Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

Ovo će, ujedno, biti moja odjava sa ovog topika. Nije mi nikakvo zadovoljstvo da moram da se pozivam na "predavanja po pozivu", doktorate, objavljene radove, i slično. A pošto sagovornici smatraju da su, u protivnom, ravnopravni te da ja ono čime se bavim 18 godina treba da složim u nekoliko pasusa, ja tu jednostavno ne mogu da doprinesem ničemu, samo se frustriram bez ikakve potrebe, odoh da zajebavam onog Rusa na Politici.Pozdrav svima i doviđenja
Izvini Indy, ali stvarno ne razumem zašto se toliko nerviraš. Sad stvarno bez ikakve ljutnje i malicioznosti. Stavi se u moje cipele - ako nađem statistiku i/ili iste informacije na više (navodno stručnih) izvora, onda me neće razuveriti "nije tačno, ja se time bavim 18 godina" (pošto to preko interneta može da mi saopšti bilo ko - i Mile Ćurčić, između ostalog). Tim više ako bi sagovornik radije potrošio više energije na sekiranje i snishodljivost, nego što bi bilo potrebno da mene (i druge ovde) eventualno preusmeri na podatke za koje tvrdi da su ispravni (zar to ne bi trebalo da predstavlja to zadovoljstvo?). Od profesionalca bih očekivao takvu reakciju, jer to bolje gradi autoritet nego "ja znam, ti ne znaš, gubi se & crkni". Tim više što sam u sopstvenoj branši više puta sreo razne doktore koji su bili fenomenalni u monologu, ali im je dijalog predstavljao suviše klizav teren. Daklem, "neravnopravnost" u dijalogu se zarađuje na drugi način od ovog, sorry. Edited by Razzmatazz
Link to comment

Kako vec treba u Indiji smo pa pijemo lokalna vina i izuzetno sam prijatno iznenadjena. Jako fina, ne previse kompleksna ali opet jako dobra ponuda crnih vina. Kazu da je rose isto tako dobar ali to ce biti za veceras.

Link to comment
Ni u ludilu ne bih pljunuo pare za vino ovakvog imena, al kad je vec u frizu, nek bude i u casi. 2003. je izgleda bila malo jarcha pa je koncentracija secera neznatno povisena. Boja i nos kao da je u pitanju chardonnay, ukus zatrovan secerom, ali ima dovoljno kiselina za balans. Solidno vino, ali ne vredi 15 evra.
zvuči kao da se mučiš u sitne sate... :lol:
Link to comment

sebi za dobrodoslicu ceo dan gustirala:CH13.jpgPol Roger je jedna od retkih nezavisnih kuca (nisu ih kupili LVMH) koja proizvodi izuzetan chapmagne. Osnova je Pinot Noir Chardonnay i Pinot Meunier koji daju izuzetno fino vino sveze, sa ukusom zelene jabuke, svezeg cvetnog mirisa. Izuzetan kvalitet sa izuzetno povoljnim cenama.

Link to comment

u cast splitovanog tj novounaugurisanog topica da zapljunemo jedno izvanredno a jeftino (12E) francusko vino, kupaza karinjana i alikantea, vrlo suvo, jak miris muskatle, bez ikakvih fensi tonova. pravo, dobro, zdravo vino za svaki dan.dsc09594we9.jpg

Link to comment

Pitanje koje je napravilo mali diplomatski incident:da li mozemo nazvati vinom pice koje nije napravljeno (samo) od grozdja. EU komsija od juce kaze da mozda moze i da ce pokusati da naprave kompromis sa proizvodjacima vina koji osim grozdja koriste jabuke i drugo voce. Iako je u prvobitnoj forumlaciji bilo jasno formulisano da se samo vino od grozdja moze nazvati vinom, diskusije na temu definicije vina su sada opet otvorene posle pritiska nemackih politicara scaledbKHAoV.jpgBrussels soothes German apple wine worries

Ms Fischer Boel's proposals last week sparked outrage from German politicians, particularly from the region of Hessen which is famous for its '?ppelwoi' (apple wine) - a cider-like drink.Hessen's prime minister Roland Koch said he was "outraged" by the Brussels-proposed narrow definition of wine, according to German media."It disregards German and Hessen tradition," he said referring to "centuries-old" apple wine making in his region. "We will not allow our traditional definition to be sacrificed to regulatory madness in Brussels."
Edited by msmodesty
Link to comment

