Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Pravi hd i pravih restauracija mislim da nema. Klasik tv  ima najbolje verzije filmova,nešto se od toga može naći na trakerima

Rts sada reklamira neku aplikaciju za gledanje serija i filmova , nisam proveravao kakav je izbor 

Dvd izdanja su uglavnom krš

Baci pogled na rutracker ima kvalitetnih exyu izdanja

Link to comment

Pogledao sam nekoliko naslova preko te netfilm bjela platforme. Zanimljivi naslovi sa kao™ opcijom hd do sada najbolje kopije. Nekad' otvore i za dzabe sa opcijom sa reklamama a i moze nedeljna pretplata za neke smesne novce tipa 200 kinti

Link to comment

Pravi hd i pravih restauracija mislim da nema. Klasik tv  ima najbolje verzije filmova,nešto se od toga može naći na trakerima

Rts sada reklamira neku aplikaciju za gledanje serija i filmova , nisam proveravao kakav je izbor 

Dvd izdanja su uglavnom krš

Baci pogled na rutracker ima kvalitetnih exyu izdanja

 

Da, DVD izdanja su teski krs, zato sam i hteo da saznam ima li nesto bolje od toga da se nadje. Znaci klasik TV. A kako mogu odatle nesto da kupim ili da skinem?

Link to comment
  • 1 month later...

Na jednom od kanala slučajno nabasam na još jedan film koji je potvrdio ranije iznesenu tezu da su sve glumice, u sklopu svojevrsne vicko-olja.jpg.66935953b6cb0be567d858b253ad8bf4.jpg"glumačke inicijacije", morale da se skinu na početku svojih karijera (a neke su to nastavile i posle) ...

 

"Vanbračna putovanja" iz 1988. godine, jedan od prvih filmova Olje Bećković i valjda jedini gde je pokazala sikice. "Ljubavni" partner u filmu je hrvatski glumac Vicko Ruić, tumač glavne uloge i u filmu "Najbolji", koji je obeležila kultna replika "Niste brzo vozili, no ste nisko lećeli ..."

 

Topla preporuka ...

Link to comment

Odgledah konaćno Jesen samuraja.
Generalno dobar filmić, samo mi je kraj nekako sklepan na brzinu.
Imao sam sam sa sobom problem pošto sam očekivao Malog Budu a ovo nije to.
Odlične su scene borbe, nisam to očekivao od naših.

Послато са LG-M700 уз помоћ Тапатока

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pogledao sam: "Patuljke sa naslovnih strana". Zeleo sam da mi se taj film svidi, ali nije to ono kako sam zamisljao da treba da bude kritika ovog rijaliti drustva.

Mlako i bez mirisa, ukusa i boje. Likovi su autenticni patuljci sa nasih ekrana ali scenario je neuredan i pun lutanja. Svega se reditelj dohvatio ali nema tu ni razrade ni zakljucka a pred sam kraj sve se rusi.

Kicic dobar, legla mu glavna uloga...

Link to comment

Restaurirali su i "Kad budem mrtav i beo" kao onomad Skupljace.

 

 

Quote

 

Film "Kad bude mrtav i beo” u Berlinu

 

Kultni film crnog talasa "Kad budem mrtav i beo", Živojina Pavlovića, koji je restaurian zahvaljujući saradnji kompanije Vip mobile i Jugoslovenske kinoteke, biće prikazan na ovogodišnjem Berlinskom filmskom festivalu.

Piše: FoNet

 
27. januar 2018. 12:47

Spoiler


Film će biti prikazan u okviru prestižnog oficijelnog programa Forum.

Kako su objavili organizatori Berlinala, film "Kad budem mrtav i beo" imaće čak tri projekcije, 18, 22. i 23. februara i to sa titlovima na engleskom jeziku.

U saopštenju se naglašava da učešće na ovom uglednom festivalu A kategorije predstavlja potvrdu značaja srpske kinematografije, ali i aktivnosti Jugoslovenske kinoteke na planu očuvanja i prezentacije naše filmske baštine.

Prema rečima direktora Kinoteke Jugoslava Pantelića, "prisustvo restaurirane verzije kultnog Pavlovićevog filma na ovogodišnjem Berlinskom festivalu još jedna je potvrda vitalnosti naših klasika koje Kinoteka u restauriranom ruhu predstavlja internacionalnoj javnosti na svetskim filmskim festivalima".

