Jump to content
IGNORED

phd studije - kako biti uspesan?


betty

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MilenaS

    25

  • Indy

    20

  • hazard

    7

  • apophenia

    5

Top Posters In This Topic

na žalost, tj sreću sada, ja sam svoju prvobitnu mento(l)rku morala da promenim zbog mobinga, i moja tadašnja nova mentorka godinu dana pred kraj doktorata je bila puna podrške, pomoći, sušta suprotnost onoj prvoj. sasvim je validno da se promeni mentor i departman.

Link to comment

na žalost, tj sreću sada, ja sam svoju prvobitnu mento(l)rku morala da promenim zbog mobinga, i moja tadašnja nova mentorka godinu dana pred kraj doktorata je bila puna podrške, pomoći, sušta suprotnost onoj prvoj. sasvim je validno da se promeni mentor i departman.

kako su na programu reagovali? da li je program vezan za departman? Kod mene na svu sreću programu je mogo da pristupi bilo ko sa faksa.

Departman sam promenila, jer mislim da sam ostala ništa ne bih postigla a i bile bi tenzije.

drago mi je, ali ponovo sem novog znanja, ništa konkretno posebno nisam pridobila. Ili možda ja to potcenjujem.

Link to comment

nije bilo reakcije jer je nisam tužila i slično. odmah sam se bacila u traženje nove mentorke, nisam htela da gubim vreme sa starom jer me je žešće zavlačila, i našla novu za manje od 48 sati. promenila sam i departman i fakultet na kraju a nova mentorka je bila uživanje za raditi i mnogo mi je pomogla. moj program je po starom i trajao je 5 godina, ne znam kako je po novom programu.

Link to comment

na stack exchangu postavljeno pitanje, malo slično, ali ne skroz, ovim što sam ja postavila.

Generalno za nas u STEMu, školavanje na tvom nivou bi trebalo da bude plaćeno no ipak, neki kukaju i dalje.

Jako mi je zanimljiv odgovor ovog italijana

 

 

When you go to the industry, how do you silence the voice that tells you you could be spending your time advancing the knowledge of humanity, rather than devising new ways to make people look at an internet ad, or helping big stock exchange companies aimlessly move money from account A to account B, without any net gain for the world?

 

 

naravno odmah su ga napastvovali u komentarima članovi iz CS i programinga, okj shvatilismo svi mi da vi dobro zarađujete.

 

 

 

 

 

-1 for the bad attitude. Some in the industry do good for the humanity. And whatever good your PhD could do for the humanity will be lost if not for industry people to make it available. Get out of your ivory tower sometimes. 

 

Link to comment

Hehe, većina PhD-eva svakako i izađe izvan Ivory Tower ... (Oko 20% PhD-eva odu u akademske vode posle sticanja zvana, prema ovome).

 

U "industriji" je, inače, mnogo stereotipa o akademicima. (Posebno u Australiji, valjda zbog korena u kažnjeničkoj koloniji - nema mnogo ljubavi prema akademiji).

Link to comment

Sad se zbog ovog učlanih tamo i otpočeh sa "odgovorima"... Dušu dalo za (dangubljenje za) sveznalice kao što je yours truly. :fantom:

Let me upvote you right away, Pošalji mi u pm tvoj nick

 

ima smisla. mene posle doktorata uopšte nije interesovalo da ostanem i nastavim za prof. itd. sasvim mi je lepo u industriji.

ali puno si se trudila, zar ti nije krivo?

 

Hehe, većina PhD-eva svakako i izađe izvan Ivory Tower ... (Oko 20% PhD-eva odu u akademske vode posle sticanja zvana, prema ovome).

 

U "industriji" je, inače, mnogo stereotipa o akademicima. (Posebno u Australiji, valjda zbog korena u kažnjeničkoj koloniji - nema mnogo ljubavi prema akademiji).

da li ja loše vidim ili loše tumačim statistiku? ovde piše na tom grafu, da za social studies isti broj nađe zapošljenje kao pre dvadeset godina

   https://cdn.theatlantic.com/static/mt/assets/business/assets_c/2013/02/NSF_PhDs_Academic_Jobs-thumb-615x414-114239.pngNSF_PhDs_Academic_Jobs-thumb-615x414-114

Edited by MilenaS
Link to comment

 

ali puno si se trudila, zar ti nije krivo?

