frika pomerio granice treša svojim propagandnim 'late-night show'-om, u Srbiji. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Odgledao "Agnelli" na HBO. Interesantan film koji zahvata i malo sire od samog lika i djela, a  L'Avvocato je prikazan u veoma pozitivnon svjetlu. Bilo bi zanimljivije da su prikazali vise sagovornika iz KP Italije '70 ih i sta oni misle.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...