Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

kolko vidim, ovde vecina ljudi nema dovoljno ni za odecu.

a solidan broj njih, ne bi li se prehranili, se u ocajanju baca u talase, na nemilost surovom okeanu, u nadi da ce uloviti koju ribu :(

Link to comment

Bio sami i ja juce sa zenom u Watsons bay. Slike nemam jer all those moments will be lost in time like tears in rain. 

Edited by noskich
Link to comment

A ne mora ni da se živi kraj te plaže. Nisi žedan, nisi gladan, imaš stalan posao na kojem se baš i ne premaraš, pristojan krov nad glavom u vlasništvu nepoznate osobe... Platu iznad prosjeka i sasvim realne uslove za jedan opušten život bez prevelike sekiracije kako ćeš da platiš neki tamo račun. Ili kako ćeš se ogrijati ove zime. Da bez problema priuštiš nekoliko putovanja godišnje do te Azije o kojoj sanjaš. Znaš koliko ljudi na svijetu bi se mijenjalo s tobom?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Ovo iznad se odnosi na bilo kog profesionalca u skoro bilo kojoj zemlji na svetu ukljucujuci i milu nam Srbiju naravno. 

 

A krov je pristojan, ne prokisnjava, ali su zidovi bez izolacije. Ledeni minimum 5 meseci godisnje. Poznata je osoba, vlasnik dolazi sam da nesto kao popravlja.

Prijavljeno mu je nekoliko puta da se vodokotlic jako sporo puni, on dosao, nesto kao ocistio i isto.

Tako da moras da punis kofu vodom i zalivas WC sholju ako koristis toalet nakon osobe pre tebe. 

Grejanje ne postoji, to smo apsolvirali. 

 

Glede sekiracije, kada ti iznenada da 2-3 nedelje da se iselis da vidis onda frke panike. Ili kada svake godine dobijes koverat sa povecanjem cene rente...

Edited by noskich
Link to comment

Bio sami i ja juce sa zenom u Watsons bay. Slike nemam jer all those moments will be lost in time like tears in rain. 

Eto vidiš. Još i da si prijavio koliko te koštala vožnja do tamo i nazad, bar dva prevoza u svakom smeru od Oburna, a možda si uzeo i trajekt od Sirkular Kija - u svakom slučaju sve ukupno strašnih 2.60$, u prevodu oko 220 srpskih dinara. Deru plutokrate mamu im njihovu.

 

Pretpostavljam da još uvek važi taj ledeni minimum o kome govoriš (jun-oktobar)? Ja sam se sa decom u subotu kupao na Shark Beach, nedaleko od Votsons beja. Inače van tvog dikensovskoglondonskog mehura cvetaju kineski jasmini i magnolije pa mirišu cele ulice, šljašte buganvilije i opadaju cvetovi sa žakarandi.

 

RFRSAlw.jpg

 

5ptauJc.jpg

 

qHx3yPy.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment

Eto vidiš. Još i da si prijavio koliko te koštala vožnja do tamo i nazad, bar dva prevoza u svakom smeru od Oburna, a možda si uzeo i trajekt od Sirkular Kija - u svakom slučaju sve ukupno strašnih 2.60$, u prevodu oko 220 srpskih dinara. Deru plutokrate mamu im njihovu.

 

Pretpostavljam da još uvek važi taj ledeni minimum o kome govoriš (jun-oktobar)? Ja sam se sa decom u subotu kupao na Shark Beach, nedaleko od Votsons beja. Inače van tvog dikensovskoglondonskog mehura cvetaju kineski jasmini i magnolije pa mirišu cele ulice, šljašte buganvilije i opadaju cvetovi sa žakarandi.

 

RFRSAlw.jpg

 

5ptauJc.jpg

 

qHx3yPy.jpg

 

Share & Enjoy

 

Jeste, a nedeljno izadje 65 dolara. Jedan od najskupljih javnih prevoza na svetu sa u najmanju ruku osrednjim kvalitetom.

April- Septembar. Pa ti znas kako je sirotinji na zapadu. Zimi se smrzavamo, a leti kuvamo. Temperatura uvek nepovoljnija nego pri vodi za 3-10 stepeni u zavisnosti od udaljenosti.

Edited by noskich
Link to comment

Jeste, a nedeljno izadje 65 dolara. Jedan od najskupljih javnih prevoza na svetu sa u najmanju ruku osrednjim kvalitetom.

April- Septembar. Pa ti znas kako je sirotinji na zapadu. Zimi se smrzavamo, a leti kuvamo. Temperatura uvek nepovoljnija nego pri vodi za 3-10 stepeni u zavisnosti od udaljenosti.

Ovo za temperaturu je tačno, ali prava "sirotinja" živi kod mene u velikim housing commission estates, Redfern, Waterloo, Surry Hills. Svako veče sa terase gledam ona dva velika Waterloo solitera, svetla su im u raznim bojama poslednjih par meseci, protest protiv najavljenog rušenja (možda tek za sedam godina). Evo članak kako ta sirotinja strašno izgleda, koga interesuje.

 

SaE

Link to comment

Prosecna temperatura u Sidneju zimi su 16 stepeni, a leti 26. Ja se kupao u Avgustu u Shelley Beach na Manlyju.

Kakva hladnoca.

 

Nocu pada na 3 stepena kod mene, a minus na jos dalje od mene. Sve to bez ikakvog grejanja i izolacije.

Link to comment

Ovo za temperaturu je tačno, ali prava "sirotinja" živi kod mene u velikim housing commission estates, Redfern, Waterloo, Surry Hills. Svako veče sa terase gledam ona dva velika Waterloo solitera, svetla su im u raznim bojama poslednjih par meseci, protest protiv najavljenog rušenja (možda tek za sedam godina). Evo članak kako ta sirotinja strašno izgleda, koga interesuje.

 

SaE

 

3% socijalnih stanova u celom Sidneju i taj broj se neprestano smanjuje jer plutokrate rushe da bi profitirale na gradnji.

Link to comment

Covece od reci: rekao si da imas/kupio si kucu. sad kazes da iznajmljujes stan.

Pa onda da radis u drzavnoj firmi, a sad si "profesionalac".

Koga ovde maslas?

 

Kuca nije u Sidneju jer ne mogu da priustim da imam krov na glavom ovde.

Stan sam naveo hipoteticki kao primer kakav standard zivota moze covek da ocekuje sa platom od 120,000. Nikada nisam tvrdio da ja licno iznajmljujem taj stan.

Da, radim u javnom sektoru kao profesionalac.

Link to comment

3% socijalnih stanova u celom Sidneju i taj broj se neprestano smanjuje jer plutokrate rushe da bi profitirale na gradnji.

Koliko je socijalno ugrozenih (i po kom kriterijumu) u Sidneju? 

#pitamzadruga 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...