Obicno ne kupujem jeftinija vina od otprilike 10? ali posto je indy izjavio da evropa ne moze da ponudi vina koja kostaju do 5?i koje necemo odmah da pljunemo, resio sam da kupim desetak flasa evropskih vina koje kostaju 5? ili manje.Posle prva dva vina sam zaista prijatno iznenadjen. Mozda je u pitanju samo slucajnost ali cu kasnije pisati i o ostalim vinima.Vina su kupljena u obicnim supemarketime, ali sam ipak vrsio neku selekciju prema nekim pre svega intuitivnim kriterijumima. 1. montepulciano d'abruzzo cantina frontenac S.p.A 3.2? Vino je super. Doduse bez sazrevanja u drvenim buricima ( za tu cenu ipak..) necu sada da iznosim vocnu salatu koju u njemu mozemo ili ne mozemo da nadjemo, ali ovo vino bih mogao da poturim i nekim izbirljivijim gostima. 2. Tierra Ardienta Tempranillo Bodegas Toresanas 4.2? Vinio je izuzetno. Sve karakteristike jednostavnog Tempranilla, bez sazrevanja u drvenim buricima, snazan jednostavan ukus, lepa vrlo tamna boja.Nastavak sladi...

post-341-1194468285_thumb.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Bitka:Mercier vs Pol Rogerveceras isporobavam ovog prvog...Pol Roger za sada pobedjuje, mnogo suptilniji, finiji, mada Mercier ima svojih kvaliteta, fini mehurici jako sitni, ali jako suv na prvi gutljaj, malo jabuke tek se naslucuje..

Link to comment
jel to neki penusavac od jabuke?u narodu poznat kao deciji sampanjac:))
aaaa, plakacu! wink.gif kolega govorimo o *champagne*-cu kuce Moet & Chandon, pravo iz Epernay-a, Mercier kuca osnovana 1858Edit: htedoh reci "aroma jabuke i kruske i belog voca ...."Edit 2: u narodu poznat kao Champomy :D Edited by msmodesty
Link to comment

dobri domaćin, inače lurker parapsihopatologije na astal je izneo ovoBl-ctimb.gifleva varijanta, chateau timberlay 2004. za razliku od blenda koji stoji na sajtu (20%cs, 70% merlot i 10 cab franc) u ovom je merloa bilo 80% a kabernea 10. izuzetno prijatan i neopterećujući bordo, standardno niski alkokoles (12,5), perfektno izbalansiran, smirenih kiselina i dug. voćkastost u hintu, ništa preterano, ništa u nos i na prvu loptu.ne znam koja je cena...

Edited by Larko
Link to comment
...ali posto je indy izjavio da evropa ne moze da ponudi vina koja kostaju do 5?
Indy to nije izjavio - samo da je daleko veća verovatnoća da se naiđe na krš u ispod 5 evra vinima u EU u poređenju sa Australijom. I to je bila više pohvala za Australiju nego što je bila pokuda za EU. Edited by Indy
Link to comment

Da li je neko ikada probao `Planetu` sa Sicilije. `Santa Cecilia 2005` od sorte Nero d`avola. Prokleto dobro. Neverovatan balans aroma na nosu a, takodje, u ustima. Arome nekog voca (crvenog) koje sam prvi put osetio u vinu, fantasticno. Cudan neki miks, ima tu i nara, visnje i jos puno toga. Barrique na pravi nacin iskoristen, tu je samo da oplemeni. U ustima, kao sto rekoh, jako lep balans i blage arome vanile i ona italijanska kiselina, sto bi rekli madzari `fantastikush bozmeg`.Vino je laganijeg tipa, dakle umereno puno, ali veoma kompleksno i elegantno.Svakom bih ga preporucio,a da, cena u winebaru je bila 30 jevreja, sto se mene tice ok!!!

Edited by gazza
prebaceno sa topica "domaca vina"
Link to comment

vino je fenomenalno, potvrdjujem. bilo je da se kupi u onoj zabacenoj fensi vinariji u karadjordjevoj ulici, kada se od andera krene prema pristanistu odmah sa leve strane. cena je bila malo jace od 2.000 din.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...