Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Bio sam preko granice. Meni je neverovatno koliko je drugačije i lepše već na Molunatu. Da ne govorim o Dubrovačkoj rivijeri.

 

Morgana, čekamo još za kafane i lokale [emoji846]

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment

Bio sam preko granice. Meni je neverovatno koliko je drugačije i lepše već na Molunatu. Da ne govorim o Dubrovačkoj rivijeri.

 

Konavljani dižu frku za bilo koju novu građevinu, pa se i vlasti shodno tome ponašaju. A s ove strane imamo Sutorinu. Zaista je kontrast neverovatan.

Link to comment

Išla sam na pijacu i kaže mi čovek od koga kupujem sir (tu je iz brda iznad Veriga) da nikad više zmija nije video nego ove godine. Dvaput mu poskok ujeo svinju, a dete ni ne pušta napolje poslednjih nedelja.

 

Znala sam ja da će ovi požari da poteraju zmije i šakale u naseljena mesta.

Link to comment

Konavljani dižu frku za bilo koju novu građevinu, pa se i vlasti shodno tome ponašaju. A s ove strane imamo Sutorinu. Zaista je kontrast neverovatan.

Ali kada je došlo do toga da je i drveće različito. Kao da je neko povukao liniju.

 

May day, ne verujem da zmije hoće gde su ljudi. Verovatno je on među poslednjim kućama. Generalno na verigama i nema ništa, pa su se zmije približile.

 

Da li znate kolike su gužve na prelazima sa Cro?

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment

Ali kada je došlo do toga da je i drveće različito. Kao da je neko povukao liniju.

 

May day, ne verujem da zmije hoće gde su ljudi. Verovatno je on među poslednjim kućama. Generalno na verigama i nema ništa, pa su se zmije približile.

 

Da li znate kolike su gužve na prelazima sa Cro?

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Kolike?
Link to comment

Izvinjavam se što kasnim sa odgovorom, život mi je ovih dana bio krš i drača pa je forum pao u drugi plan, nažalost  :dry:

 

dakle, ovo su moji hercegnovski favoriti

 

sto se tice izlazaka

-pivnica. ove godine nema koncerata, ali zidic i hladovina su jos uvijek najbolji. wifi osrednjeg kvaliteta, to me jedino nervira.

- prostorija. na stepenicama od centra ka skveru. ko voli elektroniku, mislim da ce biti zadovoljan vecernjim programom, meni licno gostovanje dj-eva ne znaci ali volim da sjedim na skalama, a ni danju nije lose. mislim da ove godine nema hrane.

- bokina plaza. nije nesto za plaziranje, beton je los i izrovan, a klosari nisu postavili lezaljke, sto bi mi bilo skroz ok jer volim plaze slobodne od mobilijara, ali, je li, beton je los i izrovan. uvece bude svirki koje nisu lose s obzirom da su vecinom besplatne, rambo (taj je kostao), onaj eyesburn lik, kanda, kodza i nebojsa, jebiga nista nove produkcije ali ok, makar nije idiotski, i neki lokalni bendovi.

- orka. to je iznad glavnog trga, na stepenistu ka kanli kuli. onako klosarski, kao pozoriste sto je bilo, s tim da su gosti i stariji, ali simpa, ko voli. cesto imaju tematske veceri.

- pub got, klasican pab. ispod trga, na stepenicama.

- prc u djenovicima. simpatican raspad.

- loža na šetalištu, iznad plaze 'zaba' i kafea 'alo alo', simpa

 

prehrambeni blok 

 

- konoba feral na skveru, solidna hrana, dosadni prilozi 

- konoba skver, ispod nekadasnjeg sport kafea, a sadasnje palube. hrana je dobra, ali dnevni meni je postao neopravdano skup.

- tri lipe za rostilj i jednostavna jela, na stepenicama koje od skvera vode ka centru

- konoba risan, na putu od skvera i rent a vila ka glavnoj ulici, rostilj

- peter's pie na setalistu, blizu plaze 'zaba', solidni kolaci i sitni obroci

- konoba leut u meljinama, dobra riblja hraba

- konoba ilijada na kraju igala, moram da provjerim je li prodata, navijam da nije, brancin i riblja supa sa salatom 5 eura, vrh. znalci kazu da je i jagnjetina odlicna.

- na rosama konoba adriatik

- na plazi dobrec restoran a i opsti ugodjaj

- cantaloupe u igalu, izmedju tamarisa i rvi, moze se pojesti nesto, a muzika nije krs, to je vec uspijeh za igalo

- konoba kod kosarkaskog terena na karaci, ne mogu da se sjetim kakos e zove, svasta, ali muslje su dobre

 

 

 

edit, drvece je razlicito u konavlima u odnosu na boku jer je u sutorini rijeka, geomorfoloski ili kako se to vec kaze je taj dio drugaciji od ostatka primorja. pogledajte recimo kotorsko i tivatsko rastinje, pa podgorica uglavnom  ima ljepse :)

a kad se izidje iz zaliva ka budvi, poslije grblja, eto logicnog nastavka dubrovackog ambijenta, sto se prirode tice  :)

 

divna je dubrovacka rivijera. 

 

sutorina je krs, to je stvar prirode ali bogami i drustva. nedopustivo je da ulaz u turisticku zemlju izgleda onako.

Edited by morgana
Link to comment

Hvala Morgana. Generalno sam određena mesta već isprobao i dobro je. Sada treba nastaviti po uputstvima.

Kolike?

Sinoć mi je drugarica čekala 4,5 sata.

Ja sam čekao tri sata i to kada je na Vitaljini pao sustav, pa sam morao na Sutorinu.

 

Generalno sada je gužva na oba prelaza. Ujutro je još i podnošljivo, posle podne je katastrofa.

 

Za informacije najbolje je koristiti www.hak.hr , pa na delu granični prelazi imaju korektno dobre i update informacije.

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment

radi ilijada, dobra im hrana ja sam i dalje u zalosti za levanderom

bila i u romani (igalo) obilne porcije ali nisam bila zadovoljna uslugom i cekanjem

tri lipe su okej isto, bas volim to mesto.

kako ljudi nadju mesto da sednu u pivnici? dobijem panicni napad kad treba da prodjem kroz tu guzvu

 

a radi li ono ispod pozorista sto mu puca pogled na zaiv? kod mishe ili kako vec

 

i drzi se, ne daj se iznervirati :) zivce ostaviti cim otvoris oci :D

Edited by mustang
Link to comment

:)

 

tondo radi ali cini mi se ove godine nesto kilavo, morala bih da provjerim, imali su neko otvaranje, poslije toga se nisu oglasavali. preko godine su radili ponekad, zato nisam sigurna.

Edited by morgana
Link to comment

mi stigli sinoc..bili u Buljaricama,kamp Maslina i skrooz je super..sve preporuke....u sumi lovora,maslina i ruzmarina,sanitarni cvorovi novi i cisti,gosti strani i ugl tihi,plaza ogromna i dobrim delom pusta,uvala divlja..bili i gore u planini..svidja mi se.

 

bili jedan dan na Velikom pjesku,kupili maslina na pijaci u Baru,kupili sira iz mjesine u Trebinju..sreca.

 

 

oogromna zamerka,naravno,za saobracaj i poptpuni kolaps oko Sutomora i Bara,Budve i u Hn-u..od Buljarice do Ulcinja smo putovali 3sata  :isuse:

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...