Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

ok, treba neki rad sutra da predam, od toga nema ništa.scorecard 1-100:- koncentracija 0- kreativnost 0- glavobolja 100- anksioznost 100- depresija 50- kriva kičma od sedenja 100- tema koja smara 100- časopis bez recenzije 100- časopis koji niko ne čita 1000000000- ionako neće biti objavljen u ovoj godini tako da mi za izveštaj o radu ne znači ništa. 50conclusion: gledati 2 horora večeras čisto čerez relaxacije; sutra natenane kucati pa ŠBB.
:(ja do kraja ove godine treba da predam 7 radova ... i to za jedan moram ponovo da idem u AJ jer sam izgubio fotokopije :frust: za drugi već mesecima čekam neke članke iz Hrvatske :yawn2: a za treći moram da idem u Aleksinac i da vijam nekog lokalnog sveznadara za fotke koje mi trebaju :s_d:
Link to comment

^^ ja 1 "sutra", 1 do 8.12. i još 1 do 15.12. bar su za bodove :)a u AJ moram i ja, da pokrpim neke podatke za phd pošto do kraja godine "moram" da predam papiriće za odbranu teze.@indyjes gledao Margin Call? i tamo 1 lika sa phd iz fizike (fluida, valjda) bistri corporate job, pa još provaljuje da je banka opasno prebacila volatility model. :)tako daaa, već je ušlo u mejnstrim, taj nauka==>>korporacija preskok.

Edited by buffalo bill
Link to comment

koliko puta prečitavate i ispravljate sopstveni članak? (ili šta god)i da li dajete drugim ljudima na korekcije? (ne mislim profesionalno, engleski, itd, nego čisto ono 4-6-8 očiju bolje vide nego 2)

Link to comment

trudim se da ga radim linearno, od početka do kraja, i da ga sukcesivno prepravljam. naravno, čitam ga celog na kraju, a tada ostaju mahom pravopisne greške za ispravku. ne sećam se da sam na kraju rada dodavao ili oduzimao neke rečenice/pasuse.ovo drugo - sada više ne. prvih par tekstova sam slao preko starijih kolega koji su ih OK-ovali. neki ih čitaju ako ih zanima tema.

Edited by buffalo bill
Link to comment
koliko puta prečitavate i ispravljate sopstveni članak? (ili šta god)i da li dajete drugim ljudima na korekcije? (ne mislim profesionalno, engleski, itd, nego čisto ono 4-6-8 očiju bolje vide nego 2)
I ja uglanom radim linearno ali se često desi da moram da prepravljam kada pronađem neki novi izvor. Prvih par radova sam slao na pregled doc mentoru ali sada više ne, još mi se nije desilo da ne prođe peer review.
Link to comment
koliko puta prečitavate i ispravljate sopstveni članak? (ili šta god)i da li dajete drugim ljudima na korekcije? (ne mislim profesionalno, engleski, itd, nego čisto ono 4-6-8 očiju bolje vide nego 2)
zavisi. u hodu ga doterujem svaki dan (upravo ga doterujem :lolol:), ostavim nekad da prespava dan (upravo je prespavao), pa ga opet doterujem. ja u principu prvo radim slike - kad su exp rezultati poznati i obradjeni, do nivoa da mogu da se crtaju ili tabeliraju, onda crtam i tabeliram, slazem u ochekivani redosled, numerishem i onda pushtam tekst da teche sam. to je 1 tehnologija, ali ona ima veze sa strukom, da tako rechem ^_^. ako zurim, taj procesh moze da se zavishi i za nedelju dana (ako nemam hiljade saradnika spolja da konsultujem, ako nije nova oblast, ako se niko ne razboli itd.) i ako je frka (a retko je frka). ako nije frka, onda gnjavim, umereno, znachi da je bolje kad je frka :Ppregleda me drugi autor (cheznous su prvii drugi autor prilichno ravnopravni u kreiranju) i eksterni saradnici pregledaju svako svoje.nekad dam i muzu da chita, da ga muchim :wicked: Edited by thermal bug
Link to comment

ja ga dugo osmisljavam a brzo pisem, a onda ga posaljem mentoru koji mi sve izmeni. ako mu se svidja. ako mu se ne svidja posalje mi samo par komentara, pa strukturisi te pisi jovo nanovo. kad mi on vrati pazljivo iscitam, posto hocu da vidim sta je sve promenio, a promenio je sve, i tu se otkrije vecina tipkovskih i logickih gresaka.inace, sedim sad u labu, a ispitanica radi eksperiment iza zatvorenih vrata. a ja sve cujem iz laba, preko mikrofona. za razliku od ostalih ispitanika, koji cute kad naprave gresku, ova svaki put kaze glasno: "oh shit!" a eksperiment tezak, posto hocu da analiziram bas greske. i tako vec sat vremena slusam povremene oushitove. jos pola sata pa kraj!

Link to comment

ja uglavnom prvo osmislim suštinu, pa onda eksplozivno ispišem sve, a onda pustim da "prenoći"i onda u drugoj turi ispravim sve brljotine koje su se potkrale u prvoj verziji, i to bude topošto me mrzi da cickam i lickam 500 hiljada puta, pri čemu će sigurno biti nekih <smislenih> komentara i od strane recenzenataa za čitanje, nekada sam obavezno slala mentoru i kolegama, a sada kako kad meni lično dune (poraslo se :P)

i tako vec sat vremena slusam povremene oushitove
:Dbwt interesatno je raditi eksperimente sa ljudimaja sam svojevremeno imala eksperiment koji je zahtevao nekih 100 ispitanika, i bilo je zabavno, o da (i učestvovali su prijatelji, rođaci, prijatelji prijateljevih prijatelja, neprijatelji, i svi ostali; foruma tada nije bilo...)
Link to comment

Аko sam dobro razumeo, RNK je u prvo vreme glumila DNK, uz ogroman procenat greške, što je i razlog što je sve ovoliko dugo trajalo. Beše jedan članak u Galaksiji od pre dvadesetak godina o tome.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...