Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

navučena sam na kit ket od kapućina a izgleda sam jedina osoba na forumu i svetu uopšte koja mrzi mrzi mrzzziiii tamne čokolade. da li mislite da sam normalna?
nisi... jedina, što sad ne mora da znači i da si normalna :D ja tu crnu mogu da progutam jedino u sahertorti ili u čokomusu... ako to uopšte ide u to...nego ja već neko vreme vodim jednu intimnu kampanju - domaće je zakon! :) 2219081332_2f147e47aa_o.jpg
Link to comment
ja tu crnu mogu da progutam jedino u sahertorti ili u čokomusu... ako to uopšte ide u to...nego ja već neko vreme vodim jednu intimnu kampanju - domaće je zakon! :)
ja bih sve te žasu tamne topila za tortu. u srcu sam je zaključala ne može izaći, recept sam izgubila ne mogu ga naćial aj da probam da se prisetim glasnouzmeš 10 jajaposebno umutiš 10 belanaca do čvrstog snegau drugoj činiji umutiš 10 žumanaca sa 250 g prah šećeradodaš 3x125 g maslaca to je jedan ceo i još pola onaj u zelenkastoj ambalaži (jedan po jedan najbolje da se ne pojebe mikser)pa 250 g istopljene pionir čokolade al mogu i ove vaše dark fensi (sa zadovoljstvom topim pred vašim očima hihihihi)onda u posebnoj posudici opet 3 šlagaonda se sve sjedini sem šlagajedna šerpa se obloži piškotama umočenim u rum ili mleko ili oba i dole po dnu pa naliješ sve ovo pa opet gore staviš piškote pa da se smrzne pa onda šlag prekoda bi smrznutu masu preneli u okruglo zvono, predlažem da većom kesom za zamrzivače obložite obod šerpe pa tek onda ređate piškote i sve ostalo pa kad se smrzne povučete za kesu da izvadite iz šerpe, stavite na zvono i istrgnete kesu a ono torta ostane u zvonu. baš fino.e da. i sweet je bar jedno sto puta bolji od snickersa.
Link to comment
Kakva je ta ruska cokolada, pa jos crna? Zvuci dovoljno opskurno da bih voleo da probam.
nije opskurno, cokolada nije neukusna - naprotiv, ali nije ni vrhstra. gugl kaze da je confectionerry union russiya, proizvodjaca moje cokolade cije je ime u originalu ЗОЛОТАЯ МАРКА, kupio nestle. posto u steku imam i jedan kom crne sa korom narandze i limuna, uporedicu je sa nestle i javicu utiske, a okacicu i sliku cim pronadjem kabl i spojim fotoaparat sa kompjuteromedit: super i mond nisu onakve kakvih ih se sjecam :(ili je kvalitet pao ili sam se ja navikla na trulozapadne Edited by morgana
Link to comment
Razmazili smo se. Ne valja nam ni Zivotinjsko carstvo, Griotte vise nisu vrh vrhova, Bajadere se ne tope ujednacenim tempom, Ledene kocke su previse slatke... Kapitalizam nam uzeo dusu :( Kako sam se nekad radovao Runolistu, Galebu, Jadro napolitankama, velikim Gorenjka cokoladama sa lesnicima (od 300 grama!), pa gumenim u obliku medvedica i aligatora... Sad tupim o skupim cokoladama iz fensi radnji, al nije to to. Sigurno je Djoka Balasevic opevao taj osecaj u svojim pesmama.
gorenjka - kaj ti je to? kras od 300 g je bezveze, ali bajadere... ne jedem slatkise osim crne cokolade (koja nije slatkis) i bajadera (koje su bajadere)a ž.c. nisam spremna da ne volim, al to je iz placipickastih razloga
slepa živana[/b]]a jesi probao simče karamelu?
simce volim zbog reklame, mada je bolja simka sa kravom koja pumpa gumu za biciklo :wub:edit: ponovicu:
novina u mojoj prodavnici:kras crna cokolada (88% kakaoa)solidna
Edited by morgana
Link to comment
Razmazili smo se. Ne valja nam ni Zivotinjsko carstvo, Griotte vise nisu vrh vrhova, Bajadere se ne tope ujednacenim tempom, Ledene kocke su previse slatke...
ta hajde, to je jos jedini vid nostalgije koji redovno upraznjavam.ukus detinjstva :)jos bih samo dodala i onu masivnu sa rizom u crvenom pakovanju :heart:
Link to comment

ja sam imala leptira kupusara u milion primjeraka. popunila jedan album i dobila kutijetinu slatkisa. popunila i drugi, al smo prekinuli bilateralne odnose sa hrvatskom pa mi paket nije stigao.edit: mikado cokolada s rizom, zvecevo, mislim da moze da se nadje u maksiju

Edited by morgana
Link to comment
nisi... jedina, što sad ne mora da znači i da si normalna :D ja tu crnu mogu da progutam jedino u sahertorti ili u čokomusu... ako to uopšte ide u to...nego ja već neko vreme vodim jednu intimnu kampanju - domaće je zakon! :)
ja isto ne volim crnu cokoladu...kao da jedem cokoladu za kuvanje.simce je stvarno zakon :thumbsup: a nisu samo nase cokolade...i toblerone nemaju isti ukus kao kad sam bila mala :(
Link to comment
kod mene na meniju ruska crna cokolada sa bademom i francuskim vaflom. ne pise % kakaoa, al ima oko 60, sudeci po ukusu. ime je zolotar, al cirilicom, i ovo r je obrnuta. mrzi me da instaliram bracu u language baru.
el ovako pise?ШОКОЛАД ЗОЛОТАЯ МАРКА ГОРЬКИЙ С ФРАНЦУЗСКОЙ ВАФЛЕЙ И МИНДАЛЕМ
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...