 

nimalo. koristim znanje koje sam stekla tokom PhD istraživanja, i dalje sam u struci plus imam mnogo bolju platu nego što bih imala na fakultetu.

Link to comment

U "industriji" je, inače, mnogo stereotipa o akademicima. (Posebno u Australiji, valjda zbog korena u kažnjeničkoj koloniji - nema mnogo ljubavi prema akademiji).

 

nije samo australija.

precesto se previse ceni kakvogod iskustvo u industriji, jer se zaboga u akademiji samo lade jaja po ceo dan.

 

moje iskustvo kad sam prelazio iz akademije u industriju:

oni koje sam smenio u prvom projektu nakon akademije su bili horor koje ne bih pustio da zavrse faks, a kamoli da vode projekat.

no, za onoga ko ih je ranije birao, to su bili senior consultants sa 5+godina iskustva u industriji (stekli su jos 2 godine iskustva na tom projektu pre nego sto su ih isutirali napolje, te ce sigurno lagano pronaci novi posao u istoj bransi...)

Link to comment

Citajuci ove horor price, cini mi se da sam ja imao ogromne srece i zbog branse i zbog trenutka u UK akademiji kada sam upisao, studirao i zavrsavao doktorske studije.

 

Bransa je takva da ima mnogo studenata, da je potreban PhD i da je ponuda doktoranata tada bila mala. Ja sam recimo pozvan da konkurisem za docenta na maticnoj instituciji, a onda, rekoh, sto da ne konkurisem i drugde, prime me u obe gde sam konkurisao, dve godine pre zavrsetka studija (doduse, jesu se studije zbog posla malo rastegle(, nula objavljenih radova u tom trenutku. NIje to nesto specificno jer su i moje kolege iz generacije dobile akademski posao u roku od odmah po zavrsetku studija na sasvim pristojnim do jakim UK univerzitetima.

Link to comment

Evo 1 primera uspešnog presađivanja PhD-a u "industriju"... Osmeh na njegovom licu govori da je zadovoljan (istina, on je oduvek imao taj isti osmeh... fini 1 dečko.)

http://winemart.hk/?wine_maker=marc-bradshaw

kako da ovo sada objasnim, njegove doktorske su prave ono specijalističke doktorske, sama njegova teza nije osnovna nauka, već primenjena, stim u vezi on nikada ne bi mogao da radi u toptier university, ako bi radio to bi bile više.visoke, koledzi ili tehnički faksi, sada ne znam kakva je klasifikacija visokog obrazovanja u AUS, ali razumete na šta mislim.

da ne ulazim u tehničke detalje oko teze, ali njegov profesor profesor ga je dobro savetao, generalno retko ko iz Analitičke hemije, ostaje u akademiji, 

dok npr. fizička hemija, uvek im treba neko.

 

Citajuci ove horor price, cini mi se da sam ja imao ogromne srece i zbog branse i zbog trenutka u UK akademiji kada sam upisao, studirao i zavrsavao doktorske studije.

 

Bransa je takva da ima mnogo studenata, da je potreban PhD i da je ponuda doktoranata tada bila mala. Ja sam recimo pozvan da konkurisem za docenta na maticnoj instituciji, a onda, rekoh, sto da ne konkurisem i drugde, prime me u obe gde sam konkurisao, dve godine pre zavrsetka studija (doduse, jesu se studije zbog posla malo rastegle(, nula objavljenih radova u tom trenutku. NIje to nesto specificno jer su i moje kolege iz generacije dobile akademski posao u roku od odmah po zavrsetku studija na sasvim pristojnim do jakim UK univerzitetima.

koja je to generacija, konkretno ili otprilike? hočete da kažete da današnje generacije iz te vaše oblasti ne mogu da nađu više posao u akademskoj struci?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...