Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Drugari kulinari, ima li gde u Bgd da se pazari dobar hepek za čišćenje višanja (pljuckalica), ali da je proveren... Poslednja tri sam bacio, jedan nije lepo izbacivao košticu, drugi previše zgnječi višnju, i tako...
Ja dosla sad iz Home Marketa na Sajmu, imas na akciji za 999 dinara onu Leifheit masinicu za ciscenje tresanja. Za zen majstore, ima i Fackelman primitivna sprava kojom mozes da cistis jednu po jednu, cijena 199 din. E sad, glavni fajnd: ima cast iron vokova, manji 4000 din, veliki oko 8000 din. Lepi, duboki, teski kolko treba, ali su ga brate zacepili sa cenom. Ali sad bar ima, pa ko voli... Edited by fluffer
Link to comment
E sad, glavni fajnd: ima cast iron vokova, manji 4000 din, veliki oko 8000 din. Lepi, duboki, teski kolko treba, ali su ga brate zacepili sa cenom. Ali sad bar ima, pa ko voli...
+2
Link to comment

Meni sad stiglo ovo sokocalo, slow cookerPosto sam neko vreme kuvala ko pustena s lanca, sad me uhvatilo da bas i ne bih non stop da seckam, dinstam i mutim nego bih da jedem nesto ukusno ali bez muke. Prosle nedelje dozivim enlajtment kad sam ukapirala da bi u ovome mogao da se spremi duck confit na onoj temperaturi na kojoj ni jedna rerna ne moze tako socno da ga izmuci. Krenem da kopam po Tehnomanijinom sajtu, kao ono ima - lijep, zgodan, beo i hromiran. Sad moj. :wub:U sledecoj epizodi javljam kako su se proveli slow cooked paceci bataconci. post-3760-13112630952176.png

Link to comment
Не него казан. У тако нечем смо правили сапун :).
haha, nije tako velika sprava kao što izgleda, majke mi. ali vidiš, nije ti loša ideja. :)@ velja: ne znam za tučani lonac, taj mi izmiče celog zivota, ali nadam se da ce ovo sokoćalo biti solidna zamena. a bataconci su u jos uvek u marinadi pa ne mogu da prilozim rezultate prvog eksperimenta. :) Edited by fluffer
Link to comment
haha, nije tako velika sprava kao sto izgleda, majke mi. ali vidis, nije ti losa ideja. :)
Па у рецепту за сапун је писало да треба да се крчка у том спором кувалу на тој и тој температури - да не дође до незгодне брзине реакције масне соде са уљима, да то све може лепо да се измеша итд итд. Зарад сапуна смо га и купили, нисмо ништа за јело ни кували у њему :).
Link to comment
Па у рецепту за сапун је писало да треба да се крчка у том спором кувалу на тој и тој температури - да не дође до незгодне брзине реакције масне соде са уљима, да то све може лепо да се измеша итд итд. Зарад сапуна смо га и купили, нисмо ништа за јело ни кували у њему :).
da, da, kapiram, neces verovati, pravila sapune nekad davno. ali ja ga kupila zbog pacetine i marokanskih sporokrckajucih jela. :)
Link to comment
haha, nije tako velika sprava kao što izgleda, majke mi. ali vidiš, nije ti loša ideja. :)@ velja: ne znam za tučani lonac, taj mi izmiče celog zivota, ali nadam se da ce ovo sokoćalo biti solidna zamena. a bataconci su u jos uvek u marinadi pa ne mogu da prilozim rezultate prvog eksperimenta. :)
Ajde pa javi kako je prošlo koliko vidim na sajtu ta unutrašnja posuda je keramička i vadi se iz aparature?
Link to comment

lijepa ti je ta sprava, flufferka.nego dolazi vreme pecenih paprika a u modernom se domacinstvu to tesko sprema. jel neko video da se prodaju cuskopeci, najveci izum bugarske nauke 20. veka, oni pekaci za paprike od samota. vidim da ih pravi sad i magnohrom ali je cena kao da je NASA proizvod (5.500 din)....?

Link to comment
nego dolazi vreme pecenih paprika a u modernom se domacinstvu to tesko sprema. jel neko video da se prodaju cuskopeci, najveci izum bugarske nauke 20. veka, oni pekaci za paprike od samota. vidim da ih pravi sad i magnohrom ali je cena kao da je NASA proizvod (5.500 din)....?
Ja sam juce video jedan KDP oglas (flomaster na belom papiru) u podzemnom prolazu kod Zelenog venca, tamo gde su oni fest fudovi, cini mi se. Nisam obracao paznju na detalje ali se odnosi na prodaju cuskopeka. Ako prodjem Zelenjakom danas popodne slikacu oglas.
Link to comment

Bemliga, meni pet i po soma ne deluje uopće skupo za takav gedžet. Mislim, za 2x manje se prodaju obični kineski grejači za vodu.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...