Jump to content
IGNORED

Tri pitanja za Boga


Аврам Гојић

Recommended Posts

Hodate pored reke, čujete lomljavu, kad ono - Bog krši suvo granje, izvadio ribice i sprema se da ih isprži.

 

Zamoli vas da očistite ribu dok on naloži vatru.

 

I kaže Bog, lepo ste očistili, ni ja ne bih bolje, evo da podelimo ribice, i da uzvratim ljubaznost, pitajte me šta god želite, imate pravo na tri pitanja. Samo nemojte, molim Vas, lična pitanja, svakome je neko umro ili se razboleo i svako će prvo pitati - da li sam mogao tu nešto učiniti, a ako ne pita to, onda pita, a zašto se dešava zlo na svetu. Dešava se, eto, dao sam slobodu, pa ima i zla. Pustite to.

 

A sve ostalo - pitajte.

 

Evo, ovo su moja pitanja: 

 

1. Može li se čovek spasti tako da u ovom životu i ovoj svesti oseti spokoj?

 

2. Kako će izgledati jedan dan u životu ljudskog bića, ni previše bogatog ni odveć siromašnog, za milion godina od sada?

 

3. Gde se, u okviru zemalja u koje je odavde bezbedno putovati, i na samotnoj lokaciji na koju mogu da odnesem ašov, nalazi najveće zakopano blago na svetu?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Već sam ga pitao, ali mi nije odgvorio zašto me je ostavio.

 

A pitao bih ga i da li jede svinjetinu, čisto da znam, da li je moj ili nije moj Bog.

 

Najverovatnije bih mu na ponudu odgovorio sa: neka, pusti, nije važno.

Link to comment

Gde se, u okviru zemalja u koje je odavde bezbedno putovati, i na samotnoj lokaciji na koju mogu da odnesem ašov, nalazi najveće zakopano blago na svetu?

 

materijalisto  :fantom:

 

ja imam tri extra pitanja o ženama islamu i apstinentima ali mi se ne prelazi u banovano agregatno stanje

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...