Jump to content
IGNORED

Najbolja filmska otvaranja (Opening credits)


mustang

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Sada vidim da je Player već bio postavljen, tamo negde na drugoj strani topika.

Listajući temu naletim na uvod u Le Mepris i sada opet moram da gledam.

 

Pre toga, jedno zanimljivo otvaranje sa crnom macom koja gotovo da hoda u ritmu muzike: Walk on the Wild Side

Maca će i zatvariti film.

 

Gledao sam nedavno ovaj film, u dva dana zajedno sa aktuelnim dokumentarcem o Velvetima. Ne sećam se više koji je film/naslov došao prvi i poslužio kao asocijacija na onaj drugi.

Walk on the Wild Side nije klasik, ali je sasvim korektan film. Uslovno, mogao bi se okarakterisati kao noire. Glavna rola je muška (Laurence Harvey, odličan!), ali je sudbina tog lika određena odnosima sa nizom ženskih likova koje glume: Capucine, Anne Baxter, Barbara Stanwyk i jako mlada Jane Fonda.

Muzika u filmu (džez/sving) je izvanredna, a jedan od koscenarista je voljeni Džon Fante.

 

https://www.imdb.com/title/tt0056671/

 

Čitav film na YT: https://www.youtube.com/watch?v=k3K9UULxaX0

 

Film počinje susretom Dovea (Harvey) i Kitty (Fonda), koji su, svako iz svog razloga na putu za New Orleans.

 

"Oh c'mon everybody, take a trip with me
Well, down the Mississippi down in New Orleans..."

 

Imao sam prijatelja u srednjoj školi koji je umeo da udarajući šakama o klupu odsvira karakterističnu uvodnu bubnjarsku deonicu iz New Orleans (Bill Haley), a bogami i da otpeva pesmu u maniru Iana Gillana. Sedeo je iza mene, u srednjem redu u poslednjoj klupi i često je ovaj mini šou izvodio na moju molbu. Ponekad sam znao da mu dobacim i kovanicu kao nagradu.

 

Spoiler

 

Edited by Ras
Link to comment

pokušavao sam da nađem klip sa uvodnom scenom filma возвращение(povratak) i kao takva ne postoji, što je šteta

 

jedna od najlepše snimljenih i odigranih scena u filmskoj historiji. samo ta scena kada bi bila kratki igrani film morala bi da se nađe u svim filmakim enciklopedijama, puca emocija iz svakog zrna sa emulzije trake kojom je snimljen

 

jednom rečju, antologija

  • -1 1
Link to comment

 

Meni je ovo jedino sto valja od Lynchove Dune. Jedan od retkih slucajeva kada te uvod navede da pomislis da ces gledati bas dobar film, a ono ispadne tjorak..

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Jeremija said:

 

Pa koliko je ovo lijepo, jebem ti, pa ništa ljepše ni nakon 40 godina nije snimljeno. Uz naravno ovu božanstvenost Vangelisovu. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...