Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

hitno!Ispostavilo se da nemam mesta u pasosu :horor: Koliko mi vremena treba za novi? Da l se isplati da apliciram za srpski il da trazim SRJ zbog hitnoce? Imam tacno 13 dana da nesto uradim. :ocaj:

Link to comment
hitno!Ispostavilo se da nemam mesta u pasosu :horor: Koliko mi vremena treba za novi? Da l se isplati da apliciram za srpski il da trazim SRJ zbog hitnoce? Imam tacno 13 dana da nesto uradim. :ocaj:
baš nedavno prošla kroz taj (i malo gori) pakaouverenje iz ofisa da ti treba hitno zbog službenog puta (vodi računa o detaljima, tj šta sve treba to uverenje da sadrži), i pasoš stiže u roku od 24h (ljermontova)stari <_< Edited by mioba
Link to comment

Obecase mi u MUP Palilula da ce regularno da ga izdaju u roku od 72 sata od podnosenja zahteva. Aj da im verujem. Inace za srpski pasos, s vezom ili bez, intervencijom, molbom, Vukom Jeremicem i Bozom Djelicem - treba najmanje mesec i po.

Link to comment
Inace za srpski pasos, s vezom ili bez, intervencijom, molbom, Vukom Jeremicem i Bozom Djelicem - treba najmanje mesec i po.
nimalo mi nisu jasni ti sto se loze na te nove pasose, ako je procedura za vize ista (i bice jos dugo, ako ne i gora). ili nesto propustam?
Link to comment

Pa ako je nekome istekao stari pasos, a nije u zurbi, zasto da ne izvadi novi? Onaj ko uzme ponovo stari, morace da ga menja u roku od godinu-dve. I moj drug je pre mesec dva bio u slicnoj situaciji (istekao pasos, a putovao je u Tursku i nije bilo vremena da se ceka novi/srpski) i izvadio je stari koji ce morati da zameni uskoro.

Link to comment
Pa ako je nekome istekao stari pasos, a nije u zurbi, zasto da ne izvadi novi? Onaj ko uzme ponovo stari, morace da ga menja u roku od godinu-dve. I moj drug je pre mesec dva bio u slicnoj situaciji (istekao pasos, a putovao je u Tursku i nije bilo vremena da se ceka novi/srpski) i izvadio je stari koji ce morati da zameni uskoro.
ma naravno, ko nije u zurbi, bolje uzme taj novi i da se ne cima s birokratijom vise nego sto mora.al onda ne kapiram tolike guzve na salterima, u zemlji gde i tih 10% nosilaca pasosa putuje negde jednom u x godina.a tek sta rade tih mesec ipo koliko se ceka, porucuju li stabla iz rain forests, rucno prave papir i shtave kozu za korice?...edit: izvin'te sto trollujem. Edited by Leia
Link to comment
nimalo mi nisu jasni ti sto se loze na te nove pasose, ako je procedura za vize ista (i bice jos dugo, ako ne i gora). ili nesto propustam?
pored ovog sto je nbg4ever napisao, novi pasos bi trebalo malo da olaksa chekiranje na aerodromima i pasosske kontrole.
Link to comment
pored ovog sto je nbg4ever napisao, novi pasos bi trebalo malo da olaksa chekiranje na aerodromima i pasosske kontrole.
daj boze... al pomisli koliko ce vremena trebati da se podaci na terminalima sirom sveta usklade, negde nas racunaju kao SRJ, negde SCG, negde mozdanisu ni culi da se yu raspala :rolleyes: a sad se odjednom pojavljujemo i kao serbus vulgaris.eto bar nam nikad nije dosadno.
Link to comment
daj boze... al pomisli koliko ce vremena trebati da se podaci na terminalima sirom sveta usklade, negde nas racunaju kao SRJ, negde SCG, negde mozdanisu ni culi da se yu raspala :rolleyes: a sad se odjednom pojavljujemo i kao serbus vulgaris.eto bar nam nikad nije dosadno.
meni je i dalje 'omiljeno' kad me na nekom UK aerodromu prilikom check-ina za let za BEG pitaju da li mi treba viza za isti :lol:mislio sam da ce olaksati bar to da novi pasos ima machine-readable tekst.
Link to comment
meni je i dalje 'omiljeno' kad me na nekom UK aerodromu prilikom check-ina za let za BEG pitaju da li mi treba viza za isti :lol:
meni su u jednom dubaiju proveravali schengen vizu, nikad se ne zna sa tim cudnim pasosima <_<
mislio sam da ce olaksati bar to da novi pasos ima machine-readable tekst.
ako ga posteno isheklaju da radi, cula sam da su hrpu pasosa vratili na doradu zbog neke greske.ne vredi, ne mogu da ih ne hejtujem, sve redom :D
Link to comment
kod amera moze, engleza zvanicno ne, a znam da i kod nekih sengen zemalja ne moze.sad cu da probam da nadjem. koja konkretna zemlja/viza je u pitanju?
francuska. ali eto zanimljivosti: francuzi kazu da se nosi stari pasos, nemci kazu mora da se stavlja nova viza u novi pasos. besmisleno.
Link to comment
francuska. ali eto zanimljivosti: francuzi kazu da se nosi stari pasos, nemci kazu mora da se stavlja nova viza u novi pasos. besmisleno.
ja svojevremeno otvarala čitave topike o problemu prepunog pasošana kraju išla u Nemačku sa vizom u starom i praznim praznijackim ganc novim pasošemspremila se psihofizički za detaljno objašnjavanje situacijea oni pogledali vizu, pogledali novi pasoš, ukuckali šta već uvek ukuckavaju i rekli "hvala, doviđenja"
Link to comment
ma uradicu ja sve sto oni traze, samo moram da kazem sta mislim. :P imam stalnu svajcarsku B vizu. zvanicno, ja zivim tamo i ne bi smeo da budem van svajcarske duze od tri meseca. do pre mesec dana ja tamo nisam bio vise od dve godine, ali imam srecu da oni to ne proveravaju. viza mi traje godinu dana i svake godine je obnavljam. ja sa tom vizom mogu da udjem u zemlje eu, ali samo u tranzitu. problem je sto ne mogu da udjem u avion i odem u nemacku. krajnja destinacija mora da bude svajcarska/srbija. mozda mogu lakse da dobijem sengen zbog te vize, pa cu se prvo raspitati o tome.@jms jel sigurna ta informacija da svajcarska ulazi u sengen?
mislim da ti je b viza od koristi samo u ambasadama/konzulatima u ch. pretpostavljam da su ti roditelji tamo tako da ti je jednostavnije da sengen uzmes u ch.migrationsamt-ovi umeju da budu zajebani tako da bih ti ja preporucio da se ne zajebavas previse sa njima, narocito sto se radi o b, sa c je jednostavnije, osim sto se produzava na tri godine, to je ustvari prava boravisna (aufenthaltsbewilligung). po kom osnovu produzavas b, jer nju obicno direktno vezuju za radno mesto? 01.11. je zvanican termin, nisam nesto pratio da li ce tako i stvarno biti, ali u teoriji je tako.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...