Kinoteka je prošle godine na festivalu u Kanu predstavila restauriranu kopiju još jednog remek dela srpskog filma - "Skupljače perja" Aleksandra Saše Petrovića.

Specijalna projekcija filma "Kad budem mrtav i beo" za domaću publiku biće organizovana 21. februara u Svečanoj sali Jugoslovenske kinoteke.

Time se nastavlja projekat Vip Kinoteka, započet krajem 2017. godine, u okviru kojeg će biti sačuvano 10 naslova sedme umetnosti koji su proglašeni za nacionalno kulturno dobro od velikog značaja.

Ova dela kompletno su restaurirana u Odeljenju za digitalizaciju i digitalnu restauraciju Jugoslovenske kinoteke.

Do kraja ove godine svakog meseca biće predstavljeno po jedno ostvarenje sa liste najboljih srpskih filmova, po izboru stručne javnosti koji je Kinoteka organizovala krajem 2016. godine.

Crno-beli igrani film "Kad budem mrtav i beo", u režiji Živojina Pavlovića, po scenariju LJubiše Kozomare i Gordana Mihića, sa Draganom Nikolićem u glavnoj ulozi, snimljen je 1967. godine, u produkciji Centar filma iz Beograda.

Premijera je bila u decembru te godine, a naredne, 1968. krenuo je na uspešan put po festivalima.

Dobio je Zlatnu arenu za najbolji film na Festivalu jugoslovenskog filma u Puli, kao i nagradu za režiju, takođe nagradu za najbolji film na međunarodnom festivalu u Karlovim Varima.

Pored nagrada, ova kritička društvena drama osvojila je i široku publiku, zahvaljujući izuzetnoj kreaciji Nikolića u liku tragikomičnog gubitnika Džimija Barke.

U sjajnoj glumačkoj ekipi bili su i Neda Spasojević, Ružica Sokić, Zorica Šumadinac, Dara Čalenić Severin Bijelić, Nikola Milić, Slobodan Aligrudić, Mića Tomić, Snežana Lukić, Milan Jelić, ali i muzički urednik i muzičar Slobodan Sloba Konjović.

Snimatelj je bio Milorad Jakšić Fanđo, montažerka Olga Skrigin, scenograf Dragoljub Ivkov.

Kritika je ocenila ovaj film kao jedan od vrhunaca u Pavlovićevom opusu. Karakterišu ga beskompromisni naturalizam i provokativni prikaz potucanja glavnog junaka koja otkrivaju širu sliku stvarnosti bez iluzija, svet poljuljanih vrednosti i palanačkih prostora

Prema rečima Gordana Mihića, pre 50 godina bila je hrabrost  snimiti takvu sliku socijalističke svakodnevice, film koji je na taj način politički angažovan i ironično se poigrava mitovima komunističke Jugoslavije.

Mihić smatra da je ova saga o beznađu nažalost i dalje aktuelna i da bi socijalni milje iz filma "Kad budem mrtav i beo" kod nas i danas mogao da se snimi.

Tu je, međutim, i univerzalna vrednost ovog filma o čemu svedoči podatak da je čuveni reditelj Džon Šlezinger javno rekao u Kanu da mu je inspiracija za "Ponoćnog kauboja" bio upravo "Kad budem mrtav i beo'".

 


 

 

Link to comment
On 1/19/2018 at 11:18 PM, zakintos said:

Pogledao sam: "Patuljke sa naslovnih strana". Zeleo sam da mi se taj film svidi, ali nije to ono kako sam zamisljao da treba da bude kritika ovog rijaliti drustva.

Mlako i bez mirisa, ukusa i boje. Likovi su autenticni patuljci sa nasih ekrana ali scenario je neuredan i pun lutanja. Svega se reditelj dohvatio ali nema tu ni razrade ni zakljucka a pred sam kraj sve se rusi.

Kicic dobar, legla mu glavna uloga...

 

Pih, i ja planiram da gledam. Cuo od drugarice koja je bila deo tima u snimanju da je odlican film, al pre cu da verujem ovde tebi, ona to gleda subjektivno.

Link to comment

Obicno mi kod njega bude slican utisak. Simpaticna prica,pojedini  delovi fino odradjeni, ali ocigledno fali kvaliteta.. Mislim da je to do Milinkovica kao specificne licnosti. Za ovo sad je valjda i pisao scenario, a nije to prvi put. Cini se da previse solira

Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...