Jump to content
IGNORED

jugoslavija od nemila do nedraga


kim_philby

Recommended Posts

Izdano je isto naređenje

ukaz1.jpg

ukaz2.jpg

ali je provedeno manje od polovice jer je slovenska nova vlast došla na funkcije dva tjedna prije hrvatske.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    53

  • Prospero

    24

  • Radoye

    14

  • pasha

    14

Top Posters In This Topic

vozio sam dajc, tam 110 i 150 devedesete po g kotaru iz magacina to do velebit 1 2 3 itd

 

bio mlad naivan i glup, nisam shvatao, a što nas oni sad mrze, a slali nas ko guske u maglu, potpuno nenaoružane

 

retroaktivno sam shvatio šta su nam radili serem im se na petokraku iza koje su se sakrivali

Link to comment

Ne znam da li sam ovde negde pisao ali meni je tih dana simbol totalne propasti i jada bila scena u intervjuu Veljka Kadijevica u udarnom terminu kad je vec bilo biti ili ne biti i oci zemlje a i sveta bile uprte u njega i JNA. Dakle, sedne prekoputa voditelja/ke i sa pocetkom opisa dramaticne situacije i ozbiljnih pitanja koja zahtevaju ozbiljna objasnjenja - njemu ispada staklo iz naocara! Onih tamnih. Da stvar bude jezivija on krene da baulja tamo oko stola trazeci ga.. Nista mi vise nije bilo potrebno, to je ta neka sitnica koja bar meni simbolise sve

Link to comment
  • 4 months later...

V. Janković, pusti Pašićev pajtos... Njegova kuća se nalazi neposredno kraj Pašićeve, bar ona čiji je jedan deo ostao potomcima (ostale po Siminoj i Dorćolu su oduzete).

 

Eh, da je moguće javno videti njegove foto albume sa slikama putovanja od Meksiko sitija i Njujorka do Dovila i Bijarica kuda ga je sve vodio lagodni život kralja korupcije... Ostao sam zapanjen otkrivši u njegovim foto albumima da je veći deo 1917. i 1918. proveo na francuskoj obali,.

 

Posle rata, tenis, golf, jahanje, pa i kuća (četvrta) na Dedinju, skupi automobili (Packardi, uglavnom)

 

Inače, osnivač je turističkog Putnika i Srpskog auto kluba.

Link to comment

...ko guske u maglu, potpuno nenaoružane...

Ovo sam doziveo tokom regularnog "sluzenja" - pocetkom osamdesetih i vec tada sebi obecao da me nece videti niko ko misli da moze da me posalje negde bez municije ili sa municijom zapakovanom u 3 kutije sa 4 pecata... 

Link to comment

Ovo sam doziveo tokom regularnog "sluzenja" - pocetkom osamdesetih i vec tada sebi obecao da me nece videti niko ko misli da moze da me posalje negde bez municije ili sa municijom zapakovanom u 3 kutije sa 4 pecata... 

 

jebiga, baki, kakva je mandrilarija sve zaduzivala oruzje u JNA jos da je municija bila na izvolte rat bi poceo jedno 5 godina ranije. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...