Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

Mozda bi mogao da vidis sta generalno voli i kakav mu je ukus, pa da na osnovu toga odaberes neku (ili dobijes preporuku). Mozda je Moca nasao nesto u Beogradu, ako ne - imas razne igre na Amazonu, mogu ti napisati i par adresa nemackih izdavackih kuca i prodavnica koje imaju online (imaju cesto i varijante igara na engleskom)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Jedno pitanje prijatelji. Zeni mi se ortak koji je lud za ovakvim drustvenim igrama pa bih vas molio ako neko zna neku dobru radnju za iste :)

 

Питај шта имају овде:

http://www.c22.rs

Имају доста неких кутијетина на продају.

Link to comment

Btw, ako nekoga zanimaju opisi i gameplay drustvenih igara, pored popularnog Tabletop-a, na youtube postoji kanal Dice Tower. Uradili su review skoro svega sto postoji, jeste über nerdy ali je odlicno i za ove varijante preporuke kad ne znate sta kupiti.

Link to comment
  • 5 months later...

Koju si igru uzeo na kraju? :)

 

Izvinjavam se na kasnom odgovoru.

 

Uzeo Smallworld. Toliko smo se nalozili da smo posle kupili i expanziju Riverlords. Igra je odlicna, mene dosta podseca na Civilization a lepota je sto i ako si najbolji nema garanije da ces pobediti (ostali mogu krenuti zdruzeno da te sakate). Druga lepota je sto je zbog koncepcije igre (non stop se menjaju rase) nemoguce da nekog izbace pre kraja, tako da se svi igraju do samog kraja. Jedna partija traje ako ste pocetnici oko 2 sata a ako bas razbijate oko jednog. 

 

A10P29PqOML._SL1500_.jpg

Link to comment

Hehe, mi smo se neko vreme ubijali od Smallworlda. Imamo razne dodatke kod kuce (Realms i Underworld mislim) a igrali smo neke sa jos mnogo mora ili reka (to je verovatno Riverlords), kao i jednu totalno hipi verziju gde sam svet uvek izgleda drukcije, slozi se u zavisnosti od broja igraca i moze da izgelda svaki put drukcije.

Problem je jedino kada se skupi vise ljudi (preko 4), otegne se mnogo jer svako treba da odigra svoje pa dok razmislja (jer iako je na pocetku smisluo sta ce, neko ga je malo preduhitrio) i dodatno je takva igra da mozes pored i da sedis i divanis sa nekim ili citas nesto.

 

Inace sam trenutno navucena na Ulm (toliko da sam ja ta koja trazi da igramo), malo sam oladila sa Karkasonom koji je moja ljubav prva. Momak je to osacovao na sajmu igara prosle godine, odigrao partiju tamo i lepo potrosio parice.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Koja je po tebi najbolja igra?

 

Ovo drustvance sa kojim igram je pazarilo i Scythe. Samo da neko nauci pravila pa krecemo da igramo :)

 

Inace igrali smo se i Dixita. Odlicna lagana zezancija uz pivo/vino. 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Koja je po tebi najbolja igra?

 

Ovo drustvance sa kojim igram je pazarilo i Scythe. Samo da neko nauci pravila pa krecemo da igramo :)

 

Inace igrali smo se i Dixita. Odlicna lagana zezancija uz pivo/vino. 

 

Izvini, nekako mi je promakla ova poruka!

 

Napisacu posle listu omiljenih, koje ujedno i jedine igram, a evo neceg skroz novog koje je muz doneo kao ulov sa ovogodisnjeg sajma igara u Esenu i na sta sam se bas primila: Istambul, ali sa kockicama :)

 

Nu9TA4WFUpfYLmIprc88X79uGpY0wR1uRJBZDv_6

 

 

Originalna igra je sa kartama i vrlo slicna, koliko mi je objasnjeno, ali ja se za sad drzim ove sa kockicama. Cilj je da prvi sakupis odredjeni broj rubina, i to naravno postizes na razne nacine (kupovinom robe i onda zamenom za neke akcije, pored kockica izvlacis jos i kartu koja ti moze doneti svasta, pa i rubin). Ima elemenata mnogih igara, mislim svasta je tu standardno (kockice, izvlacenje karata, "kupovina" drugih karata itd.) ali je meni licno osvezavajuce, lako i brzo. Takodje je od onih igara gde ujedno razmisljas sta bi radio na mestu protivnika jer je sve otvoreno, sto ja generalno volim jer sam onda aktivna tokom cele igre. Za dvoje do cetvoro igraca. Preporuka!

 

https://boardgamegeek.com/boardgame/235488/istanbul-das-wurfelspiel

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...