Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

ako se izuzme cinjenica da se radi o savrsenom primerku sivih pucacina, killzone 2 je prilicno solidan. samo napucavanje je zadovoljavajuce mesnato™, ai (i protivnika i saboraca) je odlican, tezina je pristojna, a misija ima taman dovoljno da ne izazivaju (preveliki) zamor materijala. arsenal oruzja je prilicno standardan, ali i pozamasan, pa se covek nema na sta pozaliti :D dizajn nivoa je uglavnom los. sve u svemu, opsti utisak je iznenadjujuce pristojan, mada mozda prosto predugo nisam igrao nesto u ovom stilu.

 

uzgred, mislim da je tom chick bio prvi koji je u svojoj recenziji izrekao surovu istinu da je glavni lik midzet? u pravu je:

 

Link to comment

nisam previse upucen, ali the division, ashes of the singularity ili the witcher 3? mislim da vise nema nekog ultimativnog benchmarka poput crysisa.

 

Crysis Warhead na maksimalnim podešavanjima je i dalje benchmark. Witcher 3 je dosta zahtevan, ali ne kao Crysis Warhead.

Link to comment

tomb raider (2013) nudi dosta dobrih stvari, ali ga mnogo jebe los pacing. u prvih par sati se previse davi s qte segmentima, a nakon toga je (bar sto se mene tice) preveliki fokus na puskaranju s gomilom neprijatelja umesto na istrazivanju i zagonetkama. apgrejdi oruzja i skillova su prilicno beskorisni, a uz to se igracu nudi samo da bira sta zeli da apgrejduje prvo, s obzirom da ce usled labave ekonomije eventualno sve doci na red. istrazivanje je zabavno dok se ne pokupi skill koji tacno oznacava lokaciju svih skrivenih relikvija na mapi. opcionalne grobnice su simpaticne, ali se mahom sastoje od 1 (ne preterano teske) zagonetke. steta za na momente spektakularan level design i izuzetnu produkciju.

 

sto se tice price, tu su stvari jos gore. ovo je u teoriji trebala da bude origin story o ranjivoj i neiskusnoj lari s pocetka svoje karijere, ali to pada u vodu cim rokne svog prvog kultistu i pretvori se u zenskog ramba. igra konstantno pokusava da nam proda spin kako jadnica samo radi ono sto se mora, ali prosto je nemoguce opravdati ovoliku kolicinu bezumnog klanja. pred kraj igre jos pocne da izbacuje fraze poput "run, you bastards", kao da bi trebalo da poverujemo da joj je u glavi konacno puklo nakon sto je, eto, ubila tog petsto sedamdeset i sedmog bandita u cetiri dana :isuse: ima tu i nekih autenticnih kadar nevera™ momenata, poput onog kad larin coravi prijatelj odluci da na svoju ruku ode u potragu za "alatkama" potrebnim za popravku camca. evo kako se to zavrsava:

 

 

"uzmi ovaj francuski kljuc i cekic! ne daj da moja smrt bude uzaludna!!!" :misko:  strasne, strasne stvari. nisam bas ocekivao da ce rhianna pratchett nadmasiti slavnog caleta, ali ovo je ipak prilicno kilavo.

Link to comment

ako se izuzme cinjenica da se radi o savrsenom primerku sivih pucacina, killzone 2 je prilicno solidan. samo napucavanje je zadovoljavajuce mesnato™, ai (i protivnika i saboraca) je odlican, tezina je pristojna, a misija ima taman dovoljno da ne izazivaju (preveliki) zamor materijala. arsenal oruzja je prilicno standardan, ali i pozamasan, pa se covek nema na sta pozaliti :D dizajn nivoa je uglavnom los. sve u svemu, opsti utisak je iznenadjujuce pristojan, mada mozda prosto predugo nisam igrao nesto u ovom stilu.

 

uzgred, mislim da je tom chick bio prvi koji je u svojoj recenziji izrekao surovu istinu da je glavni lik midzet? u pravu je:

 

 

 

Ja sam igrao Killzone Shadofall i to je verovatno bila najgora non-indie igra koju sam igrao na PS4 zali boze utrosenog vremena, jedino je dobro sto sam je dobio za dzabe.

 

 

A u nastavku otkrivanja rupe na saksiji nagazih na Fallout 4 i prilicno sam odusevljen. I pre nego sto krene gadjanje sa trojkom i NW da odmah kazem da mi je ovo prvi Fallout koji sam ikada igrao.

