Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

social science & humanities, kod nas ti zakrpe na laktovima vrede više od Armanija.

muahahaha :D

 

gagorder, a npr. kad ides na sud? 

 

indi, pa nisam ja pobornik formalnog oblacenja, nemam cak ni neki stav poseban, verovatno bi me nerviralo da radim negde gde moram nabavljam takvu garderobu, ali posto to nije slucaj, onda samo zelim da nadoknadim neiskustvo.

 

ajde, vi doktori, sta ste oblacili za odbranu, za promociju? 

Link to comment
  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

alisija florik je nesumnjivo kul, mada se meni vise svidja dajana lokhart. a i slican im je stil, uglavnom neki kompletici (s tim sto kod dajane sve deluje malo bogatije, kod alisije malo svedenije, bar meni).

a kad jednom konacno porastem oblacicu se kao agent skali u seriji the fall. :heart:  power blouse i to sve. 

 

inace sam ranije (dok sam radila) imala strasan problem oko ovoga - kako izgledati profesionalno, a ne otici u neku krajnost (ne znam kako, uspevala sam samo da izgledm ili starmalo & staromodno ili infantilno i neozbiljno)? brzo sam digla ruke, nista naucila nisam, a u ofisu su mi do daljnjeg tolerisali april ludgate look jer sam bila najmladja. formalno oblacenje i ja smo na Vi.

da, da, dajana je pet puta bolja. moram da vidim ko je skali u the fall, pa ti se javim sa utiscima

Link to comment

I kod formalnog oblačenja postoji više nivoa formalnosti, ne? Ili se formalnim smatra samo oblačenje po standardima Delta Holdinga? To formalno u užem smislu mi nije blisko i nadam se da mi nikada neće biti imperativ. Korporativne žene su mi uvek ili tetkaste ili eventualno dominatriks, ako imaju odgovarajuću konstituciju i držanje. Ja kakve sam sreće, sigurno bih bila tetka.

 

Elem, ja se ponekad obučem formalno, a možde je to i poluformalno. Trebalo mi je vremena da naučim kako. Važno je nabaviti par ključnih ajtema™. Meni su, na primer, za sezonu jesen/zima ključne jedne pantalone od tankog štofa, jako široke, visokog struka, najbolje idu na štikle (salonke, po mogućstvu). Uz to uglavnom nosim neke vintidž bluze. Sako dosta retko.. Ustvari, celo moje formalno oblačenje vuče na vintidž, recimo da mi je ideal oblačenje u Sterling Cooper ofisu, sad to realizujem manje ili više uspešno. Jedno od pravila mi je nikad srednje visoke štikle - ili ravno ili 10cm. Srednje štikle instant utetkaste. (Do sad smo zaključili da mi je najveći strah da ću izgledati tetkasto  :D)

 

Leto mi je mnogo veći problem. Leto je čovekov neprijatelj. Tu jedva sastavim pristojnu kombinaciju, s konca i konopca. Velika sreća je to što ja treba da se obučem formalno samo za tzv. iventove i za face-to-face kontakte sa bitnim™ svetom. Za rad u kancu ne, tu mogu i patike i pocepani džins. Možda samo šorc ne bih smela.. Jednom sam tako zaboravila da treba da dođu neki Norvežani, bitni ljudi razume se, pa sam obukla za posao Turbonegro majicu (Party Animals)  :lolol: Nije mi niko zamerio, ali nisu se ni oduševili.  :mad:

 

Što se tiče muškog formalnog oblačenja, imam jednu anegdotu. Moj kolega s kojim delim radni prostor počeo da radi pre X godina i po zapošljavanju došla situacija kad je morao da se obuče formalno. A on u datom trenutku nije imao odelo, a valjda ni para (ili vremena) da kupi. I u nedostatku boljeg rešenja odlučio je da obuče neki somotski sako sa zakrpama na laktovima, koji mu je bio 3 broja veći (jer mu je namena bila da ga nosi zimi umesto jakne) i crne farmerke, kao jedine liče na pantalone. Međutim, ubrzo je shvatio da farmerke na vidnom mestu imaju svetlo braon-narandžastu fleku, naime od domestosa. Ispričao mi je i kako je fleka nastala, tako što je mamuran ribao WC šolju od povraćke. To nije bitno za priču. Bitno je to da je kolega car uzeo crni auto-lak i time prefarbao fleku od domestosa  :lol: Moral of the story je da se uz malo kreativnosti uvek može izgledati formalno!

Link to comment

 

indi, pa nisam ja pobornik formalnog oblacenja, nemam cak ni neki stav poseban, verovatno bi me nerviralo da radim negde gde moram nabavljam takvu garderobu, ali posto to nije slucaj, onda samo zelim da nadoknadim neiskustvo.

 

Znam... samo zezam i ubijam vreme. A i malo zavidim vama koji imate razlog da se za negde doterujete.

Link to comment

gagorder, a npr. kad ides na sud? 

