Jump to content
IGNORED

Kutak za urasle nokte


Duci Simonovic

Recommended Posts

Са мном је у војсци био један дечко из Панчева, имао је проблеме са ураслим ноктима. Коју годину пре је ишао да оперише у Панчеву, међутим изгледа да је дебил од доктора нешто зезнуо, те се њему закомпликовало и морали су да му скрате ножни палац за једну кошчицу (ону на којој је нокат). Кад је дошао у војску, један од прегледа је био и за стопала, и одмах су упућивали војнике са ураслим ноктима на операцију. Дечко се нормално противио операцији (није хтео да остане и без другог палца), али су га лако убедили да то умеју да раде (у ствари углавном то и раде па су накупили праксе).  

Link to comment

pa ima  pedikir salona koji se bave tim problemom. kako to moze da se iskomplikuje uzas zivi. uglavnom znam da je jedna moja rodjaka isla negde na vracar kod nekog staaaarog majstora za medicinski pedikir i da joj je to sredio. i da je bas specijalista za urasle nokte, negde po inostranstvu zavrsavao te skole kurseve.

Link to comment
  • 2 weeks later...

može link na tu zlijevu sa footfetishom?

 

Nije ni predstavljena vizuelno do sad, pomenuo sam samo na jednoj temi to grozno iskustvo koje sam (zamalo) doziveo.

 

 

 

 

Here she is:

 

16558347_10210948299735820_462239628_n.j

 

 

Link to comment
  • 6 years later...

jedva nađoh ovu temu i vidim na njoj bilo više sprdanja :dry:

 

nema veze, kad je muka, nisi preterano osetljiv na druge stvari

 

elem, odavno imam problem sa uraslim noktima na palčevima, takva mi genetika, tj, građa prstiju

to do sada nije bilo toliko problematično, redovno kod pedikira i teraj

 

sada, zog toga što nisam bila u prilici da odem kod pedikira a i zbog ruke u gipsu nisam sama mogla detaljno da se pozabavim noktima (bila na planini), stvari su se zakomplikovale, došlo do upale, šta znam više šta

elem, u poslednjih  mesec dana sam tri puta bila kod svoje pedikirke a taj palac i dalje nije saniran, tj. pravi mi problem

stalno je umotan i stalno namazan hidrociklinom, ali ne vredi, boli pa boli, tako da sam malo izgubila poverenje u nju

sada sam stigla dotle da ne idem ni u DZ tj na terapiju za ruku, moram malo da iskuliram kući e ne bi li se to nekako smirilo, to što sam u poslednje vreme hodala u poluraspadnutim patikama, takođe nije pomoglo

 

da li iko zna baš baš dobrog pedikira za medicinski pedikir ? 

još uvek mi se ne ide kod hirurga, jer sam čula da se često to i ne završi kako treba

 

takođe, ne bih išla kod privatnika koji se reklamiraju da rade sa laserom

moja frizerka vodila kćerku, pa od cene koja se na sajtu reklamira od 18 k, to je naraslo na 40 k i tu još nije kraj :isuse:

 

@gagilija, vidim da si pisala o nekom dobrom pedikiru, jeste da je bilo davno, ali ko zna, da li možeš da saznaš nešto o njemu, gde je i da li još radi ?

 

 

Edited by dùda
  • Tužno 1
Link to comment

raspitivala sam se prije par g za medicinski pedikir za mamu i tada naisla na brojne preporuke za salon miki u dzordza vasingtona.

mama je svoj problem uspjela da rijesi sama pa ne mogu da prenesem iskustvo. 

mozda mozes da pogledas i na ana.rs, a u svakom slucaju i da potrazis podologa.

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

jedva nađoh ovu temu i vidim na njoj bilo više sprdanja :dry:

 

nema veze, kad je muka, nisi preterano osetljiv na druge stvari

 

elem, odavno imam problem sa uraslim noktima na palčevima, takva mi genetika, tj, građa prstiju

to do sada nije bilo toliko problematično, redovno kod pedikira i teraj

 

Nisam imao taj problem do skoro, a onda na oba palca na nogama u isto vreme - shvatio sam da je to zato sto dok sedim i radim uprem palcevima o pod i tako satima svaki dan.

 

Nebitno, trajalo je par nedelja ali uz besomucno mazanje antibakterijske masti se najzad smirilo. O pedikiru nisam razmisljao, imam anticivlilizacijski gard da mi iko prcka oko noktiju, cak ni kod frizera/berbera ne volem da idem

 

Imas takodje onu rusku mast sa crvenim krstom na tubi, ona je dobra za sve sem za jelo

 

48295-scaled.jpg

Edited by Caligula
  • Hvala 1
Link to comment

@dùda moja drugarica ima najgrđe nokte na palčevima koje možeš da zamisliš. Rastu nakazno donekle a onda moraju na čupanje kod hirurga.

Rešila je stvar odlascima kod neke Ruskinje koja radi medicinski pedikir, pitaću je za cenu i kontakt ako hoćeš.

Link to comment

Hvala @morgana, hvala @Caligula

 

ja sam sada na hidrociklinu, čini mi se da mora antibiotska mast da bi mi se to malo smirilo, pa onda opet da idem nekuda, ne znam doduše kuda, tačno imam osećaj da je tu ispod nokta nešto (mada je ova iz tri puta seckala i vadila delove nokta) , možda neki mali, zaostali deo nokta, koji tu pravi sranje

 

a inače sam čula (i kupila) namensku mast za omekšavanje noktiju, to je neka alfa-beta mast, tom mašću sada mažem ostale nokte da bih lakše mogla da ih lepo isečem, ali ovaj jedan mi je pod upalom, moram prvo to da saniram. mada je istina i da se to teško sanira dok se sve ne izvadi.

nemam pojma, prosto mi je vuše muka da idam na to ''kopanje'', svaki put sam zvezde brojala, kukala sam tamo i vikala da me ni lom ruke nije toliko boleo i zbilja nije

 

evo te kremice 

image.png.8857dea63503cd1150cd32015fceeb0c.png

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Valkyrie said:

@dùda moja drugarica ima najgrđe nokte na palčevima koje možeš da zamisliš. Rastu nakazno donekle a onda moraju na čupanje kod hirurga.

Rešila je stvar odlascima kod neke Ruskinje koja radi medicinski pedikir, pitaću je za cenu i kontakt ako hoćeš.

pitaj molim te, ovo je sada već problem koji je baš nemali

ove nedelje ne idem na terapije zbog toga, sedim kući u otvorenim papučama, ruku vežbam kući, ono što mogu, jbg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...