Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

Bio. Prijatno osoblje, sasvim ok izbor domacih za pocetak i interesantan izbor nekih stranih etiketa koje je vlasnik licno uvezao iz Italije. U suterenu vinoteke zavrsava se wine bar koji ce biti otvoren negde pocetkom decembra. Cene standard.

Link to comment
902105425.jpgDa vas upozorim na jos jednu australijsku (tj. svedsku) izmisljotinu. Vino u tetra prizma pakovanjima (ne treba ga pomesati sa tetrapakom, niti sa bag-in-box koji su mnogo kraceg veka trajanja).Poenta ovog pakovanja je da bude zeleno (smanjuje ugljenicnu stopu zbog mnogo povoljnijeg odnosa vino:ambalaza u odnosu na boce). Ima ga vec na trzistu UK (ne znam za ostatak EU) i takodje u Kanadi. Ja ovo jos nisam video (ni probao), ali na ovom kanadskom linku je solidna impresija ovog Andrew Peace Shiraza za kanadskih $13.95 (to je naravno za litar vina).Andrew Peace veruje da ce u skoroj buducnosti vino vecinom biti u tetra prizma pakovanjima. :unsure:
Link to comment
Bio. Prijatno osoblje, sasvim ok izbor domacih za pocetak i interesantan izbor nekih stranih etiketa koje je vlasnik licno uvezao iz Italije. U suterenu vinoteke zavrsava se wine bar koji ce biti otvoren negde pocetkom decembra. Cene standard.
slozio bih se sa opstim utiscima, ali moj prvi shopping nije bio neki. suocen sa brutalno napucanim cenama italijanskih vina, odlucio sam se za piemonte barberu 2006 od 755 dinara ciji me je glavni dojam - kiselica sa odlicnom perspektivom za dobro vinsko sirce - naterala da se slozim sa indyjevom opaskom na racun evropksih vina od 5E. verujem da je ovo u originalu u italiji dobrano ispod. znam bar 5 domacih vina ispod 300 kinti koja su bolja od ovog. zakljucak je jasan, za italijanska (a verujem i francuska) vina iz licnog uvoza u ovoj radnji se verovatno ne treba hvatati ako su manje od 20E, a za te pare moze da se ide i na zicer, ali na drugom mestu, kao sto je gore pomenuta segreta.
Link to comment
1177078717031529700r0009.jpgsto godina nisam pio neki new world, i evo santa ines reserva cabernet sauvignon 2004, maipo valleyčilivili. pa da vidimo.boja vuče na ljubičastu. ni nakon šestog gutljaja nisam načisto da li je u pitanju udar barika ili mente na nos, uz gomilu šumskog voća svih vrsta i malo čokolade. vino je fantastično dugo i jako prijatnih kiselina i smirenih tanina. neviđeni value za 10 jura, podsetilo me je zašto je moj prvotni period cuganja nešto boljih vina protekao uz new world - jako retko te oderu za tvojih 10 (ili 6) jura. ovo je živi primer. miljama iznad yellow taila i ostalih kikboksera koji se kod nas valjaju po sličnoj ceni.
Link to comment

e blagish si tebi. mene ova losa barbera bas skenjala sinoc, klasican izvoz radioaktivnog otpada u zemlje 3. sveta.odoh da se utesim nekim stvarno dobrim vinom, ni planeta mi nece tesko pasti.

Link to comment

Amateri :rolleyes: stigla mi posiljka iz Burgonja: Nuits de Saint Georges:-Pommard-Volney-Nuits de Siaint Georges 1er Cru-Chambolle Mussigny Rouge Beli dragulj-Meursault-saint Veran-Chablisgovorimo kutijama... i po nekoliko kutija...Posto moram da cekam (vino danas stiglo, mora da odlezi) veceras za lek - Pommerol rekoh vec - najbolje vino ever koje sam probala.

Link to comment

e pa sestro, i mi cemo nocas da se sladimo.... ja pazario iskru marine cvetic i crnu adegu de pegoes (bghost eto ti pg vino od 20E), bumo videli nasta ce da izadje. doduse nema nikakve hrane, ako budemo krenuli po degustaciji na poluprazan stomak, bice ekspresno opjanjivanje.

