Jump to content
IGNORED

najave za filmske dogadjaje


I*m with the pilots

Recommended Posts

popboks Vesti | 09:57 | 30.04.2008. Fanovi slave deceniju ?Velikog Lebovskog?Američki fanovi filma Veliki Lebovski (1998) oskarovaca Ethana i Joela Coena okupiće se u julu u Luivilu (država Kentaki) na sedmom Lebovski festu.Tom prilikom će proslaviti i jubilej - deceniju od nastanka filma o misteriji (popišanog tepiha) pred kojom su se našli neobični prijatelji - hipi dokoličar (Jeff Bridges) i vijetnamski veteran (John Goodman).Slavlje će početi 11. jula kada će nastupiti komičar Brian Posehn i satirični bend Pleaseeasaur iz Sijetla.Idućeg dana biće organizovana čajanka, na kojoj će nastupiti kantautor Mike Doughty i bendovi Snow Monster i Everthus the Deadbits, a vrhunac će biti zabava u kuglani na kojoj će se kao gost pojaviti glumac Jim Hoosier (u filmu je igrao Lima, Jesusovog partnera u kuglanju).Festival je nastao slučajno 2002, kada su osnivači Will Russell i Scott Shuffitt na jednoj konvenciji tetovaža iz dosade počeli da citiraju replike iz Velikog Lebovskog od početka do kraja filma i obrnuto.Manje godišnje manifestacije posvećene filmu Veliki Lebovski održavaju se i u drugim američkim gradovima (Njujork, Los Anđeles, Las Vegas?), a postoji i londonski ekvivalent poznat kao The Dude Abides.Scenario za Velikog Lebovskog su zajedno napisali Ethan i Joel, a režiju je potpisao samo Joel.Joel Coen je povodom Velikog Lebovskog rekao kako su on i Ethan želeli da snime čendlerovsku priču koja se kreće po epizodama, i koja prati junake koji pokušavaju da reše misteriju.On je zaplet filma opisao kao ?beznadežno komplikovan" i "na kraju nebitan?. Osim Bridgesa i Goodmana, u Velikom Lebovskom igraju i Steve Buscemi, David Huddelston, Julianne Moore i John Torturo.Film je veoma dobro prošao kod kritike, dok je na američkim blagajnama doživeo neuspeh, zaradivši samo 17 miliona dolara, što je jedva nešto iznad budžeta koji je iznosio 15 miliona.http://www.popboks.com/vest.php?ID=7270
lebovski.jpg:D :thumbsup:
Link to comment

dobili smo prs', al bi vulvu mi [vidi to pa to]: ako imate prilike [vremena, $..?], nije kasno - mogu vam dati sve potrebne informacije i kontakt za snaci se [PM]; lepo je kako god da okrenes-ljudi, grad, festival/program, bez obzira na to sto se solidan broj naslova izvrteo, ovde..varijanta za zabavu u najavi je kratkofil, koji se odrzava od 11og do 15og juna /ako bi neko iso, gledaj-plavorajcanja radi, cena bioskopske karte je tricavih 2 tj. 3 ka ema, sto je vise nego upola jeftinije nego kod nas [150-200 din.], kada se ima u vidu da kupis-4-a-dobijes-5 [sto mu bidne 64 / 96 din., a u zavisnosti od toga u koje vreme je projekcija]; cena klope/pica je takodje manja nego u srbiji-najveci izdatak je prevoz [povratna vozom je 1900 din., uz 50% popusta za isic/etc] + smestaj [poplavi]ed: najdraze mi forumasice, ne radim za njih!

Edited by MaRkOMaN
Link to comment

ovako:Prva revija novog španskog filma, na kojoj će biti prikazano sedam filmova, biće održana u dvorani Kulturnog centra Beograda od 15. do 18. maja.Većina filmova je snimljena u poslednje tri godine, a domaća publika nije imala priliku da ih vidi u bioskopima ili na televiziji.Tokom festivala će biti prikazani filmovi:

  • Temelji života Ramona Salasara
  • Iluzija Sesk Gaja
  • Iz tela u telo (na slici) Visente Penjaroća
  • Stid Tristan i Davida Uljoe
  • Noć suncokreta Horhe Sančeza Kabesude
  • TamnoPlavoSkoroCrno Danijela Sančeza Arevala
  • Ja sam Huani Bigasa Lune

jel gledao neko neki od ovih filmova i jel ima preporuka?

Link to comment

vecheras u kinoteci, u okviru nocji muzeja...20:30 A Propos de Nice; р. Жан Виго (Jean Vigo)Un Chien Andalou; р. Луис Буњуел (Luis Bunuel)Meshes of the Afternoon; р. Маја Дарен (Maya Daren), Александер Хамид (Alexander Hammid)Le Ballet Mecanique; р. Фернан Лежер (Fernand Leger)Wavelenght; р. Мајкл Сноу (Michael Snow)Le Sang d’un poete; р. Жан Кокто (Jean Cocteau)Pa De Deux, p. Норман МекЛарен (Norman McLaren)Scorpio Rising (САД 1963); р. Кенет Енгер (Kenneth Anger) deluje zzivopisno, znajucji koliko retko vrte americcku avangardu osim u specijalnim prilikama, pogotovo snoua i angera...