 

Sto se zamerki tice nekako sam primetio da me sinovljeva sudbina ne zanima toliko koliko sam the Institute ili cak i neke side misije, interfejs na pip-boy je blago uzasan pa se brdo vremena provede u potrazi za oruzijem, odecom, itemima...

 

I naravno to sto sam se opredelio za Minutmene ali mi je trebalo jedno 15ak misija da skapiram da ce crnja da me salje da branim i pomazem u nedogled. TJ posumnjao sam tek kada sam 3 puta za redom isao da spasavam istog nebitnog NPCa  :isuse:

 

Ali cackanje oruzija, razgovori, terminali i random lokacije na koje se nalece tokom igre sve to lepo pokriju. Cenim da cu preci bar jos jednom samo sa nekom drugom frakcijom i drugim build upom.

Link to comment

Da li si instalirao cetvorku sa dodacima (Nuka-World, Far Harbor i workshop didza-bidze)? Nuka-World je meni prijatno osvezenje. Sto sam duze igrao cetvorku, bila mi je sve bolja. Lik mi je bio na 43. nivou, no sada cu morati sve ispocetka, zbog iznenadne reinstalacije sistema.

Link to comment

Da li si instalirao cetvorku sa dodacima (Nuka-World, Far Harbor i workshop didza-bidze)? Nuka-World je meni prijatno osvezenje. Sto sam duze igrao cetvorku, bila mi je sve bolja. Lik mi je bio na 43. nivou, no sada cu morati sve ispocetka, zbog iznenadne reinstalacije sistema.

 

 

Igram na Soniju, cistu cetvorku za sada. Svakako cu se otvoriti za ove stories add one (Automatron, Nuka i Far Harbor) ovi sa gradjenjem mi ne deluju preterano zanimljivo.

Link to comment
  • 2 weeks later...
ako bih morao da izabarem 1 stvar koja mi se najvise svidja kod demon's soulsa, to bi bila sveprisutna i nadasve detaljna imerzija. tu u prvom redu mislim na gomilu momenata koji bi u vecini drugih igara bili ispricani kroz (nevesto) izrezirane sinematike, a ovde su samo jos upecatljiviji jer ostavljaju igracu kontrolu nad situacijom: otkrivanje tela u nexusu, poslednji razgovor s ostravom na stepenistu dvorca, astraeina reakcija na pogibiju garla vinlanda, itd. ima tu jos pregrst pozitivnih stvari koje vredi pomenuti, ali samo bih ponavljao ono sto su uceniji od mene ispisali o ovom serijalu. u najkracem, ocekivanja su ispunjena, i vrlo sam uzbudjen da vidim kako je dark souls nadogradio 1 ovakvu formulu.

 

dve najvece zamerke (mora malo) su mi world tendency mehanika (ako igrac previse umire, neprijatelji postaju jaci) i nedovoljna granularnost™ statistika. da se nisam konsultovao s guglom, ne bih imao pojma da purple flame shield nudi mnogo jaci fire resistance od steel shielda, s obzirom da se to u igri ne vidi nigde. dobro, moze se naslutiti iz imena, ali ipak, gde su tu napredne statistike s brojevima koji idu gore-dole i levo-desno? ^_^

 

evo lika s kojim sam zavrsio igru. int na 15 da bih imao dovoljno mpa za dva wardinga, dex na 12 za compound long bow, str na 22 zbog purple flame shielda, ostalo skucano u vit i end.

 

jn99OgD.jpg

Link to comment

va-11 hall-a je naslov u kojem autori na samom pocetku upozoravaju igraca da se ovo najbolje igra 1 rukom  -_- sav gameplay se svodi na lagano barmenisanje i citanje najnovijih vesti preko mobilnog na kraju svakog radnog dana, a ostalih 95% igre je stiskanje spejsa za nastavak radnje. drugim recima, igra za one koji bi se malo opustili dok se igraju :D premisa i likovi su simpaticni, kvalitetan worldbuilding, valjan soundtrack, razliciti krajevi, ukratko - ima sta da se probere.

 

naravno, ovakve igre zive i umiru na kvalitetu svojih dijaloga, a oni su ovde... zadovoljavajuci. sto se mene tice, dovoljno su dobri da se ovo odigra do kraja, ali nisu bas da se padne na dupe. mozda se radi o mojim previsokim standardima? evo trejlera, pa vidite deluje li vam zanimljivo:

 

Edited by Calavera
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...