Jump to content
IGNORED

Nobel Prize


iDemo

Recommended Posts

osim novinskih vesti iz tog perioda, da li postoji neko zvanicno saopstenje odobra za dodelu nagrade koje se tice proglasenja Tesle i Edisona dobitnicima?
Traženi su odgovori od švedske akademije nauka da da zvanično saopštenje o tome da li postoji Teslino pismo, ili kakav drugi dokumenat, iz koga se jasno može videti da je Tesla odbio nagradu i razlog zbog čega.Odgovor nikada nije dobijen, jer su odluke Akademije nauka o dodeli nagrade i predloženim kandidatima tajna.Takav dokument ne poseduje ni Muzej Nikole Tesle u Beogradu.Razlozi o Teslinom odbijanju nagrade su citati njegovog najboljeg prijatelja Džona O'Nilla - američkog pisca i njegovog biografa i Save Kosanovića, kome je Tesla lično rekao svoje razloge (kao svome nećaku).
Link to comment
  • 9 months later...

u 10:45 ujutru (ili 04:45 po mom vremenu) biće dodeljena Nobelova nagrada za fiziku.danas sam čula trač o tome ko bi mogao da bude dobitnik, pa sam veoma nestrpljiva :).(napred moj neutrino, napred :wub: )danas je dodeljena trojna Nobelova nagrada za fiziologiju ili medicinu. Dobitnici su:Elizabeth H. Blackburn, Carol W. Greider i Jack W. Szostakza otkriće uloge telomera i enzima telomeraze u zaštiti ćelijskih hromozoma od degradacije.link

Edited by mei
kod kurdija
Link to comment
danas je dodeljena trojna Nobelova nagrada za fiziologiju ili medicinu. Dobitnici su:Elizabeth H. Blackburn, Carol W. Greider i Jack W. Szostakza otkriće uloge telomera i enzima telomeraze u zaštiti ćelijskih hromozoma od degradacije.
ma amateri... vidite sta nasi genijalni medicinari umeju, nego ih ignorise/terorise <dopuniti po zelji: americki, pederski, jevrejski, kosovootimacki> lobi:Beograd -- Na spisku zaposlenih lekara koji primaju platu u Domu zdravlja “Novi Sad” nalaze se i oni koji su u penziji ili čak nisu ni među živima, piše “Blic”.da vidim te vajne nobelovce da nateraju lesheve da rade... i lece narod! <_<
Link to comment
Beograd -- Na spisku zaposlenih lekara koji primaju platu u Domu zdravlja “Novi Sad” nalaze se i oni koji su u penziji ili čak nisu ni među živima, piše “Blic”.
strašno.sto se tice fizičara, moj kandidat nije dobio trku :(, pobedila je primenjena nauka.međutim, kanađani su ipak veoma srećni, jedan od ovogodišnjih dobitnika, Willard S. Boyle, je B.Sc/M.Sc/Ph.D zaradio na mojoj katedri.dakle, dobitnici su:Charles Kao, Willard Boyle i George Smithza dostignuća u polju prenosa podataka putem optičkih kablova (Kao) i razvoju CCD-a (charged coupled device), detektora svetlosti koji se nalazi u srcu digitalnih kamera (Boyle i Smith)link
Link to comment
Bas mi je drago zbog W. Boyle. Gledala sam juce intervju sa njim, nije ocekivao nagradu. He is a very modest man.
ako je to isti tip sto je pronasao bojler onda ne treba da bude skroman.
Link to comment

i kod sveckog mira je dobro to sto se odma lepo vidi jel uspelo, nema tih dugorocnih efekata i neizvesnosti potvrde stvarne vrednosti ko u nauci, pa da mora da se ceka sa nagradom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...