Edited by palfoot
Link to comment

haha, ostaje ti samo da prenocis tih 20 dana negde.Sto ne dodjes? Ne znam sta slusas, al bice pizdarija bendova - Bellrays i sl. Ako osh mogu da ti vidim dal ce neko imati praznu gajbu u studentskim i sl?Ovde ce me biti 09-zika.gifima i za 3opketa nesto :DIMG_3220.jpg

Edited by Hustler
Link to comment

ne radi me exit u globalu, iako je bilo bendova koje volim, sto ne znaci da ga pljujem, samo racunam da ce za koju godinicu biti vise po ukusu, mom.. slusam isto sto slusa bmfbp, samo manje.. bucno /imas pm-hocu, nadji mi nesto za dvoje, da imam rezervu ako ovi iz organizacije ne da daju pare autorima, ako daju i ako prime to sto imam da im dam, dolazim-izvesno..edit: a ukus, taj-najvise me zanima ono gde jos uvek nisu izbacili ni jedan film: low-fi i fear selekcija..

Edited by MaRkOMaN
Link to comment
  • 2 weeks later...
haha, ostaje ti samo da prenocis tih 20 dana negde.Sto ne dodjes? Ne znam sta slusas, al bice pizdarija bendova - Bellrays i sl. Ako osh mogu da ti vidim dal ce neko imati praznu gajbu u studentskim i sl?Ovde ce me biti 09-zika.gifima i za 3opketa nesto :DIMG_3220.jpg
em WabaH em 'divizijon' dokumentarni
Link to comment
  • 2 weeks later...
sabrol.jpgOd petka 13. do utorka 24. juna 2008.Jugoslovenska kinoteka i Francuski kulturni centar priredjuju velikuRETROSPEKTIVU KLODA SABROLABice prikazano 34 filma koji pokrivaju stvaralastvo ovog znamenitog francuskog rezisera.Specijalni gost u petak 20. juna bice producent Patrik Godo (Patrick Godeau), jedan od vernih Sabrolovih saradnika.Mesto: Jugoslovenska kinoteka, Kosovska 11.Projekcije se odrzavaju svakog dana u 15.30, 18.00 i 20.30 sati.Cena ulaznice: 100 dinara.ima program na sajtu kinoteke
Link to comment

preskocio si sofest, sto nikako nisi smeo1-5 jul, pasce program u toku sledece nedelje

Filmski festival u Sopotu, od prošle godine i manifestacija od posebnog značaja u kulturi Grada Beograda i novi SOFEST ? ovogodišnjim, 37. SOFEST-om 08 postaje TAKMIČARSKI FESTIVAL SVIH NOVIH DOMAĆIH IGRANIH FILMOVA, snimljenih i prijavljenih za učešće na Festivalu u poslednjih godinu dana.37. SOFEST će dodeliti 6 zvaničnih nagrada:Veliku statuetu SOFEST i 1.200.000 dinara za najbolji film, vodećoj produkciji filmaStatuetu SOFEST i 600.000 dinara za najbolju režijuStatuetu SOFEST i 400.000 dinara za najbolji scenarioStatuete SOFEST i po 250.000 dinara za najbolju žensku i mušku ulogu(ove nagrade pripadaju lično autorima / glumcima )Odbor Festivala (Gorica Mojović, predsednicai članovi: Neda Arnerić, Vesna Ječmenica, Suzana Anastasov-Marković i Bogdan Zlatić)imenovao je žiri koji će doneti odluku o nagradama. žiri radi u sastavu:Sanja Vejnović, glumica i producentSlavko štimac, glumacMiroslav Momčilović, reditelj i dramaturg Nagradu publike, statuetu SLOBODA i 300.000 dinaraza najbolji film po odluci žirija publike

gorica slatkis, kako li stize (da bude medijski a bogme i fizicki-sveprisutna)..

Link to comment
preskocio si sofest, sto nikako nisi smeo1-5 jul, pasce program u toku sledece nedelje

 

gorica slatkis, kako li stize (da bude medijski a bogme i fizicki-sveprisutna)..

to je najveca komesarka kulture u bg-u ikada. treba je spaliti na nekom trgu. valda ce da dodje i dan kad ce ta kokoska prestati da vedri i oblaci. jebesga, nicija ne gori do zore, ali ova jahala za vreme tita, pa se sjebala oko dileme sloba:stambolic, pa kad je svojih 5 min docekala, nikako da sjase. to se nekad zvalo stapska kurva. skoro pa precizan izraz za fukaru tog tipa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...