 

 

 

pa ne, sad kad vidim ovaj sejlorkin post (50 shades of formal), kapiram da ipak imam tu nekih nijansi. međutim, nikada nisam ni 1/2 onoliko formalna kao neke žene s kojima radim ili se srećem profesionalno. pod jedan, ja se ne feniram. taj formalni fazon podrazumeva da kosu pereš kod frizera. meni je to totalni gubitak vremena, pogotovo s obzirom na to da kosu perem svaki dan. pa na dalje.

kad moram da se uformalim, to se razlikuje od mog svakodnevnog izgleda, ali su sve druge žene oko mene ipak neuporedivo formalnije (odbrana doktorata incl.). uvek nešto dodam pa to što bi trebalo da bude formalno - spustim. a odelo uvek podelim, pa delove nosim odvojeno. i šta me pitaš za sud, pitaj me za sopstveno venčanje. mislim da sam tu dotakla dno ili vrh, kako ko već na to gleda ^_^

Edited by gagorder
Link to comment

Formalno oblačenje vrlo važno, sam sam birao posao (banka), dres kod je tu najmanji problem...u početku sam se baš držao pravila, čak su nam kupovali i uniforme. Igrom slučaja sam sada zapao na takvo mesto gde dres kod nije toliko bitan ali neka pravila se definitivno poštuju. Sad se zaposlila neka riba, i baš tako izgleda, koja često nosi helanke i cipele na štiklu. Vidim ja da ona ima dobro dupe, ali bi je otero s posla momentalno. Kao i ove iz ajtija, sad kad dođe leto dolaze u kroksicama...Štofane pantalone retko nosim, uglavnom za casual friday.

Link to comment

 

ajde, vi doktori, sta ste oblacili za odbranu, za promociju? 

 

Sivo slim fit odelce (Paul Smith :fantom: ), bela kosulja, casual crne cipele. Bez kravate.

A inace, nema formalnosti u svakodnevnom poslu. Ni u jednoj prilici do sada. A posto sef od maja do oktobra uglavnom seta u siledzijki i japankama, lestvica za nas ostale je prilicno visoko. I inace, na poslu jedva da ima obuvene osobe u tom periodu (Skandinavci vole da se izuvaju vise nego bilo sta drugo). Na konferencijama isto neformalno, tu i tamo neki Amer u odelu, a i to uglavnom samo tokom vlastite prezentacije.

Link to comment

:thumbsup:

 

Evo ja pitam za venčanje!

 

jul u beogradu, i mi i kumovi u varijacijama na temu japanke / papuče / lanene bermude / suknje / košulje. matičar jadan oznojen, odelo + kravata. par dana pre toga sam ga napenalila kad je tražio da se verski i nacionalno deklarišem, pa nije mnogo ni recitovao.

nož u roditeljsko srce, šta da ti kažem.

Link to comment

sejlorka, delim stav prema srednjim stiklama (mada stikle nosim jednom u dve-tri godine). ovaj fenomen si sigurno primetila:... pih ne nalazim fotku, mislila sam na one stikle od par santima. bas stikle, ne platformice. grozno

 

jul u beogradu, i mi i kumovi u varijacijama na temu japanke / papuče / lanene bermude / suknje / košulje. matičar jadan oznojen, odelo + kravata. par dana pre toga sam ga napenalila kad je tražio da se verski i nacionalno deklarišem, pa nije mnogo ni recitovao.

nož u roditeljsko srce, šta da ti kažem.

:D

 

ja sam pre nekoliko dana našla mamin štek sa časopisima o venčanjima, u kojima je stikerima obeležila modele koji bi mi stajali, odnosno u kojima me ona vidi :(

Link to comment

Neću ni da se oglašavam kad ste stvorili atmosferu za linč onih koji nose odela.

I ove postove nisam ja videla, nego mi dojavio prijatelj čije sam ime zaboravila. :-(

Link to comment

Pa šta si nosila na kraju?

pa nije bilo kraja :( ali da sam se udala, doterala bih se ozbiljno.

 

Neću ni da se oglašavam kad ste stvorili atmosferu za linč onih koji nose odela.

I ove postove nisam ja videla, nego mi dojavio prijatelj čije sam ime zaboravila. :-(

ne, ne, ajde, moraš, nije ideja teme da seremo po formalnostima, nego da steknemo relevantno iskustvo

 

jul u beogradu, i mi i kumovi u varijacijama na temu japanke / papuče / lanene bermude / suknje / košulje. matičar jadan oznojen, odelo + kravata. par dana pre toga sam ga napenalila kad je tražio da se verski i nacionalno deklarišem, pa nije mnogo ni recitovao.

nož u roditeljsko srce, šta da ti kažem.

e da, a i ja ne mislim da je venčanje naročito formalna prilika. u kontekstu ove teme, više bi bilo pitanje šta biste kao gosti oblačili na venčanje, ako su mladenci formalne provinijencije?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...