Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Kod mene ima. Ali ti koji si toliko ko “anti establishment”, ti si najgori. Sve se svodi na novac.

 

Evo, na NZ, bas tu kod mene imaš i pored mora za 350k što je za 10% manje nego tvoj $, a plate su veće.

Link to comment

Australija (politički) i jeste u Aziji već 10 godina.

 

i srbija je politicki u kurcu zadnjih 1000 godina, pa nas ipak stavljaju u statistike kontinenta kom geografski pripadamo ;)

 

(kontam sto su to uradili, ali ako neko vec pokusavaju da prezentuju rezultate i deluju kredibilno, bio bi red da stave asia/pacific ko sto neko rece)

Link to comment

Kod mene ima. Ali ti koji si toliko ko “anti establishment”, ti si najgori. Sve se svodi na novac.

 

Evo, na NZ, bas tu kod mene imaš i pored mora za 350k što je za 10% manje nego tvoj $, a plate su veće.

Kod tebe mozda ima, ne znam, ali kod te plaze na slici koju si postavio svakako ne. Ne, svodi se na zadovoljavanje osnovnih potreba od kojih je krov nad glavom jedna.

Link to comment

i srbija je politicki u kurcu zadnjih 1000 godina, pa nas ipak stavljaju u statistike kontinenta kom geografski pripadamo ;)

 

(kontam sto su to uradili, ali ako neko vec pokusavaju da prezentuju rezultate i deluju kredibilno, bio bi red da stave asia/pacific ko sto neko rece)

ali Australija ima nešto više od 20 miliona, cela Azija je guta i ekonomski i geografski. Kao da smatramo Maltu, Rodos ili Kipar deo Afrike ili Azije.

Sa Papuom i ostatkom Okenije se ne integriše... Japan i Indonezija dominiraju spoljnomtrgovinom njihovom.

Link to comment

kapirao sam geopoliticke odnose u tom delu sveta i pre dragancetovog posta,

nisam glup da mora da mi se crta jos 3put posle toga

 

samo mi glupo da se jedan kontinent ubaci u drugi, bez da se to i jednim slovom naznaci u krasno nacrtanoj infografici. sto govori dosta o firmi koja ju je nacrtala, a indirektno i o istrazivanju koje su sproveli.

Edited by Zverilla
Link to comment

Kod tebe mozda ima, ne znam, ali kod te plaze na slici koju si postavio svakako ne. Ne, svodi se na zadovoljavanje osnovnih potreba od kojih je krov nad glavom jedna.

A ne mora ni da se živi kraj te plaže. Nisi žedan, nisi gladan, imaš stalan posao na kojem se baš i ne premaraš, pristojan krov nad glavom u vlasništvu nepoznate osobe... Platu iznad prosjeka i sasvim realne uslove za jedan opušten život bez prevelike sekiracije kako ćeš da platiš neki tamo račun. Ili kako ćeš se ogrijati ove zime. Da bez problema priuštiš nekoliko putovanja godišnje do te Azije o kojoj sanjaš. Znaš koliko ljudi na svijetu bi se mijenjalo s tobom?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Danas proleće i izložba, noskichev Sidnej kao Dikensov London sa kraja devetnaestog veka, narod grca pod jarmom plutokrata, Neptun iz dubine lovi trkače u rat race na Big Mac, voda hladna kao led, žakarande i taj rad ...

 

lAhfU9F.jpg

 

MNSCkbQ.jpg

 

KtQt2rJ.jpg

 

FLZVZJt.jpg

 

2dIXFey.jpg

 

1ndzKGg.jpg

 

Ja4Ha6p.jpg

 

RmhM7tL.jpg

 

fV45oEl.jpg

 

srroNTN.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...