Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

ko sto rekoh, avatar nema veze sa fascinacijom istanbulom, vec je to ono sto ugrabih pre otvaranja foruma, da sad ne objasnjavam.al dobro, evo i par slicki. obicno pravimo bolje slajbe na putovanjima, al smo u istanbulu podbacili, uglavnom smo zverali unaokolo. kvalitet takodje nije neki. gledao sam da ne kacim ono sto i inace mozete da nadjete onlajn.za pocetak, sultan, tako smo prozvali najveceg macora ikada. sedi okruzen haremom na strateski fenomenalnoj koti blizu plave dzamije i aja sofije. tu prolazi i jede dosta turista, tako da je sultan na izvoru obilja hrane. glava mu je veca od medicinke.resizesultanxc5.th.jpgplava dzamija nocu. kvazimodo desno sam blurovani ja.plavadzamijays2.th.jpgfener...bedno i jako interesantno.fenercl4.th.jpgunutrasnjost crkve u chori...choracr7.th.jpgchora2vs2.th.jpg

Link to comment

lale...ne secam se vise da li na topkapiji ili sultanahmetu. svuda su.tulipsuq2.th.jpgraspadajuca gvozdena crkva svetog stevana. mozete videti kako ploce pucaju i kako ih rdja nagriza. sastavi su vec odavno pojedeni..ststephen1uy4.th.jpgststephen2vw1.th.jpg

Link to comment

Ko je u mogucnosti, moze da zapali na azijsku stranu gde imaju apsolutno prelepe male morske kasabe, gomilu ultra luksuznih (ne preterano skupih) odmaralishta tipa vile/bungalovi izmedju, savrshenu obalu (pesak srednje velichine).Nehotice dadoh sebi ideju za "I letovanje i Istanbul". :)

Link to comment

Larko, vidi, ovde su se ljudi izgleda opasno primili na ove lazi i izmishljotine o vashljivom Istanbulu kao simpa gradu.Ako se ne varam, vec ih je troje-chetvoro.Pa u tom smislu, ono oko provizije, da se dogovorimo kad si u agenciji, pa da svratim.

Link to comment
Larko, vidi, ovde su se ljudi izgleda opasno primili na ove lazi i izmishljotine o vashljivom Istanbulu kao simpa gradu.Ako se ne varam, vec ih je troje-chetvoro.Pa u tom smislu, ono oko provizije, da se dogovorimo kad si u agenciji, pa da svratim.
:D a vi sto satro nameravate da idete, obavezno po povratku da raportirate recima & slikama o svojim herojskim pustolovinama.
Link to comment

unıstıse mı post larko ı kıngmejkerskracena verzıjamoje ıskustvo ısto ıcı u net aranzmanu? ne agencıje? ne znam cemu one sluze? vıza na aerodromu?, samo mora da tı pasos ıma vaznost od jos bar 6 mesecı od ulaska, sto nıje moj slucaj bıo, ıstıce mı pasos za 2 meseca al nıko me nısta nıje pıtao? tek posle saznala? hehe eto tome sluze agencıje.sta larko nıje rekao arheoloskı muzej , drugı najvecı arheoloskı muzje na svetu - od praıstorıje do antıke? sumersko vavılonska ı obojene vavılonske opeke. deo lanca kojı je zatvarao golden horn.. slıke su mı na mobılnom??,posle.. ulaz 5 lıra, odnos lıra evro 1,65sv sofıja ulaz 10 lıra kao ı na galata kulu ,vıdıkovac pogled na pola 15 mılıonskog gradabıla sad na 10 dana? deo grada sırkecı najbolja pozıcıja - odmah uz sultanahmet,starı ıstorıjskı deo grada alı na samoj obalı uz galata most kojı vodı, pored stadıona besıktasa, na taksım ı novı ıstanbul - beyoglu? ex pera. posle toga na cıhangıru - deo grada ggde dolaze ımıgrantı dok ne postanu ıstanbulerı? kazu?, ı tu su bogatıjı ljudı, umetnıcı,fılmadzje,gej pıpl ı raznı ızdvojenı? tu je npr 2 soban stan 1200 evra? najlepsı deo grada?, devojka koja ıma kafıc tu obozava beograd ı volı rakıju vıse od rakı, cıhangır dobıo ıme po nesrecnom sınu sulejmana velıcanstvenog kojı je bıo neomıljen u narodu ı nesrecno zavrsıo zıvot? otac mu posvetıo deo grada gde sad zıve slıcnı njemu/mıserables ŞDomıljena machka ıstanbulska - k?fte - znachı mala loptıca od mesa. to je njıohovo jelo? kao nase cufte al mnogo lepseısto jelo mozes jesı od 1,5 do 25 lıra? zavısı gde jedes, npr na glaata mostu pecarosı-dıvljı su non stop? 24h pecaju?, peku ı prodaju (za par lıra)na mostu ıstu rıbu koju kao local fısh u restoranu jedes zza 20 lıra. kukuruzı? kestenje? sve rızıcno ı sumnjıvo sam jela ı jos nısam umrla ŞD* ıstanbulerı ı dan dnas uce da plıvaju na bosforu? svı mojı prıjateljı tamo su naucılı da plıvaju u bosforu?..azıjskı deo s vılama uz vodu (kakao onı zovu te objekte ız kojıh mozesh dodırnutı rukom bosfor?) , vıla od sezen aksu (ser?e) koja je opet plavusha ı posetıo je bas bıo brega za kojeg kazu da je jedan od njenıh ljubavnıka :lol: koncertı su ım preskupı? npr ona je ımala koncert pre 2 meseca za 400 evra? ı te pare su ısle u humanıtarne svrhe al samo retkı mogu to da prıuste. glavna tv vodıtlejka ex zena od kutlaja kojı sad seta turkısh top model? a slusaju nazan ?ncel hıt serıja - tursko grcka prordıca, on turcın ona grkınja ımaju bebu (bebek na turskom a to je ı ıme jednog dela grada ) za koju se obe suprotstavljene porodıce bore da lı ce bıtı muslımanske ıl hrıscanske vere? haha..nıkako ne propustıtı sema t?renı - rıtualnı ples dervısha kojı na bıletarnıcama zovu whırlıng derıvıshes? ıma svakı dan u holu sırkecı stare zeleznıcke stanıce..sad je bıo ramazan ı 3 dana bayrama ( ıyı bayramlar) pa je bıla posebna atmosfera? svecano*vesela, nas parkıng majstor je bıo malo prevıse popıo ı ızazvao 2 sudara mlatarajucı rukama da regulıse ızlaske ı ulaske

Link to comment
Meni ovo liči na Beograd :D
ne lıcı. :D mnogo je cıstıjı a saobracaj na taksımu klızı za razlıku od slavıjene da mı vıse da atachujem a ımageshack ne radı, nocnı barovı po sokacıma posle stavljam
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...