Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Lako, gotovo za 15.minuta. isečeš file po dužini, uvaljaš u brašno sa jedne strane. Na vruć puter i ulje staviš brašnjavu stranu, dodaš 3-4 čena belog luka u ljusci. Kad je pečena jedna strana okreneš, pa posoliš i pobiberiš. Izvadis meso, podliješ bluk sa vodom, oa kad je mekan oljuštiš ga pa ispasiraš viljuško, dodaj još malo vode i kašičicu belog bibera i to je to

Edited by renne
Link to comment

Jebo me džajant cuko što verujem domaćem internetu i popravljam ono što nije polomljeno™. Video da domaćinkinje urlaju kako se za palačinke koristi oštro brašno, te rešio da probam, i dobio krte i suve palačinke koje se 2x više lepe za tiganj (nije da sam upropastio neku, samo sam se mnogo više cimao oko okretanja i sl).

Link to comment
  • 2 weeks later...

kupio 1.5kg buta bez koske, planiram da ga sloukukujem. Gde smo ono imali recepte?

 

Planiram da izgnječim par čenova bluka, iseckam šargarepu i crveni luk i ubacim u vatrostalnu. Na meso da utrljam so, biber i tucanu, pa ubacim u vatrostalnu i zaboravim u rerni na recimo 4h na 150C. 

 

Ali ovo mi je nekako preobično. Šta još da dodam ili uradim?

Ili nešto skroz drugojačije?

Link to comment

e, hvala. uradiću to. 

 

kaži mi, da li da se nadam da ću ostatke moći da iscepkam za drapano prase? ili je 4h premalo?

 

rene, da, pretpostavio sam da je tako. gađao sam plećku ali nisam našao. pokušaću, pa da vidim kako će da ispadne. možda redukujem vreme na 3h. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Za tu masu buta ti je dosta oko 2.5h, inače će se užasno presušiti. Sipaj piva i vode u tepsiju, i pokušaj da meso ne staviš direktno dole. nego na neke klocne, nosače, da se lagano krčka i odozdo

Link to comment

Za tu masu buta ti je dosta oko 2.5h, inače će se užasno presušiti. Sipaj piva i vode u tepsiju, i pokušaj da meso ne staviš direktno dole. nego na neke klocne, nosače, da se lagano krčka i odozdo

Rene je u pravu,generalno kad se sprema pecenje u komadu,pravilo je koliko kg mesa toliko sati u rerni+1h. Kako je tvoj komad relativno mali (1,5 kg) mozda i nesto krace

Link to comment

ispalo je ok i sa dužom obradom. na kraju se ukuvalo u svoj onoj tečnosti - mislio sam da će da ispari.

 

isekao na slajsove i napravio sendviče. urešio baget, premazao renom, dodao ajzberg  :huh: i meso.

 

zaječarac i tugovanje uz gledanje derbija. 

Link to comment

but sam pravio par puta tako sto bih ga uvaljao u senf, turio u kesu i dugo pekao, i pred kraj isekao kesu i zalio pivom.

to sam potpuno intuitivno radio, poput svinje koja trazi tartufe, tako da je moguce da sam napravio glupost, no sve u svemu bio sam jako zadovoljan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...