Link to comment

Izela da izvinEs Volney (kazu, najzenstvenije od svih crnih vina( , domain Benjamin Fleurtier mali domen od 5-6 hektarane mozes ni na internetu da ga nadjes :oI da Pinot Noir - iskljucivo Vino narucimo u septembru/okotbru, izaberemo godinu i broj flasa stigne, eto, kao sad u novembru, dovezu ga pravo iz vinarijelep stvar - vino se smatra "sredstvom za rad" - na bizEs poklone wink.gif nema ni VAT da se plati :rolleyes:Edit: jednom burgogne - uvek burgogne, mada idem pet dana u opasnu degustaciju. Daleko od Burgogne-a. Restoran ima sjajnu dvojicu sommeliers-a pa cemo da vidimo sta ce sad da nas nauce :)

Edited by msmodesty
Link to comment

Baron D'arignac je crno vino koje mi se bash svidelo i od skoro sam video da ga ima i u Merkatoru cena oko 400 dinkicaimao sam prilike da probam portugalska (ali ne i da se odushevim) i neka shpanska crna vina i rekao bih da nisu ono shto se meni svidja (mozda zato shto nisam pio ona najkvalitetnija)...mada su im etikete na flashama vrhunske :-) ...

Link to comment

Adega de PegoesSelected harvest, 2003Portugal1700 dinPrvo opaska na cenu, ovo vino u Nemackoj u maloprodaji kosta 10,50E a u Engleskoj 7-8 funti. Kako se odatle stize do preko 20E u Beogradu, neka pise neko drugi da ne bi dosao u iskusenje da potezem proskribovani govor mrznje.colheitatinto.jpgVerovatno jedan od skrivenih bisera u Bg vinotekama, zrelo, zaokruzeno vino, u tako reci savrsenoj harmoniji i na nosu i u ustima. Kupaza 2 lokalne sorte, Merloa i Kabernea, 24 meseci u bariku, ocigledno dovoljno kvalitetnom da ne ubije osnovni karakter vina koji bi se mogao pre svega opisati kao elegantan, ugladjen i nadasve kultivisan, a opet snazan i nametljiv. Prepustam onima koji hvataju beleske prilikom konzumiranja detaljnije opise sta se sve tu moze naci, posto sam ga pio pre par dana i nisam se nimalo unosio u forenzicku analizu. Ovo me je kupilo na sveopsti dojam - na prvi miris u casi, na utisak posle 2 sata i na reviziju utisaka dan posle sa ostacima iz boce.Inace, kakvo se sve djubre prodaje po raznim cenama, ovo je i dalje odlicna kupovina, makar i za tih fuckin 20E.5 zvezdica od mene. Uvoznik Vinomondo ako sam dobro upamtio, otcepljeno krilo Vinodoma (Zeljko Tintor).

Edited by gazza
Link to comment
Well, ne kazu ljudi dzabe once you go black, you never go back, u ovom slucaju pinot black.
Red Wine (samo mi to zovemo "black") je lose za opijanje, ostavlja trag na zubima i , uopste, nije cool.Zato i gubi potrosace. Premda ne znam ni broj koliko sam boca Penfolds BIN 389 (baby Grange) dao na poklon.Ipak, nije to vino koje se pije iz flase pred prodavnicom i retkost konzumacije nece nikoga da ubije.Kada dodje do stranih vina, u Japanu su samo takva, iskljucivo australijska bela kupujem. Na francuska se uopste ne obazirem. Hm, osim: svaki 25-ti u mesecu, pay day, 1 Dom Perignon mesecno veseli coveka.
Link to comment
Red Wine (samo mi to zovemo "black") je lose za opijanje, ostavlja trag na zubima i , uopste, nije cool.Zato i gubi potrosace. Premda ne znam ni broj koliko sam boca Penfolds BIN 389 (baby Grange) dao na poklon.Ipak, nije to vino koje se pije iz flase pred prodavnicom i retkost konzumacije nece nikoga da ubije.Kada dodje do stranih vina, u Japanu su samo takva, iskljucivo australijska bela kupujem. Na francuska se uopste ne obazirem. Hm, osim: svaki 25-ti u mesecu, pay day, 1 Dom Perignon mesecno veseli coveka.
Slazem se i saljem pozdrav takodje kao jedan od ljubitelja pre svega belih(koja takodje de facto nisu bela) vina, ali moram i da izrazim misljenje da koliko ja znam iz literature i iskustva u svetu poslednjiih desetak godina trend konzumacije crvenih vina ne jenjava i odnos se kontantno krece otprilike 70:30 do 60:60 u korist crvenih vina. Nazalost u celoj toj prici potrosnje vina u svetu, roze ucestvuje sa nekih 3 do 5 %.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...