Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

"San o ruzi" je dobar, kao i "Treci kljuc", ali nikad Tadic nije bio blizu "Ritmu Zlocina", po meni jednom od najboljih SFRJ filmova. kad sam bio u Zagrebu 2008 provozao me domacin kroz taj kraj. naravno sad je drucaijigledao RZ na nekom festivalu hrvatskog filma ovde u Pertu negde 1997-98 u bioskopu. bilo na sestoro: ja, bivza zena, tetkica sto cepa karte, organizator festivala i dva slucajna prolaznika. veliko platno, titl na engleskom, uzivancija...

Link to comment
San o ruži odličan, Fabijan ponovo kida, ovaj put u ulozi sa mnogo manje prostora...
...sa mnogo manje prostora koji mu je oteo Šerbedžija.Film miriše na osamdesete, muzika Alfi Kabilja nije izdržala test vremena, a kopija je bila toliko očajna da nisam mogao da procenim kameru, jedno od Tadićevih moćnih oružja. Finale kida.Ali sličnost Ive Marjanović i Verice Nedeske iz Karaule...za neverovati.sanoruzi.jpg Edited by April
Link to comment

"..sa mnogo manje prostora koji mu je oteo Šerbedžija"jeste.u Ritmu Zlocina je gluma svo troje ultra maksimalno fenomenalna i niko ne zalazi u prostor drugo dvoje. poslednji put kad sam gledao film nisam mogao nijednu gresku u glumi Vidovic, Sovagovica i Frajtove da nadjem...losa kopija? ja imam neku sa HRT (prikazivali kad je Tadic umro), po secanju skroz dobra...

Link to comment

Kome sinoć nije bilo dovoljno Šerbedžije, večeras u 18.40 na Avali ima Draškovićev 'Život je lep'. Nije baš za ovaj topik, jer ga prikazuju često na raznim kanalima, ali da ga pomenemo kao logičan nastavak serijala domaćice na Avali.

Link to comment

HTV2 24.06.2012. 23:35BLACK SUNDAY (1977)Uloge: Robert Shaw, Bruce Dern, Marthe Keller, Fritz Weaver, Bekim FehmiuScenario: - prema romanu Thomasa HarrisaReditelj: John FrankenheimerOvaj film već duže želim da pogledam.Jedan od uspješnijih trilera iz 70-tih u režiji majstora ovog žanra i sa zanimljivom glumačkom podjelom.

Edited by colonelo
Link to comment
HTV2 24.06.2012. 23:35BLACK SUNDAY (1977)Uloge: Robert Shaw, Bruce Dern, Marthe Keller, Fritz Weaver, Bekim FehmiuScenario: - prema romanu Thomasa HarrisaReditelj: John FrankenheimerOvaj film već duže želim da pogledam.Jedan od uspješnijih trilera iz 70-tih u režiji majstora ovog žanra i sa zanimljivom glumačkom podjelom.
Promače mi sinoć, zakasnioKakav je?
Link to comment

Večeras na Avali 18.15 - Velimirovićev 'Vrhovi Zelengore'Partizanština, ali sa epskom scenom tifusara koji uz Hristićevu muziku igraju oko vatre od koje sam se kao dete budio oznojen, a ni kad sam je gledao kao stariji nije mi bilo svejedno. Apsolutno najstrašnija scena u istoriji domaćeg filma, uz Mileta ložača iz Variole vere.edit:slovo

Edited by April
Link to comment
A Zoran Cvijanović na tifusarskoj lomaci. Najava sedmice- u petak na HRT1 u 21 00- H8.
O fakPetak uveče večera kod tašteJbg pričaćete mi kako se H8 dojmi danas...
Link to comment
Promače mi sinoć, zakasnioKakav je?
Bolji od romana po kome je snimljen (kao i ostali filmovi koji su snimljeni po romanima T. Harissa). Osrednji triler B produkcije sedamdesetih. Za danasnje pojmove dosta naivan. Medjutim moze da se pogleda.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...