Jump to content
IGNORED

Pekić


Indy

Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    21

  • Indy

    17

  • porucnik vasic

    15

 mada bi jedino koelju razbio glavu da sad slucajno naidjem na njega.

 

Је ли зато што је једини од наведене тројице још жив?

 

Link to comment

Pročitaj još i Predeo slikan čajem i to je to.

 

Meni je Pavić dobar, ja ga smeštam uz naše najbolje, Kiša, Andrića, Pekića...

 

Sad, to što je napisao svega tri dobre knjige a ostalo mu je smeće, pa, gde piše da pisac ne sme da napiše lošu knjigu i da će ta knjiga da mu poništi onu dobru. Bolje imati jednu dobru i deset loših nego dvanaest loših.

 

Tri dobre knjige, malo li je? Ni Kiš nema više.

 

Slažem se za nekoliko pristojnih knjiga. 

Pavić je otkrio recepturu i onda nastavio da vozi po njoj varirajući raspored sastojaka i količinu, jednog leta sam se otrovala njime na moru, mučan deža vi me je držao danima, nešto kao dan mrmota u zaključanoj sobi sa pseudobaroknim nameštajem. Iako mi se nekoliko njegovih knjiga svojevremeno sviđalo, ne bih mu se ponovo vraćala. 

Na Koeljove knjige me je navelo par drugarica, najpre na Alhemičara, kome sam se unapred radovala zbog iskrene ushićenosti jedne od njih, a potom. posle dosta godina, na 11 minuta, kad sam poklekla pred ubeđivanjem druge da knjiga uopšte nije otužno koeljasta i da joj dam šansu. To bi bilo sve od mene što se Koeljovog opusa tiče. 

 

Ne znam kako se uopšte došlo do Koelja i Pavića na temi o Pekiću, koji je porediv s njima samo prema opštim odrednicama (čovek, muškarac, pisac, XX vek), al' eto, da istrolujem i ja malo, valja se, a i nisam odavno. 

Link to comment

"Алхемичара" сам прочитао једном и не би га никад више. Као кад си једном чуо виц и нема потребе други пут јер знаш фазон, а осим краја остало и не вреди толико пуно.

"Хазарски речник" прочитам поново после 5-10 година, и сваки пут откријем нешто ново. Тек пре 10 година сам скопчао шта је "хазарско лице" принцезе Атех.

Да је ремек дело књижевности није, али га вреди прочитати поново.

Link to comment

Је ли зато што је једини од наведене тројице још жив?

 

ispravka, svima bi im razbio glavu, al ovoj drugoj dvojici jer su zombiji.

Link to comment

jesi citao obe verzije il samo musku il samo zensku? :fantom:

sudbina glavnog heroja je razlichita, ako se ne varam. resto je isto.

 

pekic se prevrce. mada, mozda su bili ortaci ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

ispravka, svima bi im razbio glavu, al ovoj drugoj dvojici jer su zombiji.

 

Онда би Куељу морао два пута, јер би устао из мртвих :fantom:

 

Link to comment

ja pomislio i koksari pavic najbolji pisac :fantom:

 

hm. kad bih ti rekao da lično Krležu smatram najznačajnijim južnoslovenskim piscem ti bi se verovatno prenerazio pa ću te stoga poštedeti tog obaveštenja. :fantom:

Link to comment

Тачно. Пекић је као и Андрић, Црњански заједничко културно благо.

 

Ovo je aksiom.

 

Mene i pored toga zanima da li je ovaj spomenik sastavni deo projekta rekonstrukcije Cvetnog trga ili je iz cetvrte dimenzije sleteo na njega u drustvu premijera?

Jos nekoliko cinjenica za ljubitelje "stranackog Pekica" i spomenika uopste:

Neznatno ranije podignuta je bista Borislava Pekica u skolskom dvoristu Trece (iza coska) a tome je, otprilike juna 2015, prethodila sira spomenikomanija na sednici te neke gradske skupstine

http://www.newsweek.rs/kultura/50890-beograd-tesla-princip-i-pekic-dobijaju-spomenike-u-prestonici.html

Borislav Pekic se 1992. nalazio u krilu DS-a koje ce se, nepunih mesec dana nakon njegove smrti, profilisati kao zasebna stranka imena DSS.

Neverovatno je da ima ljudi koji ne znaju za spomenik azerbejdzanskom diktatoru Alijevu iz 2011. na Tasu a nadam se da nema onih koji ne znaju za spomenik Rokiju Balboi u Zitistu  :)

Edited by vod wtf
Link to comment

Neverovatno je da ima ljudi koji ne znaju za spomenik azerbejdzanskom diktatoru Alijevu iz 2011. na Tasu a nadam se da nema onih koji ne znaju za spomenik Rokiju Balboi u Zitistu  :)

 

Nisu svi ljudi iz Beograda, a mnogi ovde ne žive u zemlji i ne prate lokalne vesti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...